Co se stane, když dáte horké jídlo do lednice? 2 Překvapivé výsledky!

Je dobré, že jste se zeptali, co se stane, když dáte horké jídlo do lednice. Lidé by řekli, že byste měli nejprve počkat, než vaše jídlo vychladne, než ho dáte do lednice, a tak se můžete divit, co se stane, když do lednice vložíte horké jídlo.

V tomto příspěvku se dozvíte fakta o chlazení teplých jídel, takže čtěte až do konce. Kromě toho zahrneme také několik tipů a preventivních opatření, která byste měli přijmout, abyste zajistili, že váš spotřebič nebude ovlivněn.

Co se stane, když dáte horké jídlo do lednice?

Chlazení horkých potravin může vést k různým, ale jsou stejně špatné pro spotřebič i pro vaše jídlo. Zde je důvod, proč…

#1. Chladnička musí více pracovat

Pamatujte, že uchovávání potravin v chladničce zůstane déle nekontaminované a čerstvé. Rovněž zabrání tomu, aby ztratili svůj výživný obsah. Pokud však do chladničky vložíte cokoli horkého, bude vaše chladnička pracovat ještě obtížněji, aby byla chladná. V důsledku toho se může chladnička přehřát nebo poškodit její vnitřní součásti.

Kromě toho mohou bakterie také snadno zkazit jídlo ve vaší lednici. Všechny potraviny podléhající zkáze budou kontaminovány. Horké jídlo nechte asi dvě hodiny vychladnout, než ho dáte do lednice. Je ale dobré dát jen mírně horké jídlo.

#2. Zařízení bude poškozeno

Další věc, která se může stát, když dáte horké jídlo do lednice, je, že ostatní potraviny uvnitř budou ovlivněny. Nejen to, ale také to poškodí váš spotřebič.

Ale dobrou zprávou je, že si již nemusíte dělat starosti, pokud vlastníte novější model chladničky. Většina z nich je navržena tak, aby byla regulována vlhkost a teplota uvnitř chladničky. To je možné díky vestavěnému termostatu, který zajišťuje, že zařízení nebude poškozeno.

Pokud je ale model, který máte ve své kuchyni, již dost starý, měli byste mít na paměti některá preventivní opatření, jako je uchovávání horkého jídla ve vzduchotěsné nádobě. Pomůže to zabránit tvorbě námrazy a kondenzace.

Fakta o teplém jídle

Lednice a teplé jídlo nejsou ve skutečnosti nekompatibilní. Mějte však na paměti, že lednice je vynalezena z jednoho hlavního důvodu: udržovat potraviny studené, což zase umožňuje delší skladování.

Když do chladničky vložíte předmět, který je obzvláště horký, bude muset běžet mnohem těžší než obvykle, aby se uvnitř obnovila nebo udržela úroveň chladu. Čím je jídlo teplejší nebo teplejší a čím větší je jeho množství, tím déle je v chladničce uvnitř požadovaná teplota.

Pamatujte však, že bakterie se mohou vyvíjet velmi rychle, takže pokud chcete udržet teplé jídlo mimo ledničku, neměli byste jej také nechávat příliš dlouho při pokojové teplotě.

Podle USDA je za nebezpečnou zónu považována pokojová teplota, která se pohybuje mezi 64 a 75 stupni Fahrenheita.

Horké jídlo mírně ohřeje veškeré jídlo, které je již v chladničce, a obklopuje jej. V důsledku toho se zkrátí doba jejich skladování. Kromě toho pára přicházející z teplého jídla způsobí kondenzaci. V takovém případě se v zadní části lednice vytvoří kapky ledu nebo vody, a to nebude dobré.

Tipy, které je třeba mít na paměti před tím, než dáte do chladničky jakékoli teplé jídlo

Aby nedošlo k poškození chladničky, použijte následující:

  • Pokud se nerozhodnete skladovat horké potraviny v ledničce, nevkládejte je do hluboké nádoby, protože v chladničce bude ještě déle vychladnout. Místo toho použijte mělké nádoby, abyste zajistili rychlejší vychladnutí.
  • Zvažte rozdělení jídla na menší porce. Poté je uložte do malých nádob.
  • Zkuste jídlo na pultu nejprve ochladit. Poté počkejte, až se pára zastaví, než ji dáte do lednice.
  • Před vložením horkého jídla do lednice se také můžete pokusit jej nejprve rychle vychladit pomocí lázně s ledovou vodou.
  • Pokud hodláte chladit horké tekutiny, nezapomeňte je zakrýt. Je tomu tak proto, že ponecháte -li jej odkrytý, uvolní se vlhkost. To znamená, že kompresor chladničky bude muset běžet tvrději, než obvykle.

Je to zábal!

Doufám, že jsme si po přečtení celého tohoto příspěvku vyjasnili vaše divy ohledně toho, co se stane, když dáte horké jídlo do lednice. Pamatujte na obecné pravidlo, že všechny nádoby obsahující horké nebo mírné potraviny by měly být v chladničce umístěny moudře.

Doporučujeme také věnovat pozornost vzdálenosti mezi těmito kontejnery. Tím zajistíte, že ve vaší lednici nastane optimální chlazení a lepší cirkulace vzduchu.

Vezměte prosím na vědomí, že teplo z potravin může způsobit, že jednotka bude pracovat tvrději, a tím poškodí váš spotřebič, a proto se doporučuje nechat jej nejprve vychladnout na pokojovou teplotu.