Co je vzduchová matrace? Všechno vědět

Pokud se někdo zeptá, co je nafukovací matrace, můžete jednoduše říci, že je to nafukovací postel. Existují různé modely na trhu, které se také nebudete cítit opomenuti, pokud se rozhodnete pořídit si nafukovací postel přes tradiční pěnu nebo vnitřní pružinu. Pokud se však chcete dozvědět více, pokračujte ve čtení tohoto článku.

Probereme, co můžete od nafukovací matrace očekávat, včetně jejích kladů a záporů. A protože tento produkt unese dobrý rozsah hmotnosti, můžete jej použít jako každodenní postel? Přejděte nyní dolů a zjistíte, zda je tento produkt (nebo není) hodný nákupu.

Co je vzduchová matrace a čím je výjimečná?

Nafukovací matrace používá vzduch jako hlavní složení ve srovnání s tradičními postelemi, které používají pěnu. V závislosti na typu je vnější materiál PVC, díky čemuž je nafukovací matrace nafukovací a vhodná pro skladování a cestování. V dnešní době můžete očekávat i další materiály, ze kterých se nafukovací matrace skládá, včetně uretanového plastu nebo dokonce gumy.

Protože můžete nafukovací postel nafouknout a vyfouknout, je přenosnější než jiné matrace. Proslavilo se kempováním a jinými cestami, které mohou vyžadovat, abyste si přinesli něco na ležení. A nejlepší ze všeho je, že k naplnění nebo vyfouknutí nafukovací matrace nepotřebujete vždy pumpu.

Typy nafukovacích matrací

Existují různé druhy nafukovacích postelí, ale nejste omezeni pouze na tradiční, připomínající nafukovací bazénový plovák. Výrobci zavedli kombinaci materiálů do tohoto základního designu, aby zlepšili váš zážitek ze spánku. Někteří poskytovatelé zdravotní péče dokonce doporučují tyto typy vzduchových postelí pro podporu pacientů.

Dobrým příkladem je pěnová matrace. I když je model nafukovací nafukovací postel, povrch má vrstvy paměťové pěny. Díky tomu je vynikající pro lidi, kteří mají rádi konturovací charakteristiku tohoto materiálu.

Existují také hybridní a střídavé odrůdy proudění vzduchu. První jmenovaný má také pěnovou vrstvu, ale má střídající se vzduchové kapsy. Naopak matrace se střídavým prouděním vzduchu má boční vzduchové buňky a obvykle používá čerpadlo zabudované v posteli.

Co dělá nafukovací matrace?

Nafukovací matrace využívá vzduch k roztažení a poskytnutí podpůrné plochy na spaní. Má ventil pro přijetí trysky vaší vzduchové pumpy, ale některé mají pumpy součástí postele. Nafukovací matraci však můžete nafouknout i bez pumpy pomocí předmětů, které dokážou foukat vzduch.

Jakmile dokončíte nafouknutí, stačí vrátit uzávěr ventilku zpět, aby se utěsnil ve vzduchu. Pamatujte, že k naplnění postele nemůžete použít vodu, protože voda je těžká a nikdy se nestlačuje. Jakmile si lehnete do matrace, skončíte s praskáním materiálu, protože nerovnoměrný tlak namáhá švy.

Můžete použít nafukovací matraci jako běžnou postel?

Spát na nafukovací matraci by mělo být bezpečné, stejně jako u jiných postelí. Musíte však zkontrolovat, zda dostáváte správnou podporu a cítíte se pohodlně. Za prvé, všimněte si bolesti těla nebo přerušovaného spánku.

Pokud vaše tělo není v neutrální pozici, můžete pociťovat bolest v krku, zádech nebo končetinách. Některým lidem může také připadat nafukovací postel příliš hlučná nebo příliš studená, přičemž to druhé je častější, když je chladné počasí. Nafukovací matrace může někomu připadat dokonce horká, protože vnější materiály nejsou prodyšné.

Jak vylepšit nafukovací postel pro každodenní použití?

Ujistěte se, že se o matraci vždy staráte, abyste zabránili poškození, které by mohlo způsobit netěsnosti. Jakmile postel ztratí svou strukturu, nebude také nosná. Doporučujeme také matraci pravidelně dofukovat, aby měla správnou tuhost a tvar.

Nakonec se rozhodněte pro kvalitní doplňky, které vynahradí případné nedostatky postele. Například přidání potahu matrace zlepší odpružení matrace. Měli byste si také pořídit měkký a prodyšný potah matrace pro udržení dobré regulace teploty.

Jsou nafukovací matrace dobré?

Nafukovací matrace jsou skvělé pro jejich pohodlí při cestování a skladování. Některé vzduchové postele jsou navíc navrženy tak, aby byly zdraví prospěšné. Mohou podporovat dobrou cirkulaci a úlevu od tlaku, aby byly zdravotní podmínky snesitelnější.

Ti, u kterých je pravděpodobné, že se u nich objeví vředy, budou těžit z pocitu „vznášejícího se“, když spíte na vzduchové posteli. Přesto se chcete ujistit, že při používání matrace zaujímáte dobré držení těla. Stále preferujeme matrace s paměťovou pěnou nebo hybridní matrace pro dlouhodobé používání, protože mají odolat každodennímu opotřebení.

Můžete sedět na nafukovací matraci?

Sezení na nafukovací matraci by mělo být bezpečné, ale důraz je kladen pouze na krátkodobé. Nejlepší by bylo, kdybyste se zbavili zvyku sedět, zejména na kraji postele. Váhu soustředíte pouze na tuto stranu, což může poškodit šev nafukovací matrace.

Závěr

Kdo často cestuje se svými postelemi, měl by si pořídit nafukovací matraci. Ale co je nafukovací matrace? Jak jsme již diskutovali, je to plastová nebo pryžová struktura se vzduchem uvnitř, který napodobuje formu pěnového nebo vnitřního odpružení.