Co je to tepelná past na ohřívači vody? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Zajímá vás, co je to tepelný lapač na ohřívači vody? Nebojte se a jste na správném místě, kde najdete vše. Tepelná past se zdá být součástí, která se používá k minimalizaci tepelných ztrát na vstupu a výstupu ohřívače vody.

O tradiční přílivy vody je dobře postaráno pomocí tepelných pastí. Kdykoli se voda v ohřívači ohřeje, ledová voda ji ochladí, což vede ke ztrátě elektřiny a tepla. Tento problém je vyřešen pomocí tepelné pasti.

Termosifon je nejlepší metodou pro dosažení konvekčního přenosu tepla. Byla to pasivní činnost, která nepotřebovala žádný vnější faktor a probíhala, i když už žádné tepelné pasti nebyly. Tepelné lapače zabraňují konvekčnímu přenosu tepla. Tím, že nedochází k mísení se studenou vodou v nádrži, teplo v systému udržuje své teplo. Pokračujte ve čtení, abyste se o tom dozvěděli více.

Funkční princip tepelné pasti

Takže, co je tepelná past na ohřívači vody? Termodynamická konvekce se používá v konvenčních prstencích odlučovačů tepla (také známých jako husí krky). Teplota horké vody by se zvýšila, zatímco teplota ledové vody by klesla. Když se horká voda zachytí v horní části smyčky, když se do potrubí přidá ponor ve tvaru U, studená voda může procházet skrz a do nádrže. I když se design bradavek mírně liší, funkce zůstává stejná.

Když potrubí vstupuje do nádrže nebo ji opouští, jsou namontovány dvě malé přípojky. Výstupní armatura horké vody má teflonovou kuličku, zatímco přípojka pro vstup chlazené vody má polyetylenový puk. Tyto koule sedí před kohoutky, když je ohřívač vody v pohotovostním režimu (tj. nenabíráte vodu) a zabraňují úniku tepla (konvekci).

Kdykoli zapnete kohoutek, koule se zvednou ze sedel, aby umožnily neomezenou cirkulaci, a vrátí se do své původní polohy, jakmile vypnete vodu. Pokud použijete smyčky tepelného odvaděče nebo dokonce vsuvku tepelného odvaděče, můžete ušetřit až 70 % plýtvané energie. Kdykoli přijdou faktury, rychle se sčítají. Kromě toho jsou tepelné pasti již vyžadovány mnoha státními a městskými zákony.

Proces instalace tepelného odlučovače na ohřívač vody

Instalace tepelného odlučovače se zdá být jednoduchým úkolem, který by neměl trvat dlouho. Okamžitě si pořiďte sadu na bradavky. Tyto součásti bradavek lze zakoupit online nebo v tradičních místních obchodech. Pomocí bezkontaktního elektrického detektoru dvakrát zkontrolujte, zda jste vypnuli napájení. Je to nezbytné pro ochranu veřejnosti. Pokud používáte plynový ohřívač, vypněte přívod plynu. Musí být také vypnut přívod vody do vašeho ohřívače vody.

Lze použít kbelík nebo jinou nádobu. Mějte na paměti, že jste pracovali s ohřátou vodou, proto postupujte opatrně. Otočením kohoutků také odstraníte teplou vodu z vodovodního řadu. Odpojte toto potrubí od topné vody i přívodu. Tyto tepelné pasti byly barevně označeny, aby bylo snazší určit, který z nich je vhodný pro které kanály.

Tepelný uzávěr pro přívod studené vody bude modrý a tepelný uzávěr pro ohřátou vodu bude červený. Je lepší je propojit v pořadí, ve kterém byly kódovány. Pokud se tak nestane, bude tento systém neúčinný. Také znovu připojte všechny matice v téměř stejném pořadí, v jakém byly odpojeny. Vyměňte kohoutky ve vaší domácnosti a zapněte vodní cesty. Při obnově zdroje energie ohřívače vody hledejte netěsnosti. Ihned po připojení budou vaše tepelné pasti fungovat správně. Kompletní nastavení může trvat něco málo pod hodinu, hlavně pokud jsou po ruce všechny vhodné nástroje.

Některé běžné problémy s tepelnou pastí

Tepelné pasti nejsou imunní vůči problémům. Nejčastějšími problémy, se kterými se setkáváme, jsou drnčivý zvuk, tepelná roztažnost, omezení cirkulace a energetické ztráty. Špatné umístění nebo vadná past jsou nejčastějšími příčinami. Kdykoli tepelné pasti selžou, dojde k termosyfonům. Dokonce i studená voda může téct horká a teplá, což usnadňuje její rozpoznání. Pokud tepelné pasti selžou, může dojít k úniku tepla do chladných potrubí. Začněte cítit vstupní ventil, pokud máte podezření, že se to děje. Pokud je jeden nebo více tepelných pastí teplých na dotek, pak víte, že něco není v pořádku.

Při použití kulových tepelných pastí je možné omezení cirkulace a její kulička se v důsledku toho zachytí v tepelné pasti. Když aktivujete kohoutek s vyhřívanou vodou, kulička se přestane pohybovat a přívod se zpomalí. Častou příčinou tohoto problému je nekvalitní instalace pasti. Za tento problém může opět míč. Při použití převařené vody bude tlaková voda proudit kolem dokola uvnitř tepelné pasty. Míč spontánně skáče a vydává chrastivý zvuk, pokud máte recirkulační systém, který vytváří obrovský tlak. Možná si také budete chtít přečíst o tom, jak rychleji zahřát topení v autě.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli, co je to tepelná past na ohřívači vody. Několik jedinců se obává umístění tepelné pasty na ohřívač vody. Přesto se nemusíte bát aktivovat díl kvůli výhodám, které nabízí. Tím, že zabrání ztrátám energie, vám může ušetřit více než 70 % účtů za elektřinu v domácnosti. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak funguje topení v autě a proč moje topení fouká studený vzduch. Děkuji vám, přátelé, že jste tento článek dočetli až do konce.