Co si obléct na čínskou svatbu: co dělat a co nedělat

Pokud chcete vědět, co si vzít na čínskou svatbu, zvažte vhodné styly, skromnost a barvy. Níže uvádíme příklady oblečení, abychom vám poskytli konkrétní nápady, co si obléknout na čínskou svatbu jako host.

Pak neváhejte a prohlédněte si také náš blog, kde najdete návody na svatební oblečení a etiketu. Už například víte, jaké barvy byste na svatbu neměli nosit?

Co si obléct na čínskou svatbu: Čínské svatební oblečení pro hosty

Následující tipy se týkají vhodného oblečení svatebních hostů při účasti na tradičním čínském svatebním obřadu. Ale nakonec si promluvte s někým blízkým páru, abyste věděli podrobnosti, protože některé páry mohou chtít modernější svatbu, především pokud se bude konat v USA.

 • Podívejte se na pozvánku na čínskou svatbu, abyste znali dress code; podle Top China Travel se svatebčané nemusejí oblékat formálně, ale přesto chcete mít vhodné svatební oblečení
 • Stejně jako na každé jiné svatbě byste neměli mít na sobě nic, co by přitahovalo pozornost, aby to mohlo pár potrhat
 • Při účasti na čínské svatbě se vyhněte odhalujícímu oblečení a ujistěte se, že máte zakrytá hrudník, ramena a stehna
 • Pro ženy, které se účastní čínské svatby, můžete zvážit sukni, oblek nebo smoking; mužští hosté naopak mohou nosit oblek a kožené boty
 • Nejlepší délka šatů nebo sukně bude vždy nad kolena
 • Mužští hosté, kteří se účastní čínské svatby, mohou podle některých doporučení nosit oblečení pro volný čas, ale stále musíte dodržovat formálnost příležitosti
 • Rozhodněte se pro něco pohodlného a počítejte s tím, že budete chtít ochutnat všechna čínská jídla, takže se vyhněte nošení něčeho příliš úzkého

Co očekávat na čínské svatbě?

 • Očekávejte, že na čínské svatbě uvidíte hodně červené barvy; Jak již bylo řečeno, vyhněte se výběru této barvy pro oblečení svatebních hostů, protože je tradičně vyhrazena pro čínské nevěsty
 • Čínské svatby mají obvykle ráno čajový obřad a večer banket; čajový obřad se koná v domě ženicha s jejich nejbližšími rodinami a čínská svatební hostina může trvat dvě hodiny s jídlem o 8 chodech, tancem a vystoupeními
 • Neodcházejte brzy, zvláště když večeře ještě neskončila
 • Nezapomeňte novomanželům před odjezdem poblahopřát

Jakou barvu byste si neměli obléci na čínskou svatbu?

Bílá nebo černá

Barvy jako červená, černá a bílá nejsou pro svatební hosty na čínské svatbě žádné. Je to proto, že černá a bílá jsou v čínské kultuře spojovány se smutkem a často jsou to barvy, které se nosí na pohřbech.

Nejen, že jsou považováni za smůlu, ale bude nechutné zúčastnit se svatby v něčem, co představuje smutek. Tyto barvy však můžete stále používat jako doplňky a nezapomeňte, že ne všechny páry mohou chtít velmi tradiční svatbu.

Červená

Pro svatební hosty je standardní etiketou vyhýbat se barvě vyhrazené pro nevěstu. A v čínské kultuře je červená barva, kterou nosí nevěsta, protože představuje štěstí, prosperitu a štěstí.

Pokud si na čínskou svatbu obléknete červenou, riskujete, že budete vypadat, jako byste předváděli nevěstu, a proto se raději rozhodněte pro alternativní barvy. A pokud vás zajímá více o této svatební barvě, podívejte se, co znamenají červené svatební šaty.

Mohu si na čínskou svatbu vzít zelenou?

Neexistují žádné odkazy, které by zakazovaly nosit zelenou na čínskou svatbu stejným způsobem, jakým je dobře známo, že se vyhýbají červenému, černému nebo bílému oblečení. Zelená je však také slavná barva čínských svatebních šatů a oblíbená byla i za dynastie Tang.

Takže pokud si nejste jisti, zeptejte se jiného hosta nebo zvažte jinou barvu, než abyste riskovali, že budete mít stejnou barvu jako čínská svatební nevěsta. Můžete se jí také zeptat, zda bude mít zelenou.

Jakou barvu bych si měl vzít na čínskou svatbu?

Tradiční čínská etiketa naznačuje, že teplé tóny, jako je broskev, nebo barvy jako růžová nebo fialová, jsou vhodné pro hosta k nošení. Tyto barvy představují štěstí a štěstí, což lze také interpretovat jako podporu svazku páru.

A co se týče vzorů a detailů, měly by být stále přijatelné, pokud nevypadáte příliš zdobeně a nenosíte něco extravagantnějšího než pár. Pokud si nejste jisti, zkontrolujte svatební dress code, téma, místo a čas, abyste věděli, co by bylo vhodné nosit.

Tradiční čínská svatební etiketa pro hosty

 • Obvyklým čínským svatebním darem je červená obálka s hotovostí nebo šeky s částkou podle vaší blízkosti k páru
 • Můžete také zabalit hmotné dárky, které přinesete na čínskou svatbu; zvažte předměty jako mandarínská kachna nebo figurky draka a fénixe, zlaté šperky, počítadlo, nůžky, hřeben nebo pravítko, protože ty patří mezi tradiční čínské svatební dary s různými významy

Závěr

Pomohl vám tento průvodce etiketou? Právě jsme se naučili, co si obléct na čínskou svatbu, která by měla být něco skromného a nikdy v barvách jako červená, černá a bílá.

Mezi ideální barvy svatebních hostů pro hosty, kteří se účastní čínské svatby, patří teplé barvy, fialová a růžová, ale pokud si nejste jisti, můžete se zeptat jiného hosta. Obecně platí, že dress code a téma vždy odkazujte na svatební pozvánku.