Co je vinobraní svatba: vinobraní svatební nápady k vyzkoušení

Pokud vás zajímá, co je vintage svatba, pomůžeme vám představit si, jak by měla vintage svatba vypadat. Zajistíme očekávanou barevnou paletu, dekory, svatební oblečení a dokonce i psací potřeby pro vintage svatby.

A pokud je vaším vysněným tématem vintage svatba, poskytneme příklady, jak zajistit, aby váš obřad a hostina vypadaly vintage. Ale pro ty ještě nerozhodnuté si můžete přečíst, jakou bych měla mít svatbu?

Co je vintage svatba: Co dělá svatbu vintage?

Vintage má mnoho definic, ale pokud se předmět nazývá vintage, je to obvykle něco vyrobeného v letech 1918 až 1978. S ohledem na to by vintage svatby měly mít atmosféru, barvu a styl, které jsou v tomto období oblíbené.

Páry a svatební prodejci také interpretují vintage svatbu různými způsoby. Může se například překrývat s retro tématem, ale klasická viktoriánská estetika může inspirovat i vintage svatby.

Proto je při plánování tohoto tématu nezbytné určit konkrétní dekádu, kterou chcete ztělesnit svou vintage svatbou. Poté prozkoumejte symboly té doby a vyviňte prvky a barvy pro vintage svatbu.

Jak mít vintage svatební téma?

Staré svatební barvy

Barvy, které se obvykle objevují na vintage svatbách, se liší, protože mohou ztělesňovat kouzlo, romantiku nebo dokonce rustikální. Můžete například vytvořit svatební paletu barev s šedou, modrou, zlatou, bílou, zelenou, pastelovými a hnědými barvami.

Míchání jasných barev s chladnými tóny je technika, díky které bude svatba výraznější jako vintage. Zkuste například zlatou a šedou, bílou a modrou nebo dokonce zelenou s broskví.

Na vintage svatbě se objevují pastelové barvy, hluboké barvy a světlé tóny. Ale samozřejmě to nepřehánějte s barvami; musíte se vyhnout matoucímu tématu.

Staré svatební potřeby

Svatební oznámení je vždy označení svatebního tématu. Jak tedy uděláte, aby vaše pozvánky byly vintage, aby hosté poznali estetiku vaší svatby?

Zvažte zpracování pozvánek tak, aby vypadaly vintage. Například namočte psací potřeby do vody a nechte je oschnout, poté zapište informace kaligrafií.

K dispozici jsou také vintage razítka a voskové pečetě, které jsou snadno dostupné online, aby vaše svatební potřeby ještě více odpovídaly danému tématu. Nezapomeňte tento styl použít i u ostatních svatebních tiskovin, jako jsou kartičky a děkovné kartičky nebo se podívejte na kompletní seznam svatebních tiskovin.

Retro svatební dekorace

Svatební výzdoba má velký vliv na ztělesnění vintage motivu pro váš obřad a recepci. Pokud si dekoraci nekupujete sami, svatební dekoratéři a místa by měli snadno pochopit, co je vintage svatba.

Můžete jim také ukázat vintage svatební inspirace nebo si popovídat o prvcích, které chcete na svatbě mít. Například osvětlení má vliv na to, abyste na místě získali vintage atmosféru.

Vyzkoušejte malé svíčky ve vnitřním prostoru pro vytvoření měkké atmosféry nebo použijte žluté nebo modré pozadí kolem místa. Kromě toho můžete do venkovního prostoru zahrnout prvky jako vintage sudy, vintage židle, sušené květiny, květinové půllitry, zlaté vázy a dokonce i starožitné dekory, aby to vypadalo vintage.

Staroroční svatební obřad a recepce

Zvažte zdobení uličky a oltáře vintage lampami, divokými květinami a prvky, jako je krajka. Pamatujte však, že byste měli zachovat respekt k typu obřadu, který máte, i když chcete téma.

Pro vintage svatební hostinu počítejte s použitím světlého ložního prádla na stolech, historických židlí v salonech a restauracích, svíčky a zavařovacích sklenic na ozdoby stolu a rustikálně vyhlížejících květinových vazeb. Můžete také zajít na bleší trh a nakupovat originální vintage prvky pro svéráznou a jedinečnou recepci.

Případně se můžete rozhodnout pro místo svatby, které již mluví vintage. Některé páry mají například recepci ve vintage zmrzlině.

Svatební oblečení

Proč se během této éry neinspirovat nevěstami pro svůj vintage svatební oděv? Některé ikonické prvky, detaily a prvky ve vintage svatebních šatech jsou špinavě bílá barva, dlouhé rukávy, krajky, výšivky a perly.

Můžete také mluvit se svým svatebním kadeřníkem a make-upem, abyste ještě více zdůraznili vintage svatební vzhled. Vyzkoušejte například updo s broží a výraznou tužkou na rty a oční linky.

A co vintage vzhled pro ženicha? Zvažte oblek hnědé barvy, tvídové prvky a noste doplňky, jako je vintage klobouk nebo hodinky.

Jaký je rozdíl mezi vintage a retro svatbami?

Vintage svatební téma je považováno za klasičtější než retro svatební téma, které má znatelný moderní podtón. Barvy pro prvně jmenované jsou také obvykle nebarevné a bledé než retro svatební paleta s odvážnými a jiskry.

Ve vintage outfitech a dekorech uvidíte také prvky jako krajky a perly, zatímco retro zahrnuje zábavu se vzory a texturami. Konečně, retro dekory mají tendenci vyniknout, zatímco vintage dekory jsou jemné a nenápadné.

Závěr

A to je vše! Abychom zrekapitulovali, co je vintage svatba, zahrnuje barvy a prvky, které byly ikonické v letech 1918 a 1978.

Vintage svatbu lze také definovat jako okouzlující a zábavnou podobnou retro tématu nebo klasičtější, jako je svatba inspirovaná viktoriánským stylem. Opět existují různé generace, které můžete porovnat, abyste mohli najít inspiraci pro svou dokonalou svatební estetiku.