Co jsou wolframové snubní prsteny: klady a zápory

Odpověď na otázku, co jsou wolframové snubní prsteny, bude snazší pochopit, pokud víte, co je wolfram. Probereme, jak vypadají wolframové snubní prsteny a co dělá wolfram ideální pro prsteny.

A když už jsme u snubních prstenů, už máte vybrané, co si na svatbu obléknete? Zde je návod, jak vybrat snubní prsten, abyste našli dokonalé symboly pro váš svazek.

Jsou wolframové prsteny pro vás: Co jsou wolframové snubní prsteny

Wolframové snubní prsteny jsou vyrobeny z karbidu wolframu, ze samotného názvu. Karbid wolframu je kombinací wolframu a uhlíku a patří mezi nejmodernější materiály, které se v současnosti na prsteny používají.

Wolframový snubní prsten má vlastnosti karbidu wolframu, který je odolný a esteticky příjemný. Kromě toho můžete wolframový prsten snadno odlišit od ostatních snubních prstenů, protože je černé až tmavě šedé barvy.

Kromě toho můžete karbid wolframu rychle vyleštit tak, aby odpovídal stylu snubního prstenu, který chcete. Pokračujte ve čtení níže, abyste věděli, zda jsou wolframové snubní prsteny pro vás.

Jaké jsou výhody a nevýhody wolframových prstenů?

Výhody

 • Tungstenové snubní prsteny jsou za rozumnou cenu
 • wolframový snubní prsten by měl snadno odolat poškrábání
 • Wolframový snubní prsten je dostatečně tvrdý, aby zachoval svůj tvar
 • Tungstenové snubní prsteny jsou přirozeně hypoalergenní ve srovnání s jinými kovy
 • wolframové snubní prsteny by se měly v případě nouze dát snadno sundat z prstu
 • Přirozená kovově šedá barva wolframových prstenů je atraktivní a někteří klenotníci vám dokonce mohou poskytnout černé, zlaté nebo bílé wolframové pásky, které odpovídají vaší estetice

Nevýhody

 • Tungstenové snubní prsteny nejsou nezničitelné
 • V případě potřeby nelze velikost wolframových prstenů měnit ve srovnání s jinými snubními prsteny vyrobenými ze stříbra, zlata nebo platiny
 • Tungstenové snubní prsteny se neobchodují ani je nelze snadno ocenit jako zlaté šperky
 • Někteří lidé mohou dát přednost klasickému stříbrnému nebo zlatému prstenu před tmavě šedými pásky
 • Styl wolframového prstenu nemusí vypadat jako svatební

Je wolfram dobrý kov pro svatební kapelu?

Wolfram je dobrý kov pro snubní prsten kvůli jeho odolnosti. Snubní prsteny z karbidu wolframu si v dnešní době získávají na oblibě zejména u pánských snubních prstenů.

Pokud by klenotník na snubní prsten použil vysoce kvalitní karbid wolframu, mohl by být čtyřikrát tvrdší než titanový snubní prsten a dokonce tvrdší než snubní prsten z 18karátového zlata. Stejnou vlastnost byste však měli zvážit, pokud chcete po nějaké době změnit velikost snubního prstenu.

Jsou tedy wolframové snubní prsteny pro vás? Tento kov je perfektní volbou pro lidi, kteří mají aktivní životní styl, protože se snadno nepoškrábe a pokud shledají černý pásek stylovější než klasický žlutý snubní prsten.

Můžete zkontrolovat, kdo kupuje mužský snubní prsten, pokud vás zajímá etiketa snubního prstenu ženicha. Možná se mu bude líbit wolframový snubní prsten.

Je wolfram lepší než bílé zlato?

Wolfram přežije bílé zlato pro snubní prsteny, ale nejprve musíte pochopit rozdíl mezi těmito dvěma materiály. Snubní prsteny z bílého zlata jsou obvykle vyrobeny ze žlutého zlata a bílých kovů, jako je stříbro nebo nikl.

Proto se žluté zlato stává silnějším. Na druhou stranu je wolframový snubní prsten vyroben z karbidu wolframu, který je extrémně hustý a odolává podmínkám, jako je vysoké teplo.

Tato trvanlivost však také znemožňuje nebo ztěžuje gravírování a změnu velikosti. Mějte na paměti tyto vlastnosti, abyste se rozhodli, zda chcete snubní prsten z bílého zlata nebo wolframu.

Můžete se sprchovat s wolframovým kroužkem?

Snubní prsteny se jen zřídka sundávají, dokonce i při koupání nebo sprchování. Zkontrolujte si u klenotníka pokyny pro péči o váš wolframový prsten, ale obecně platí, že pásek z karbidu wolframu nerezaví, ani když ho nosíte při sprchování.

Zbarví wolfram váš prst do zelena?

Některé wolframové snubní prsteny vám mohou zezelenat. Záleží na tom, zda klenotník použil kobalt, protože může zoxidovat a zbarvit kůži do zelena.

Pokud tedy nechcete wolframový prsten, který na vašem prstu zanechá zelenou skvrnu, zeptejte se klenotníka, zda na pásku použili nikl místo kobaltu. Je to také robustnější volba než kobalt, ale očekává vyšší cenu.

Proč jsou wolframové prsteny tak levné?

Je pochopitelné, že je podezřelé kupovat levné snubní prsteny, protože jejich kvalita a životnost bude sporná. Na druhou stranu je lepší investovat do drahých, ale rozumných snubních prstenů, protože materiálům a řemeslnému zpracování můžete důvěřovat.

Díky přesnosti při výrobě můžete rozlišit levné od kvalitních wolframových snubních prstenů. Například levné wolframové kroužky jsou o 2,5 mm tlustší kvůli kratšímu procesu broušení při jejich hromadné výrobě.

Jsou také asymetrické s nerovnými okraji nebo mimostředovými vložkami. Při nošení wolframového prstenu také nechcete mít ostré hrany a povrchová úprava pásku by měla být přesná.

Jak najít nejkvalitnější wolframový snubní prsten? Nejprve se rozhodněte pro něco s doživotní zárukou, protože je to ukazatel důvěry klenotníka v jeho prsten.

Závěr

Pomohl vám tento průvodce snubními prsteny? Právě jste se dozvěděli, co jsou wolframové snubní prsteny, což jsou prsteny vyrobené z karbidu wolframu.

Páry se rozhodnou pro tyto jedinečné tmavě šedé prsteny nejen kvůli estetice, ale také kvůli jejich odolnosti. A pokud chcete další tipy týkající se snubních prstenů, neváhejte procházet náš blog, který vám pomůže najít ten nejlepší pro vaše svatební potřeby.