Co použít na svíčkový knot

Jedna věc u svíček, na kterou lidé jen zřídka myslí, je knot. Přesto, i když to může vypadat jednoduše, existuje mnoho věcí, které byste měli vědět o svíčkách. Proto se budeme zabývat dotazy jako co použít na knot svíčky a mnoho dalších!

Candlewick

Svíčkový knot je spletený bavlněný pramen, který drží plamen olejové lampy nebo svíčky. Knot svíčky funguje na principu kapilárního vzlínání a dodává palivo do plamene „odsávání“. Když kapalné palivo, obvykle roztavený vosk ze svíček, dosáhne plamene, vypaří se a hoří.

Co použít na svíčkový knot?

Knoty mohou být vyrobeny z běžných materiálů pro domácnost. Pokud hledáte náhradu knotu, zde je několik oblíbených možností. Co tedy použít na knot svíčky?

Párátka

Párátka, hůlky a dokonce i tyčinky od nanuků jsou vyrobeny ze dřeva a po zapálení slouží jako knoty. Nicméně, párátka jsou obvykle příliš krátká, pokud vyrábíte vysokou svíčku, jako je sloup nebo nádoba. Tyto fungují lépe jako náhrada knotu, například když je vaše svíčka pohřbena ve vosku.

Pokud vyrábíte sloupovou nebo nádobovou svíčku, budete potřebovat něco delšího, například hůlky. Kromě toho bude vyžadováno kovové dno, které bude držet vaši provizorní dřevěnou svíčku. Nakonec nezapomeňte, že nádoba nebo forma na svíčku musí být vyšší než dřevěný knot, který používáte.

Papír

Co použít na knot svíčky? Papír, samozřejmě! Knot může být vyroben z jakéhokoli druhu papíru. Zahrnuje standardní kopírovací papír, papír na sešity, stavební papír, karton, papírový ručník nebo toaletní papír. Před zapálením papír namočte do boraxu a roztaveného vosku, aby ztvrdnul a nechal uschnout.

Příze, bavlněný provázek nebo motouz

Příze by mohla být použita jako knot, pokud by byla vytvrzena něčím jako borax. Bylo by také hezké, kdyby příze byla bez barvy a bělidla. V důsledku toho předpokládám, že jakákoli barevná příze by nefungovala.

Ale měli byste zaškrtnout políčko, abyste zjistili, zda obsahuje nějaká barviva nebo bělidlo. Například bavlněná šňůrka by byla výhodnější než příze. Bude vyžadovat výztuž, jako je borax, a před použitím by měl být nanesen voskem.

Proužky bavlny

Daly by se jako knot svíčky použít vzorky bavlny ze staré košile nebo ponožek? Svíčku si můžete postavit pomocí bavlněných proužků ze staré košile jako „nouzový“ knot. Pravděpodobně by to však mohlo fungovat, protože v podstatě používáte bavlnu.

Vlákno starého mopu

Je to v podstatě pletená bavlna; můžete tedy použít starou bavlněnou nit z mopu. Postačí bavlněný provázek, provaz nebo cokoli jiného, ​​co můžete zformovat do knotu. Musí to být pouze bavlna a ne polyester.

Můžete si vyrobit své vlastní knoty!

Provedu vás dvěma způsoby výroby knotů. První přístup, který zkusím, je boraxové řešení. Druhou alternativou je znovu použít odřezky knotu ze staré svíčky, kterou jste sami vyrobili.

Začnu boraxovou metodou a pak použiji vaše staré odřezky z knotu. Nejběžnějším způsobem domácí výroby knotů je použití roztoku boraxu. Tato metoda však není nejrychlejší, protože její dokončení trvá mnoho dní.

Předpokládejme, že potřebujete postavit svíčku, ale nemáte rychle knot. Nepředpokládejte, že budete schopni rychle vyrobit a dokončit svůj knot pro projekt svíček. Nejlepším materiálem pro váš knot je 100% bavlněný provázek, ale poslouží jakákoliv pletená šňůrka.

Vosk použijete na potažení lana nebo provázku. Svíčka má hořet důsledně, ale pomalu. V důsledku toho je výběr správného materiálu knotu zásadní.

Kromě toho roztok boraxu pomáhá při snižování rychlosti hoření. Pro usnadnění procesu hoření pokryjete provázek roztaveným voskem. Voda, sůl a kyselina boritá budou spojeny a vytvoří náš roztok knotu nebo borax.

Začněte smícháním vody, soli a boraxu. Poté byste měli motouz ponořit do roztoku boraxu na 24 hodin. Druhý den budete potřebovat místo na zavěšení provázku.

Měli byste ji pověsit venku nebo na místě bez pohovek nebo postelí. Provázek je nutné zavěsit a nechat schnout až 48 hodin. Poté byste měli pod lano umístit něco, co zachytí trus, když schne.

Po vytvrzení struny po dobu 48 hodin je potažena roztaveným voskem. Poté ho nechte několik minut zahojit. Tuto metodu můžete opakovat několikrát, abyste dosáhli silné vrstvy vosku, ale jedna aplikace by měla stačit.

Čím více voskových vrstev na knotu, tím lépe bude svíčka hořet. Je to dříve popsaný přístup primární percepce. Bez ohledu na to, kolikrát je provázek ponořen do vosku, hotový knot by měl být pevný a vzpřímený.

Napomáhá správnému zapálení svíčky. Knot, který hoří příliš rychle, může způsobit vyhoření svíčky dříve, než vytvoří plnou voskovou kaluž. Způsobuje nerovnoměrné hoření nebo tání svíčky, což má za následek svíčku, která postrádá knot.

Závěr

Co tedy použít na knot svíčky? Jsou velmi užitečné v případě nouze nebo jakéhokoli kutilského projektu. Bavte se hraním s těmito náhražkami knotu, abyste si mohli užívat své nové svíčky při čtení knihy na posteli.