Co se stane, když malujete přes plíseň? Užitečný průvodce

Vědět, co se stane, když malujete přes plíseň, vám pomůže vyhnout se této obrovské chybě. Malování přes plíseň mu umožní vzkvétat v zákulisí, bude se rozrůstat rozsáhleji a nakonec odštípne barvu, která jej pokrývá.

Naučit se, že malování přes plíseň by mělo být doprovázeno učením, jak se správně vypořádat s růstem plísní. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o účincích malování na plísně a správných způsobech, jak zvládnout růst plísní.

Co se stane, když namalujete plíseň?

Malování přes plíseň se může zdát jako levný a snadný způsob, jak zakrýt růst plísní a nakonec jej vyřešit. Jak uvidíte, je to při řešení problému neúčinné, jako nedělat vůbec nic.

Forma zůstává naživu

Malování přes formu pouze zakrývá ošklivé zelené, černé a hnědé skvrny. Neudělá to plíseň ani nezabrání jejímu růstu ze zákulisí.

Forma štěpí barvu

Nakonec plíseň naroste natolik, že na ni začne tlačit barvu. To způsobí, že se vrstva barvy tříští, bublá a odlupuje se, což znamená, že houby pod ní stále rostou a množí se.

Plíseň způsobí větší poškození

A co je nejdůležitější, nekontrolovaný a nepřetržitý růst hub pod ním umožňuje plísním způsobit větší škody na vašem majetku a zdraví. Jakmile se růst plísní stane rozsáhlým, nemusí být sanace a odstranění možné. Pokud se plíseň dostala dovnitř vaší sádrokartonové desky, budete muset celou zasaženou část vyříznout a vyměnit ji.

Na růst vaší plísně má vliv také zdraví vaší, vaší rodiny a vašich mazlíčků. Podle CDC může expozice plísním způsobit ucpaný nos, sípání, svědění a zarudnutí očí a kůže.

Vaše rodina může také pociťovat závažnější příznaky, zvláště pokud má astma nebo oslabený imunitní systém. Lidé s oslabeným imunitním systémem mohou mimo jiné vyvinout infekce dýchacích cest a hypersenzitivní pneumonitidu.

Různé druhy plísní mohou mít i jiné účinky. S. marcescens, druh bakterie, která produkuje růžovou plíseň, může mimo jiné způsobit infekce dýchacích cest a močových cest, infekce krevního oběhu a meningitidu.

Když jsou všechny věci započítány, malování přes plíseň se zdá být levným způsobem, jak problém v krátkodobém horizontu vyřešit. Léčba nemocí a odstranění růstu plísní vás však z dlouhodobého hlediska vyjde více.

Co dělat místo malování přes plísně

Metoda č. 1. Prevence

Stejně jako ostatní houby, i plíseň využívá spóry hub, které cestují vzduchem, dokud nenajde vhodné místo pro růst. Jakmile spory najdou vlhké místo naplněné organickým materiálem, ze kterého se mohou živit, zůstanou tam a rozmnoží se.

Plísně jako takové můžete najít na mokrém dřevě, rámech oken a dveří, sádrokartonu, kobercích a dalších vlhkých místech uvnitř vašeho domova. Proto, abyste zabránili růstu plísní ve vašem domě, měli byste svůj domov udržovat čistý a suchý.

První věc, kterou byste měli udělat, abyste zabránili růstu plísní, je opravit veškeré zdroje nežádoucí vlhkosti. Nejlepší by bylo opravit netěsné potrubí a vadné odtoky co nejdříve nebo použít kvalitní odvlhčovač.

Abychom vám pomohli udržet váš domov v bezpečí před všemi houbami, zde je užitečný článek o třech jednoduchých metodách, jak se zbavit spór plísní ve vzduchu.

Abyste se vyhnuli placení velkých částek za opravy, můžete zavést postupy prevence plísní. Pokud například žijete v obzvláště vlhké oblasti, můžete použít barvu a základní nátěry odolné proti plísním.

Barvy odolné proti plísním mohou omezit budoucí růst plísní. Použití těchto barev na čisté, dezinfikované povrchy by bylo nejlepší, protože tyto barvy a základní nátěry fungují proaktivně a nezabijí již existující růst hub.

Metoda č. 2. Odstranění pomocí domácích produktů

I přes veškerou snahu o prevenci si plíseň stále může najít cestu do vašeho domova. Naštěstí existují snadné způsoby, jak je odstranit pomocí produktů nalezených doma, než se začnou šířit.

K odstranění plísně můžete použít pastu z jednoho dílu mýdla na nádobí a tří dílů jedlé sody. Pomocí kartáče a pasty můžete setřít všechny stopy plísně.

Poté můžete oblast dezinfikovat roztokem jednoho dílu vody a jednoho dílu bělidla. Před opláchnutím místo nastříkejte a nechte několik minut působit.

Odstranění silného růstu plísní uvnitř vašich zdí může být obtížné, ale možné. Zde je užitečný návod, jak odstranit plíseň zevnitř stěn.

Metoda č. 3. Sanace

Pokud je šíření plísně příliš závažné pro domácí léčbu, měli byste zavolat místního specialistu na odstraňování plísní a nápravu. Specialisté na sanace jsou profesionálové, kteří mohou bezpečně čistit a likvidovat stavební materiály.

Tito profesionálové odstraní všechny plísně a budou kontrolovat vzdušné spory. Společnosti zabývající se odstraňováním plísní mohou také čistit a dezinfikovat koberce a další osobní věci, pokud je lze ještě zachránit.

Závěr

Vědět, co se stane, když namalujete plíseň, vám umožní činit informovaná rozhodnutí o vážném růstu plísní. Tyto znalosti v kombinaci s informacemi o správné prevenci, odstranění a nápravě vám pomohou zajistit bezpečí vaší i vaší rodiny před poškozením a dlouhodobě vám ušetří peníze.