Co se stane, když fén spadne do vody? 5 snadných kroků, které musíte udělat!

Mnoho lidí si neuvědomuje, co se stane, když fén spadne do vody? Nebojte se; Tento článek vás provede riziky, která voda způsobuje fénu, když spadne do vody. Pokud člověk omylem upustí sušičku do umyvadla nebo kbelíku, může to být děsivé, protože to způsobí smrt elektrickým proudem. Zpočátku se situace může zdát normální. Budeme mít pocit, že to není velký problém; pojďme na to. Ale není to tak pohodlné, jak si můžeme myslet. Může nás to vést k těžkým zraněním a dokonce i smrti.

Mnoho lidí používá vysoušeče vlasů na místech, kde se cítí snadno, například v koupelnách. V koupelně nebo v blízkosti umyvadla jsou obvykle připevněna zrcadla, takže lidé rádi používají fén, aby se viděli v zrcadle s poletujícími vlasy ve vzduchu.

To může být kritické a komplikované, když sušička spadne do vodní nádrže. Nikdy nesmíme míchat elektrické spotřebiče s vodou, protože mohou způsobit vážné úrazy elektrickým proudem vedoucí k smrti. Pokud fén spadne do vody, je třeba dodržovat několik opatření.

Co dělat, když fén spadne do vody

Voda funguje jako vodič elektřiny. Když se elektrický stroj smísí s vodou, jeho elektrická energie se v tomto procesu vedení přenese do vody. To je důvod, proč jej můžeme vzít přímo holýma mokrýma rukama. Podívejme se, co se stane, když fén spadne do vody, a víme, co uděláte, když se to stane. Postupujte podle níže uvedených kroků:

Krok č. 1. Vyhněte se okamžitému vyzvednutí

V našich každodenních zkušenostech, kdykoli něco upustíme, naším prvním pokusem je to okamžitě vzít. Řekněme, že je to hřeben, prsten nebo peněženka, která spadne do vody, zvedneme je, aniž bychom ztratili byť jedinou sekundu.

Předpokládejme, že si všimneme, že všechna výše uvedená příslušenství nejsou elektrická. Když místo toho upustíme do vody žehličku, kulmu, vysoušeč vlasů a ruční vějíř, první myšlenka, která nás napadne, je zvednout je a pokračovat v tom, co děláme. Tady to je, čas zastavení a přemýšlet o možné opatrnosti při dotyku s mokrými elektrickými spotřebiči. Prvním krokem je počkat, až uschne, jinak může vysoušení mokrýma rukama přenášet elektřinu do našeho těla.

Krok č. 2. Odpojení sušičky

Pokud elektřina nemá ve své cestě izolátor procházející z jednoho zdroje na druhý, bude pokračovat, dokud nedojde k přerušení. Zde se izolátor vysune odpojením sušičky. Protože když odpojíme zástrčku, přenos elektřiny se zastaví právě tam a bude bezpečné vyndat spotřebič z vody.

Krok č. 3. Vyčištění vody

Po odpojení bude dalším krokem vypuštění přebytečné vody. Voda může být rychle vypuštěna, pokud je bezpečné se dotknout spínače a páky. Záleží na typu umyvadla a dřezu. Lepší možností je fyzické vypuštění po odpojení napájení. Mnohem efektivnější bude držení na slunci. Odvodnění může zajistit správnou a efektivní funkci stroje.

Krok č. 4. Výměna sušičky

Podle nás se může zdát spotřebič úplně vysušený, ale je to tak. Je nemožné zjistit každý detail strojního zařízení, protože různé menší části stále nemusí vyschnout, což podkopává jeho kvalitu a pracovní kapacitu, což činí jeho použití nežádoucím a nebezpečným. Aby se předešlo nejistotě, zda je zcela vysušeno nebo ne, je lepší to vzít odborníkovi na elektriku nebo profesionálovi.

Nemůžeme to udělat sami, pokud nemáme techniku ​​a dovednosti. Profesionál může prozkoumat i ty nejmenší jednotlivé části, protože ví, co se stane, když fén spadne do vody. Tyto skryté části se mohou navenek zdát docela jemné, ale uvnitř mohou poškodit celý stroj. Pokud tedy sušička není tak nákladná, je lepší ji vyměnit za novou. Zde je návod, jak vybrat vysoušeč vlasů.

Krok č. 5. Bezpečnostní opatření

Způsob, jakým je jakýkoli nástroj nebo přístroj vyroben a vyroben, rozhoduje o tom, zda přístroj může dojít daleko nebo ne. Pokud je sušička vyrobena systémem GFCI (přerušovač obvodu zemního spojení), může velmi rychle zjistit, zda došlo k úniku proudu nebo ne. Výhodou použití sušičky s ochranou GFCI je, že se automaticky vypne, když voda dojde ke kontaktu. Udržuje sušičky v bezpečí, zajištěné a neškodné i po pádu do vody. Za druhé, musí být drženy mimo dosah vody. Nemělo by se používat v blízkosti bazénu, umyvadla, sprchy a koupelny. Sníží to možnost jakéhokoli nebezpečí, protože voda má vodivou funkci.

It’s A Wrap!

Všichni jsme jistě slyšeli, že „prevence je lepší než léčba.“ Ve výše zmíněných detailech můžeme určit, co se stane, když fén spadne do vody, takže je lepší jej nepoužívat v blízkosti vody. Pokud se to stane, snažte se ovládat okamžitý pokus o zvedání bez přemýšlení o jeho následcích. Někdy se příčinou naší smrti stávají ty nejjednodušší věci, mezi které patří i šoky elektrickými spotřebiči, takže je lepší to nepokládat za samozřejmost.

Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, kolik wattů spotřebovává vysoušeč vlasů a vše, co potřebujete vědět o wattech vysoušeče vlasů.