Co si obléct na dvorní svatbu: Nejlepší nápady na oblečení

Zvažte dvě věci o tom, co si vzít na svatbu u soudu. Nejprve se tento článek bude zabývat tím, jak je důležité dodržovat dress code a uplatňovat formálnost při rozhodování o svatebním outfitu.

Můžete si také přečíst, co nosit na civilní svatbu, kde najdete další stylingové tipy. A pro další typy svateb s potěšením oznamujeme, že na našem svatebním blogu máme rozsáhlý seznam článků, které pomohou každému hostu.

Co nosíte na svatbě u soudu?

Dodržujte dress code

Před čímkoli jiným zkontrolujte dress code uvedený na vaší svatební pozvánce týkající se svatby v soudní budově. Mělo by zmínit očekávané oblečení páru pro jejich hosty.

Svatby v soudní budově nutně nevyžadují stejné oblečení jako svatba v kravatě, ale také nechcete při této příležitosti navštěvovat méně oblečení. Pokud není zmíněn žádný dress code, předpokládejte, že musíte mít na svatbě semi-formální oblečení jako projev úcty.

Některé konkrétní nápady na oblečení pro ženské hosty jsou upravené šaty, halenky se sukněmi nebo dokonce kalhotové kostýmy. Na druhou stranu, mužští hosté mohou zvážit obchodní oblečení, když se účastní svatby u soudu.

Vždy uplatněte formalitu

Mělo by to být vždy naznačeno, protože je neobvyklé, že svatby jsou neformální, ale mějte na paměti formálnost při rozhodování a stylování oblečení pro svatbu v soudní budově. To znamená mít na paměti délky a střihy vašeho oblečení.

Ženy by se měly vyhýbat halenkám nebo dokonce krátkým šatům. Stejně tak mužští hosté musí volit kalhoty před kraťasy a grafická trička jsou ne-ne.

A samozřejmě jste hostem na svatbě, takže byste se nikdy neměli přehánět a krást pozornost nevěstě a ženichovi. Nenoste výrazné a jasné barvy nebo dokonce bílou, protože je obvykle vyhrazena pro nevěstu.

Jak se mám oblékat na soudní svatbu?

Nevěsta

Nevěsty mohou mít na dvorní svatbě tradiční dlouhé šaty. Pokud ale dáváte přednost něčemu jednoduššímu, přijatelné jsou i šaty v délce čaje.

Při rozhodování o tom, co byste si na svatbu měli vzít, neexistuje žádné konkrétní pravidlo, protože vaše osobnost nakonec určí, jak neformálně nebo formálně chcete vypadat. Ale samozřejmě počítejte s prostorem v soudní budově, protože například celé plesové šaty budou pro pohyb nepohodlné.

Pokud nevěsta nechce nosit šaty, může si na dvorní svatbu vybrat i dvoudílný oblek. Tento jedinečný, ale elegantní vzhled je ideální pro nevěsty, které chtějí něco jiného, ​​ale přesto si zachovávají třídu na své svatbě u dvora.

Ženich

Stejně jako nevěsta má i ženich poslední slovo v tom, co si oblékne na svou dvorní svatbu. Můžete si povídat se svou drahou polovičkou, takže se vaše outfity vzájemně doplňují, pokud je pro vás těžké vybrat si, co si vzít na sebe.

Nejlepší je například odpovídat tomu, jak formální je nevěsta, když se ženich rozhoduje, co si vezme na sebe. To znamená nosit oblek na míru, pokud se vaše nevěsta rozhodla pro dlouhé šaty, zkombinovat sako s kalhotami pro něco poloformálního nebo jednoduchou košili s knoflíky, pokud má nevěsta na sobě základní šaty ke kolenům.

A stejně jako u ostatních hostů je na svatbě u soudu nejlepší vyhnout se neformálnímu oblečení, jako je sportovní oblečení, džíny nebo náklad.

Jaké barvy je nejlepší nosit na dvorní svatbě?

Neexistují žádné konkrétní barvy, ze kterých si musí hosté a pár vybrat pro svatbu u soudu. Namísto toho jsou při rozhodování o tom, jakou barvu nosit v soudní budově, použitelná i implicitní pravidla v jiných svatbách.

Přejděte na klasiku

Nevěsta a ženich se mohou rozhodnout pro klasiku a nosit bílou pro nevěstu a šedou pro ženicha. Poté mohou jejich hosté nosit neutrální a obyčejné barvy, jako je tmavě modrá nebo světle hnědá.

Zůstaňte jemní

A i když vás nikdo nezastaví, je standardní etiketou nenosit jako host na svatbě u soudu světlé barvy, jako je žlutá, oranžová nebo červená. Předpokládejme, že bílé je také třeba se vyhnout, protože by ji mohla mít na sobě nevěsta.

Vždy se ptejte

Můžete nosit černé na svatbu u soudu? Na svatbu u soudu samozřejmě můžete nosit černou, ale nejlepší by bylo nenosit ji jako jednobarevnou k oděvu.

Kromě toho se s párem spojte, abyste se ujistili, že byste náhodou nerespektovali jejich kulturu nebo přesvědčení, protože černá barva je někdy spojena se smůlou a smutkem. Věděli jste však, že někteří se na svatbě rozhodnou nosit černou?

Přečtěte si, co znamenají černé svatební šaty.

Je divné nosit na svatbě u soudu svatební šaty?

Není divné nosit svatební šaty na svatbu u soudu, protože je to stále svatba. Většina párů, které se rozhodnou svatbu u soudu, to však dělá, aby ušetřila na výdajích.

Kromě toho pamatujte, že budova soudu není určena pouze pro svatby, takže se od ostatních lidí nemusí dočkat očekávané reakce. Nemluvě o tom, že některé svatební šaty jsou příliš objemné na chodby soudu.

Závěr

A to je vše! Dozvěděli jsme se, co si obléknout na svatbu u soudu, kde byste obvykle měli poloformální oděv.

Můžete také zvážit obchodní oblečení, pokud se nemůžete rozhodnout, co na sebe. Žádná pravidla nezmiňují, že nevěsta a ženich nemohou nosit tradiční kombinaci svatebních šatů a obleků, ale pamatujte, že budova soudu není tak prostorná jako jiné prostory.