Co je topné jádro v autě? 5 překvapivých příznaků špatného topného jádra!

Chcete se dozvědět, co je topné jádro v autě? Nebojte se; dorazili jste na správné místo. Topné jádro je malý chladič, který využívá ohřátou chladicí kapalinu nejprve z motoru k ohřevu interiéru vozu. Hadice v chladicím systému proudí chladicí kapalina jádrem topení a motorem a dostatečným množstvím chladiče chladicí kapaliny za kapotou.

Selhání topného jádra je typickou příčinou vlhkosti v předních vrtech pro nohy, páry z ventilačního systému a značného zamlžování vnitřního skla.

Dalším příznakem selhání je příjemný zápach chladicí kapaliny. Cena opravy je dána především prací, zda rychle vytáhnete jádro z kabiny nebo prostoru motoru. Motor ventilátoru je jedním z prvků jádra topení a vhání teplý vzduch do kabiny. Má také trubky nebo topné trubky pro dopravu horké chladicí kapaliny. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více!

Funkční princip topného jádra v autě

Činnost topného jádra je jednoduchá, protože se spoléhá pouze na několik funkčních částí. Pracuje se spalovacím motorem, který využívá kombinaci vody a nemrznoucí směsi k chlazení mechanických částí. Výsledkem je, že ohřátá chladicí kapalina jde nad a nad, aby během chlazení udržela uvnitř vozu teplo. Tak funguje systém.

Termostat reguluje tepelné ztráty, jakmile se motor zahřeje. Ventily regulují teplotu vzduchu vstupujícího do kabiny vozidla a regulují množství chladicí kapaliny, která proudí do topného tělesa. Mechanismus umožňuje řidičům ovládat ventilaci nebo dveře na dálku u některých typů motorů, běžně pomocí kliky nebo otočného ovladače. Ventily nebo dveře jsou řízeny odpory a elektromagnetickými akčními členy ve složitějších systémech – to pomáhá při dodávání vzduchu o teplotě preferované osobou. Přečtením pracovních principů se dozvíte, co je topné jádro v autě.

Známky špatného topného jádra

Stejné problémy, které způsobují poruchy chlazení, mohou také ovlivnit výkon jádra ohřívače. Kvůli nedostatečnému průtoku chladicí kapaliny mohou například překážky nebo praskliny v chladiči způsobit přehřátí motoru. Kromě toho může horká tekutina unikat z jádra ohřívače v důsledku zablokování nebo nesprávné funkce ovládacích prvků za mnoha okolností.

Otvory na obou stranách rychle vypouštějí chladicí kapalinu, což způsobuje spálení vozu a poruchu termostatu. Kromě toho chladicí kapaliny obsahují kyselé složky, které významně přispívají k nečistotám a netěsnostem v obou okruzích regulace teploty. Nelze popřít, že je potřeba rychle řešit problémy s jádrem topení, aby nedošlo k eskalaci a poškození motoru. Pravidelné čištění a vyšetření pomáhají včas zachytit problémy.

#1. Mlha na čelních skle

Pokud najdete lepivý povlak tvořící zamlžené oblasti na každém z automobilových skel, může to znamenat pouze jednu věc: netěsnost topného jádra. Chladicí sprej se mísí s teplým vlhkým vzduchem vháněným do vozidla, zasychá a spočívá pouze na chladných skleněných oknech jako lepkavá mlha. Zde jsou 4 důvody, proč se zamlžuje čelní sklo.

#2. Špatně fungující ohřívač

Kdykoli ohřívač úplně přestane fungovat kvůli zablokování chlazení. Pravděpodobně nebude ani narušeno v síti, ať k tomu dojde, ale jádro ohřívače by těžko fungovalo.

#3. Průduchy foukají studený vzduch

Horký vzduch může odcházet trhlinami a mezerami v kabině, čímž se snižuje celková teplota vzduchu, který vstupuje. Zkontrolujte podlahu, na které jste zaparkovali, zda nedošlo k rozlití chladicí kapaliny. Vlhká podlaha cestovatele může také ukazovat na vadné jádro topení. Vadný tlakový spínač nebo směšovací dvířka, která jsou zodpovědná za směšování teplého topného vzduchu s chladným venkovním vzduchem, mohou také způsobit chladnější vzduch z ohřívače.

Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, co způsobuje, že topení auta fouká studený vzduch a proč moje topení fouká studený vzduch.

#4. Neobvyklá příjemná vůně

Sladký vzduch proudící z tepelných ventilů ukazuje na porušení topného jádra. Navíc cítíte chladivo, které má ovocný zápach. To znamená, že jádro topení selhává a že selhal chladicí systém vašeho vozidla.

#5. Hladina chladicí kapaliny je vždy nízká

Vyfouknuté jádro ohřívače může vést zákazníky k pravidelnému doplňování chladicí kapaliny. Zdrojem problému mohou být praskliny nebo netěsnosti v chladicím systému automobilu. V těchto scénářích bude ovlivněn chladicí systém.

Co se stane, když dojde k poruše topného jádra? Je přípustné cestovat s takto vadným topným jádrem?

Netěsnost chladicího systému vozidla, přepálené topení nebo závada jsou důvodem selhání jádra topení; musíte to řešit hned. Nechtěli byste přehlédnout něco, co by mohlo ohrozit váš motor. V zimě není vhodné jezdit autem s vadným topným jádrem; pokud zjistíte, že je vadný, opravte jej co nejdříve, abyste si mohli užít teplou jízdu.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli o tom, co je topné jádro v autě. Tento článek vám pomůže porozumět jádru ohřívače, výše jsme diskutovali o všech souvisejících věcech o jádru ohřívače. Děkujeme, přátelé, že jste s námi!