Co je topná spirála? Přečtěte si tohoto úžasného průvodce!

Je něco, co potřebujete vědět o tom, co je topná spirála? Přestaňte přemýšlet a jste na správném místě. Termín „ohřívací spirála“ se týká zařízení, které ohřívá vzduch nebo vodu. Topná spirála, která je obvykle elektrická, slouží jako značný odpor a při průchodu elektřiny se zahřívá.

Jeho odporový kabel, který se nachází ve většině kuchyňských spotřebičů, byl nalezen v topné spirále.

Ventil reostatu reguluje množství tepla generovaného topnou spirálou. Topné spirály produkují teplo v různých zařízeních, včetně ohřívačů vody, elektrických sušiček a elektrických sporáků. Ve většině případů bude účinnost elektrické cívky 100 %. Tato cívka může být regulována teplotou a výkonem v závislosti na jejím použití. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Jak často se používá topná spirála?

U spotřebičů existují různé formy uspořádání topných spirál. Malé přenosné ohřívače prostoru například běžně používají kulatý drát bez povlaku. Stroje a toustovače běžně používají tenké ploché kabely. Kabely s keramickým povlakem jsou široce používány v mikrovlnných troubách, aby se zabránilo úniku oleje a potravin z drátů.

U vysoušečů vlasů byly také použity extrémně malé topné spirály. Topné spirály v zařízeních, jako jsou ohřívače vody nebo trouby, předávají teplo vyzařováním do určené oblasti.

Topná spirála vytváří teplo, dokud se termostat nenastaví na správnou teplotu. Jeho termostat následně vypne teplo vypnutím napájení prstence. Termostat umožňuje, aby energie začala proudit do hovoru, kdykoli teplota klesne, čímž se teplota zvýší. Teplo je přenášeno z topných spirál do požadované oblasti pomocí uspořádání s nuceným oběhem vzduchu v prostorových ohřívačích, pračkách a sušičkách a žehličkách na vlasy.

Zařízení tlačí vzduch skrz a skrz vyhřívanou spirálu pomocí dmychadla. Jak se vzduch procházející zámkem ohřívá a je vytlačován z výměníku tepla, když se prstenec zahřívá. Ohřátý vzduch je pak posílán do domu, bubnu na oblečení nebo na pokožku hlavy, kde ohřívá nebo suší věci podle potřeby. Množství elektřiny, které může proudit do cívek takovým reostatem, běžně označovaným jako „silný“ a „nejnižší“, reguluje rychlost tepla ve vzduchu.

Jaké je složení topné spirály?

Topné spirály přeměňují elektrický náboj na tepelnou energii, a proto se nacházejí v zařízeních a průmyslových strojích. K výrobě topných spirál se používají legující prvky složené ze dvou nebo i více kovů. Níže jsou uvedeny některé další faktory používané k vytvoření topné spirály, což vám také pomůže zjistit, co je topná spirála.

#1. Použití nichrom

Topné spirály od běžných domácích spotřebičů jsou vyrobeny z nichromu. Nikl a chrom jsou spojeny za vzniku nichromu. Pro svou flexibilitu je nichromový drát zvláště vhodný pro použití v topných spirálách. Teplota tavení této slitiny je rovněž poměrně vysoká. Možná vás také bude zajímat, k čemu se používá nichromový drát.

#2. Další položky

Další chemikálie lze nalézt v topných spirálách. Slitiny niklu, železa a chromu se skutečně nacházejí v domácím vybavení. Ohřívací komponenty z wolframu nebo nerezové oceli se používají ve výrobních strojích, které vyžadují vyšší teploty.

#3. Materiály pro izolaci

V některých případech může být nutné izolovat topnou spirálu. Mezi izolační materiály patří sklolaminát, keramika, syntetické předměty a slída nebo azbest.

FormyElektrický ohřívač spirály

Pro klasifikaci lze také použít tvar cívky elektrického ohřívače. Níže jsou uvedeny některé z nejrozšířenějších tvarů cívek a jejich výhody:

#1. Přímý tvar

Cívky ještě nebyly zkonstruovány z přímých topných komponentů. Jsou užitečné, kdykoli se cívka chce pohybovat pomocí strojů nebo když chce koncový uživatel vytvořit zámek na místě.

#2. Cívka uzavřeného tvaru

Nejekonomičtějším řešením jsou utěsněné smyčky. Mohou být vyrobeny v různých formách, aby vyhovovaly designu aplikace. To jsou však vždy docela základní vzorce.

#3. Spirálová forma

Kdykoli je cívka stočena do něčeho jako spirála, může to dosáhnout extrémních teplot. To je ideální pro přenos velkého množství tepla na malé ploše.

#4. Forma rány hvězd

Tento typ připojení je vhodný pro použití v potrubích a kanálech. Tyto ofsetové cívky pomáhají vytvářet turbulence, které napomáhají přenosu tepla.

Typy elektrických topných spirál

Lze charakterizovat úrovně příjmu energie a topného výkonu elektrických spirálových topných zařízení, stejně jako jiných topných těles. Může je také popisovat tvar topné spirály nebo zda je uspořádání otevřené nebo uzavřené. Kovová cívka otevřené elektricky vyhřívané cívky je vystavena přímo. Označuje, že neexistuje žádný tepelně ochranný povlak. V důsledku toho se tepelná energie účinně přenáší z cívky do povrchové vrstvy.

Tyto styly jsou často nenáročné na údržbu a mnohem méně nákladné než jiné alternativy. Na druhou stranu je spirála náchylná k poškození a nemusí být vhodná ani pro účely vytápění, zejména tam, kde jde o bezpečnost. Ochranný plášť obklopuje spirálu v uzavřených spirálách a zabraňuje přímému kontaktu mezi zdrojem vytápění a středem. Může pomoci zabránit požárům, popálení a otřesům. Kvůli nutnosti zahřátí pláště jsou mnohem méně účinné než jejich otevřené protějšky.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, co je topná spirála. Termín „ohřívací spirála“ se týká zařízení, které ohřívá vzduch nebo vodu. Probrali jsme vše, co souvisí s topnou spirálou, takže si to nyní můžete dobře uvědomovat a pochopit její význam v různých elektrických spotřebičích. Můžete si také přečíst o tom, co je keramické topidlo a jak opravit prostorové topidlo. Děkuji vám, přátelé, za přečtení tohoto článku!