Co nosit na černou kravatu Volitelná svatba: Nejlepší vzhled

Vědět, co nosit na nepovinnou svatbu s černou kravatou, a to zvážením dvou faktorů. Nejlepší by bylo vědět, co tento dress code znamená a jak zachovat správnou rovnováhu formálnosti, aniž byste to přehnali.

Tento stylingový průvodce také poskytne specifické nápady na volitelné oblečení s černou kravatou pro muže a ženy. A pokud jste se rozhodli nosit obleky, zvažte, jaká barva se na svatbu hodí.

Co nosit na nepovinnou svatbu s černou kravatou pro muže a ženy

Vědět, co znamená black tie optional

Než se rozhodnete, co si vzít na nepovinnou svatbu s černou kravatou, musíte vědět, co tento dress code znamená. Na první pohled to může být matoucí, ale je snadné pochopit, co je to volitelné oblečení pro svatební hosty s černou kravatou.

Volitelný dress code black tie znamená, že hosté by měli nosit formální oděv a být tak formální, jak chtějí, ale mohou ho také zmírnit. Může to také znamenat, že svatba vítá spíše poloformální dress code než něco příliš neformálního.

Jak již bylo řečeno, můžete nosit smoking nebo večerní šaty, protože jsou velmi formální a bude to přijatelné. Ale pokud nechcete nebo nemáte tyto formální oblečení, alternativou by byl oblek nebo koktejlové šaty, odtud název „nepovinné“ v black tie optional.

Zůstaňte elegantní na svém svatebním oblečení

I když se svatba řídí volitelným dress codem s černou kravatou, který hostům dává úplnou kontrolu nad formálností v jejich oděvu, přesto se nechcete zúčastnit svatby nedostatečně oblečeni. Častěji se na těchto typech svateb již snoubenci a svatebčané oblékají do černé kravaty.

Kromě toho může být na pozvánce uveden výraz „black-tie optional“ jako „black tie podporovány“. To znamená, že snoubenci preferují, aby hosté nosili svatební oblečení s kravatou, ale umožňuje méně formální oblečení.

Protože je to pouze možnost, stále chcete nosit něco relativně formálního. Vyhněte se velmi krátkým a odhalujícím šatům pro ženy nebo velmi uvolněným bundám nebo košilím pro muže.

Co by měla žena nosit na nepovinnou svatbu s černou kravatou?

Svatební hosté mohou mít pochopitelně potíže s výběrem volitelných šatů s černou kravatou. Pokud však máte večerní róbu, o které si myslíte, že je na svatbu dostatečně decentní a neodhaluje ani nezdobí nevěstu, pak by to měla být vaše první volba.

Můžete také zvážit formální koktejlové šaty nebo midi šaty, ale pozor na opravdu krátké šaty, protože bývají ležérnější. Nebo pokud se vám nelíbí šaty nebo sukně, můžete se na volitelnou svatbu s černou kravatou vždy rozhodnout pro elegantní kalhoty nebo dokonce kalhotové kostýmy.

Tip, jak se obléknout a udělat tyto outfity formálnějšími, je použít pod ně body. A pokud jste zvědaví, jestli si můžete vzít kombinézu na nepovinnou svatbu s černou kravatou, dejte pozor na látku, barvu nebo vzor, ​​aby to nepůsobilo ležérně.

Přečtěte si, jak nosit kalhoty na svatbu, kde najdete další stylingové tipy.

Co by měl muž nosit na nepovinnou svatbu s černou kravatou?

Nošení smokingů a obleků se očekává u mužských svatebních hostů s volitelným dress codem black tie. Proto se musíte vyhnout neformálnímu oblečení, jako jsou trička, oblečení na cvičení nebo dokonce určité typy bund, které neodpovídají formálnosti akce.

Tmavými barvami na bundách také nikdy neuděláte chybu, protože vypadají elegantněji než světlé barvy. Zvažte například tmavě modrý nebo uhlově šitý oblek, když nemůžete nosit černé smokingové sako.

Nezapomeňte si vzít vhodné společenské kalhoty a vyhnout se džínům kvůli formálnosti. A samozřejmě, když se účastníte nepovinné svatby s černou kravatou, musíte nosit formální boty jako kožené oxfordky.

Co byste neměli nosit na Black Tie volitelné?

Volitelné svatby s černou kravatou dávají přednost tomu, aby jejich hosté nosili velmi formální oblečení, ale mohou ho trochu obléknout, aniž by byli příliš ležérní. Proto jsou přijatelné midi a koktejlové šaty, ale ne příliš krátké šaty nebo vzory, které se hodí spíše na neformální nebo neformální událost.

Ženy mohou také nosit kalhoty, halenky a obleky, pokud celkový outfit působí formálně a noblesně. A pokud jde o muže, jediné možné oblečení, kterému je třeba se vyhnout, zahrnuje oblečení do tělocvičny, trička, košile s grafikou, šortky, roztrhané džíny a gumové boty.

Zvažte oblečení, které si vezmete na semiformální událost, ale trochu je oblékněte, aby odpovídalo volitelnému dress code black tie. Nezapomeňte však zachovat nenápadný styl, protože nechcete zastínit nevěstu a ženicha.

Musíte nosit na svatbě Black To Black Tie?

Černá pro svatební oblečení na svatbu s černou kravatou je přijatelná a očekávaná, i když to není povinné. Místo toho jsou tmavé barvy, včetně černé, vhodné pro formální událost, jako je svatba s černou kravatou.

Muži proto mohou uvažovat o černém, tmavě modrém nebo uhlovém obleku, zatímco ženy se mohou rozhodnout i pro večerní šaty stejných barev.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, co si vzít na nepovinnou svatbu s černou kravatou, kde můžete zvážit večerní róby, smokingy, obleky nebo dokonce kalhotové kostýmy.

Hlavním prvkem, který je třeba pamatovat, je mít na paměti formálnost a nikdy nenosit něco příliš neformálního. Zachovejte však prosím jemnost, protože nechcete odvádět pozornost nevěsty a ženicha.