Co je to prostorový ohřívač naplněný olejem? Úžasná fakta, která je třeba vědět!

Srdečně vás vítáme a řekneme vám, co je to olejové topidlo? Můžeme vám napovědět. Ohřívače plněné olejem jsou mimořádně účinné při úspoře energie a bezpečném provozu.

Možná nevíte, že topidlo s olejovou náplní spadá do kategorie elektrických topidel. Ano, to je pravda!

A hádejte co, všechny podrobnosti o pracovním mechanismu a částech ohřívače jsme zmínili níže. Jen pokračujte v rolování a dostanete svou věc. Začněme s naším průvodcem bez dalších okolků. Dozvíte se o topném tělese, které může zabránit omrznutí prstů na nohou.

Co je to olejový ohřívač prostoru?

Takže, co je to olejový ohřívač prostoru? Ohřívač naplněný olejem byl také pojmenován jako sloupový nebo olejový radiátor. Tyto ohřívače fungují na elektřinu a jsou velmi účinné při vytápění místností standardní velikosti. Olejový radiátor používá olej ke zvýšení teploty prostoru. Na rozdíl od plynových nebo propanových ohřívačů však nemusíte doplňovat olejovou nádrž. Ano, čtete správně.

Zásobníkový olej s názvem diatermický se jednou naplní do ohřívače a zadržuje teplo jako zásobník. Ohřátý olej pak pomáhá topidlu přenášet teplo v celém prostoru. Diatermický olej je známý svými dvěma vlastnostmi, díky vysokému bodu varu se nemění v parách a dokáže zadržovat teplo a tím udržuje prostor teplá i po vypnutí ohřívače.

Centrální část ohřívače s olejovou náplní je soustava žeber postavená ve formě sloupů. Některé zřídka vídané modely ohřívačů také přicházejí s pouze jedním plochým kovovým panelem. Zásobník prochází kanály mezi žebry, aby zvýšil jejich teplotu. Nahřátá žebra pak rozvádějí teplo v prostoru.

Jak funguje ohřívač naplněný olejem?

Nyní porozumíme pracovnímu mechanismu jednoduchými slovy a rychle se naučíte, co je ohřívač naplněný olejem.

#1. Nejprve zapojte ohřívač do elektrické zásuvky a zapněte vzorník. Elektřina se přeměňuje na tepelnou energii odporem ohřívače.

#2. Poté zásobník nebo diatermický olej absorbuje teplo a začne se pohybovat mezi vestavěnými kanály v žebrech nebo sloupcích.

#3. Teplota kovových žeber začíná stoupat v důsledku pohybu oleje. Po důkladném zahřátí začnou ploutve vyzařovat teplo v místnosti. Proces konvekce hraje ústřední roli při přenosu tepla v místnosti.

#4. Vzduch nebo voda se po zahřátí stanou lehkými a mají tendenci stoupat směrem ke střeše. Studený vzduch tak sestupuje dolů k podlaze a ohřívá se sáláním topení.

#5. Tento cyklus přenosu místa horkým a studeným vzduchem pokračuje, dokud teplota v místnosti nedosáhne určité meze.

Jak změříme účinnost ohřívače plněného olejem?

Existuje několik důležitých faktorů pro měření účinnosti ohřívače naplněného olejem. Nalezněte například odpovědi na otázky, jako zda mohou vytápět místnost na výkon, na který jsou dimenzovány, jak účinný elektrický generátor dodává elektřinu a kolik energie ztratí se, aby dosáhl na topení? Navíc může topení zvýšit teplotu už tak útulné místnosti?

Porovnání s jinými topnými zařízeními

Tepelné čerpadlo má 100% účinnost při poskytování tepla do chladného prostoru. Důvodem je, že místo výroby elektřiny čerpá teplo zvenčí do místnosti, což má za následek 0% neefektivnost. Porovnání spalovacích ohřívačů nám pomáhá určit, že ačkoli je elektřina přeměněna 100% na teplo olejovými ohřívači. Ohřívače naplněné olejem nemůžeme považovat za 100% účinné kvůli kvalitě elektřiny.

Elektřina je do ohřívače přenášena generátorem s ~30% účinností, který pracuje na ropě, uhlí nebo plynu. Elektřina je tedy dražší a je relativně neefektivní ve srovnání s teplem produkovaným spalovacím ohřívačem. Primární funkcí spalovacích topidel je přímá výroba tepla spalováním oleje nebo plynu.

Přehled z hlediska bezpečnosti

Pokud porovnáme bezpečnost srdce naplněného olejem s jeho dalšími protějšky, zjistíme, že zařízení jako klimatizace, hydronika a heat pup jsou mnohem bezpečnější díky jejich chladivému povrchu.

Na druhou stranu má olejový ohřívač relativně nízkou povrchovou teplotu než tyčové radiátory a elektrické konvekční ohřívače.

Nepoužívejte ohřívač jako sušičku hadříku. Kontakt oblečení s ohřívačem vytváří tepelný odpor a umožňuje materiálu ohřívače dosáhnout teploty samovznícení. Povrchová teplota ohřívače zůstane normální, pokud nic nepoložíte pod tři stopy umístění ohřívače.

Selhání tepelných pojistek způsobí výbuch ohřívače a zanechá vás opaření, stříkající olej, černý hustý kouř a silný zápach. Takže mulct stále kontroluje kabeláž topení. Také by vás mohlo zajímat informace o průvodci ohřívačem prostoru.

Je to obal!

Teď už víte, co je to olejový ohřívač prostoru. Topidla s olejovou náplní jsou moje oblíbená pro vytápění středně velkého prostoru. Jsem si jistý, že se vám také líbily, když jste si přečetli tuto příručku o tom, co je topné těleso plněné olejem. Podívejte se také na výhody a nevýhody ohřívačů místností naplněných olejem, abyste jim lépe porozuměli. Můžete si také přečíst o tom, jak moc provozovat ohřívač prostoru a kam ho umístit.