Co je to turmalínový vysoušeč vlasů? 4 nejlepší tipy!

Co je to turmalínový vysoušeč vlasů? Vysoušeč vlasů vyzařuje záporně nabité ionty a infračervené teplo rozkládá kladně nabité molekuly. Po zapnutí zařízení fén uvolňuje stálý tok iontů a infračervené teplo, které vlasy zcela vysuší, protože to při úpravě vlasů způsobí jemnější teplo. Navíc vyzařuje méně krepatý a lesklejší povrch.

A co víc, slibuje, že vlasy zůstanou nehybné navzdory vyšším teplotám bez poškození.

Turmalínový fén je lepší volbou než ostatní, protože je nejlehčí a nejtišší ze všech fénů. Pokud jde o hodnotu a výkon, nic se nemůže srovnávat s turmalínovým vysoušečem vlasů, pokud jde o délku, stav vlasů, strukturu a tloušťku. Je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže je nejlepší se v tomto článku ponořit dále!

Nejprve porozumět turmalínu

Takže, co je turmalínový vysoušeč vlasů? Turmalín může uvolňovat záporné ionty, protože je to polodrahokamový druh minerálu. To je nezbytné, když si sušíte vlasy. Množství minerálu použitého v vysoušeči vlasů se liší. Jiní výrobci by jej rozložili na malé částice a zformovali je do vnitřního vysoušeče vlasů. Výrobci někdy potahují interiér vysoušeče vlasů turmalínem. Některé luxusní sušičky využívají turmalín přímo vně potahu sušičky.

Vědět, zda je turmalínový fén na vlasy lepší než ostatní

Běžný vysoušeč vlasů má tendenci využívat horký vzduch při sušení, což může být škodlivé. Nadměrné množství tepla má za následek roztřepené konečky vlasů a další problémy. Turmalínové vysoušeče vlasů ale využívají infračervené teplo, které je bezpečnější. Záporné ionty navíc pomáhají sušit vlasy ještě rychleji.

Ještě důležitější je, že turmalínové vysoušeče vlasů stráví méně času důkladným vysoušením vlasů. Je skutečně bezpečnější, takže je lepší volbou než ostatní. Nejlepší možností bude vždy turmalínový fén, když si budete upravovat vlasy. Dnes je k dispozici konkrétní turmalínový vysoušeč vlasů. Infračervené teplo a ionty ve velkém množství vlasy nepoškozují. Navíc tento typ fénu neumožňuje krepatění vlasů.

Podobnost mezi turmalínem a iontovým fénem

Turmalín a iontový fén se nějak liší. Ten využívá při vysoušení vlasů negativní formu iontů. Také stahuje kapičky vody na vlasy, aby zadržela vlhkost pocházející z vody. Stejně jako u neiontového vysoušeče vlasů difunduje některé kladné ionty, které způsobují pokrytí kutikuly vlasů, což má za následek krepatění vlasů. Turmalínový fén uvolňuje záporné ionty a infračervené teplo. Uvedená kombinace vysuší vlasy až o čtyřicet procent rychleji než standardní fén. To je důvod, proč je turmalín drahý kvůli svým komponentům. Možná si také budete chtít přečíst o tom, co znamená iontový fén a o kouzlu iontového fénu.

Turmalínový fén vhodný pro jemné vlasy

Když se snažíte předcházet krepatění vlasů, turmalínový vysoušeč je skvělý způsob, jak jít. Zvláště pokud jsou vaše jemné vlasy suché, je turmalínový fén dobrou volbou. Turmalínový zklidňující efekt zanechává vlasy ploché a zároveň povzbuzuje olej, aby procházel prameny pro ochablé nebo mastné vlasy.

Nejlepší tipy na turmalínový vysoušeč vlasů

Zde jsou vybrané tipy na turmalínový vysoušeč vlasů k nákupu na trhu.

#1. BaBylissPRO TT Turmalín

Tato ultralehká turmalínová konstrukce vysoušeče vlasů má šest typů přepínačů nastavení teploty nebo rychlosti, které zajišťují snadný styling a pohodlnou manipulaci. Je vybaven motorem s vysokým točivým momentem 1900 W, který mu dodává neuvěřitelnou formu sušení. Může být také dobrý nápad přečíst si o tom, jaký je nejlepší fén na černé vlasy.

#2. X5 superlehký turmalín

Tento turmalínový fén má skládací rukojeť a lze jej snadno sbalit. Jeho dvojí účel, funkce napětí, jej činí mimořádným. K dispozici je difuzér a koncentrátor pro styling a sušení, protože se skutečně jedná o vysoce výkonnou formu vysoušeče vlasů, která vlasy rychle vysuší.

#3. Dyson Supersonic

I když se to může zdát nejnákladnější, je lehké a tiché. Rukojeť je místo, kde bude vidět umístění motoru. Díky tomu je rozložení hmotnosti lepší a pohodlnější pro sušení vlasů. Je také skutečně tišší než jiné sušičky.

Technologie typu „Air Multiplier“ vytváří vysokorychlostní a vysokotlaký proud vzduchu. Skládá se z magnetických nástavců, jako je stylingový koncentrátor a vyhlazovací tryska. Ve skutečnosti oba pomáhají soustředit se na proudění vzduchu, zatímco difuzér nejlépe definuje vlny a kadeře. Zatím to má vzácné recenze za to, že je drahé. Zabránění poškození teplem pomocí Dyson Supersonic je tedy dobré, protože slibuje zážitek z rychlého schnutí. Je vyvážený a lehký, což z něj dělá neuvěřitelnou možnost.

#4. Rusk Engineering Professional 2000

Zkraťte dobu vysoušení vlasů pomocí Rusk Engineering Professional 2000, který vyzařuje infračervené teplo pronikající do vlasů. Výrobek je vhodný pro použití v salonu, protože perfektně funguje s hustými vlasy. Dodává se se sedmi nastaveními teploty a rychlosti a také funkcí odolnou proti nárazům.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, co je to turmalínový vysoušeč vlasů, což je skutečně rozumná volba. Zahrňte do svých seznamů možné možnosti turmalínových vysoušečů vlasů, které přinášejí pozoruhodné výsledky. Mějte na paměti jeho podobnost s iontovým fénem, ​​i když mnozí preferují turmalínový fén. Navíc je to volba vhodná pro jemnější vlasy! Nepochybujte o fénu Tourmaline pro jeho efektivní výsledky, které se nevyrovnají žádnému jinému, abyste za své peníze získali maximum!