Co nosit Poloformální svatba

Pokud si nejste jisti, co nosit na poloformální svatbě, definujeme pravidla oblékání tohoto svatebního oblečení a co ne. Navíc budete vědět, jaké boty a délku na šatech a oblečení očekávat.

Poloformální svatební oděv je možná nejběžnějším dress codem na svatbách, takže byste měli pochopit, jak jej dodržovat, aniž byste se příliš oblékali. A pro další tipy ohledně vhodných barev svatebního oblečení si přečtěte, jaké barvy na svatbu nosit.

Semi-formální svatební oděv 101: Co nosit Poloformální svatba

Význam poloformálního oblečení pro svatební hosty

Semi-formální oblečení pro svatební hosty se týká oblečení, které je elegantní, ale ne tak formální jako smokingy a večerní róby, které se očekávají u formálních svateb a svateb s kravatou. Je to perfektní dress code pro většinu svateb, protože není těžké dodržovat semi-formální oděvní etiketu, protože oblečení je obvykle základní věcí ve skříni.

Co se tedy nosí na poloformální svatby? Můžete si představit oblečení, které si vezmete na koktejlovou svatbu, ale v méně glamovém nebo formálnějším obchodním stylu.

Například ženy mohou nosit midi šaty a sukně s elegantními halenkami a muži mohou zvolit obleky nebo blejzry. Vzory a barvy pro poloformální svatební oblečení jsou také pevné a tmavé než světlé a třpytivé, ale obvykle jsou vidět květiny a jemné geometrické vzory.

Můžete si vzít džíny na poloformální svatbu? Odpověď závisí na místě a čase svatby.

Pokud se jedná o svatbu pod širým nebem, je pravděpodobně přijatelné nosit obyčejné modré nebo černé džíny, ale nikdy ne takové, které mají utrápené nebo roztrhané rysy, aby byla zachována svatební formálnost.

Obuv pro poloformální oblečení pro svatební hosty

Boty, které můžete nosit k poloformálnímu svatebnímu oděvu, zahrnují elegantní podpatky a ploché pro ženy. Můžete jít s klasickými kotěcími podpatky nebo lodičkami, pokud doplní váš kalhotový kostým nebo šaty.

Co si obléct na poloformální svatbu pro muže? Muži se mohou rozhodnout pro mokasíny, oxfordky nebo dokonce elegantní boty, podle toho, co se hodí k místu svatby a tématu.

Můžete si vzít tenisky na poloformální svatbu? Na některé svatby můžete nosit obyčejné a elegantní tenisky, ale zvažte místo svatby, téma nebo se zeptejte ostatních hostů.

Délky pro poloformální svatební oděv

Další ošemetnou úvahou u poloformálního svatebního oblečení je znát vhodnou délku šatů. Můžete nosit něco na stejné úrovni jako vaše kolena nebo midi sukni, pokud chcete něco delšího.

Nepotřebujete oblečení až po zem, protože vaše poloformální šaty nejsou podobné těm, které byste si oblékli na černou kravatu nebo na večerní svatbu. A pro muže byste samozřejmě neměli nosit džínové šortky nebo cokoli, co je krátké na nohách.

Co byste si neměli obléci na poloformální svatbu?

Termín poloformální může být zavádějící, protože hosté mohou předpokládat, že tento dress code je jen o krok výše než ležérní. Zde je několik oblečení, které byste se neměli nosit, abyste zachovali svatební formálnost, pokud je dress code poloformální:

 • Roztrhaný denim
 • Běžáci
 • Cargo kalhoty
 • Šortky pro muže a ženy
 • kalhoty na jógu
 • Grafické tričko
 • Sportovní obuv
 • Sexy šaty
 • Pánské tričko bez rukávů
 • žabky
 • Vzory, které přitahují pozornost
 • Neonové barvy
 • Bílá
 • Šaty a sukně ve svatebním stylu

A pokud svatba nenaznačovala žádnou formálnost oblečení pro hosty, můžete si přečíst, co si vzít na svatbu bez dress code pro nápady na oblečení.

Musíte na poloformální svatbu nosit oblek?

Nejlepší nápad na oblečení pro muže, kteří se účastní poloformální svatby, je klasický oblek a kravata. Ale samozřejmě, protože je to semi-formální, můžete se zbavit světlých barev, jako je opálená, šedá nebo dokonce modrá.

Pokud se jedná o svatbu ve dne nebo venku, můžete oblek vyměnit za sako nebo elegantní sako. Stačí si vybrat elegantní kalhoty a boty, abyste nevypadali ležérně.

Například některé poloformální kalhoty pro muže s blejzrem nebo oblekem zahrnují kalhoty, khaki kalhoty nebo dokonce pevné černé džíny, které se mohou hodit na některé svatby. A pokud jde o boty, vyberte si něco koženého nebo jednobarevného, ​​co se bude hodit k místu svatby.

Může žena nosit kalhoty na poloformální svatbu?

Ženy mohou na semi-formální svatbě vyměnit sukně nebo šaty za kalhoty. Klíčem k úspěchu je vybrat si styl a barvu topu, které pozdvihnou váš vzhled.

Například obleky a kalhoty pro ženy mohou vypadat elegantně na svatbu. Nebo pokud je svatba konzervativnější, můžete zvolit elegantní kombinézu a přidat přehoz, jako je svetr nebo sako.

Plážové svatby jsou dalším příkladem poloformální svatby, kde ženy mohou nosit kalhoty pro pohodlí. Přemýšlejte o tom, co si obléknete na obchodní událost, ale upravte to tak, aby odpovídalo radostné svatební příležitosti.

Jsou poloformální dlouhé nebo krátké šaty?

Na poloformální svatbu nepotřebujete dlouhé večerní šaty. Obvykle jsou slavné délky šatů pro ženské hosty midi nebo přímo ke kolenům, podle toho, co nejlépe vyhovuje svatebnímu tématu, ročnímu období a místu konání.

Závěr

A to je vše! Chcete-li rekapitulovat, co se nosí na poloformální svatbě, můžete kombinovat oblečení z koktejlové a obchodní formální události.

Nemusí to být okouzlující, ale velmi ležérní oblečení je také nepřijatelné. Hosté mohou nosit nějaké oblečení, jako jsou midi šaty a šaty ke kolenům, obleky a khaki, podpatky a mokasíny.

Doufáme, že vám to poskytlo představu o tom, co nosit; dejte nám níže vědět, jaký svatební dress code se chcete naučit příště.