Co nosit na černou svatbu: co dělat a co nedělat

Pokud si nejste jisti, co si vzít na černou svatbu, můžete při rozhodování o oblečení svatebního hosta zvážit dva faktory. Nošení černé na svatbu vyžaduje určitou diskusi, protože tato tmavá barva může mít různé významy.

Níže se také dozvíte, zda můžete nosit černou obecně nebo jaké svatby by pro hosty bylo přijatelné nosit černou. A pro nevěsty, které chtějí tuto výraznou barvu, si můžete přečíst, co znamenají černé svatební šaty.

Co si může host obléci na černou svatbu

Střídmé oblečení pro svatební hosty

Než cokoli jiného, ​​zkontrolujte svatební pozvánku na dress code a téma. I když je zjištěno, že pár má černou svatbu, měli byste posoudit, jak formálně byste se měli na událost obléci.

Například, pokud se jedná o formální černou svatbu, mužští hosté mohou nosit klasický černý oblek a kalhoty se světlou košilí s knoflíky a kravatou. Naopak dámské hostky mohou nosit černé maxi šaty a kotěcí podpatky.

Na poloformální svatbu pak můžete ztratit kravatu nebo si vzít černou košili s límečkem a tmavou džínovinu pro muže nebo černou kombinézu s elegantními sandály pro ženy. Obecně ale volte černé oblečení, které nebude odhalovat příliš mnoho kůže nebo nebude tak okázalé, že to bude vypadat, jako byste dělali nevěstu nebo ženicha.

Styl pro svatební hosty s pohodlím

Druhým kritériem při rozhodování, co si vzít na černou svatbu, je pohodlí. Při vytváření oblečení pro svatební hosty použijte období, čas a místo černé svatby jako vodítko.

Černá bude teplá na nošení, takže pokud je svatba v létě, rozhodněte se pro lehké látky nebo kratší délky, aniž byste ztratili skromnost. Na druhou stranu, pokud se jedná o skvělou svatbu venku, vezměte si s sebou vrstvy nebo si oblečte něco přes šaty nebo košili.

Boty mají vliv i na celkový komfort, proto na svatbu vyberte ten správný pár. Například ženy mohou zvážit byty pro venkovní svatby, zatímco muži mohou nosit elegantní tenisky na některé poloformální svatby.

Může si hostující žena vzít na svatbu černou?

Nošení černé na svatbu je přijatelné v závislosti na místě, typu svatby a páru. Pokud si nejste jisti, zeptejte se někoho ze svatebčanů nebo samotných párů, zda nosit černou barvu není neuctivé.

Jinak formální a večerní svatby mohou mít ženy v dlouhých černých šatech nebo černých kalhotových kostýmech. Jen se ujistěte, že celkový styl toho, co máte na sobě, není svatební nebo příliš poutavý.

Ve svém outfitu byste měli zavést i další barvy. Například, když nosíte černé midi šaty, můžete nosit jinou barvu bot, nejlépe cokoli, co je součástí svatebního barevného schématu.

Může mužský host nosit černou na svatbu?

Pokud tradice páru nevnímají nošení černé negativně, je přijatelné, aby si muži na svatbu vzali černou. Je to dokonce klasická barva obleku pro svatebčany, především pro halové a formální svatby.

Jen se ujistěte, že váš styl nevypadá stejně jako to, co nosí mládenci. Jinak s černým oblekem na formálnost nikdy neuděláte chybu.

A abyste se ujistili, že nebudete vyčnívat, vyberte si jiné barvy pro vnitřní košili. Například, když si vezmete černou košili a kravatu k černému obleku, můžete vyskočit z řad ostatních svatebčanů.

A pokud vás zajímá, proč nemůžete na svatbu nosit černou, přečtěte si různá přesvědčení z celého světa v naší samostatné diskusi.

Můžete si vzít černou na zimní svatbu?

Na zimní svatbu můžete nosit černou, protože černá vám pomůže udržet teplo, protože při nošení udržuje teplo. Kromě toho jsou zimní svatby obvykle halové a formální příležitosti, takže černá je jednou z volených barev, zejména u mužských hostů.

Zbývalo by jediné zvážení konkrétního tématu zimní svatby. Možná, že pár chce téma zimní říše divů, kde očekávají modré a světlé barvy pro své svatební hosty.

Můžete si na podzimní svatbu vzít černou?

Na podzimní svatbu můžete nosit černou, protože se budete cítit pohodlně, zvláště když je chladno. Podzimní svatby však obvykle vyžadují teplé barvy, jako je červená, hnědá nebo oranžová.

Poslední věc, kterou chcete, je být jediná, kdo v moři hostů nosí černou. Ale protože některé páry mohou mít svatbu s tématikou Halloweenu, může být přijatelné nosit celé černé oblečení.

Je neuctivé nosit na svatbě černou?

Nosit černou na některé svatby může být neuctivé, protože je to v některých kulturách spojeno se smutkem a smůlou. Je to však také formální barva a běžně se nosí na formálních svatbách, zejména jako barva obleku.

Proto je nejlepší požádat pár nebo někoho blízkého o nošení této barvy na svatbu. Jako alternativu můžete samozřejmě vždy zvolit šedou nebo tmavě modrou.

Závěr

A to je vše! Abychom zrekapitulovali, co si vzít na černou svatbu, bude záležet na formálnosti a pohodlí, které musíte mít.

Podívejte se na svatební sezónu a místo konání a poté se zeptejte jiného hosta na názor na to, co plánujete nosit. Některé nápady na oblečení zahrnují černé maxi šaty, černý oblek a kravatu, černý kalhotový kostým nebo kombinézu nebo jednoduchou černou košili s límečkem.