Co je to přijímací deka? Všechno vědět

Odpověď na to, co je přijímací deka, je zmíněna již ze samotného názvu. Přijímací deka je tzv. proto, že přijímá novorozence. Proto je to první přikrývka, kterou použijete k zabalení kojence a nesmíte ji zaměňovat s dětskou přikrývkou.

Stejně jako u jiných přikrývek, i pro přijímací přikrývky najdete různé materiály. Existuje dokonce více barev a vzorů, takže je to skvělý tip na dárek. Pokračujte ve čtení níže a dozvíte se více o tomto produktu.

K čemu se používá přijímací deka?

Pokud si nejste jisti přijímací dekou, samotný název vám napoví, kdy ji dítě používá. Je to to, co novorozence po porodu „přijímá“, aby mu pomohlo cítit se v teple a bezpečí. Většina rodičů vlastní několik přijímacích přikrývek, které mají obvykle rozměry 30 x 40 palců.

Jak jsme již zmínili, rodiče tuto deku používají k přijímání svého novorozence. Proto používá pohodlné a hřejivé materiály, jako je flanel bavlna, a dokonce se dodává v různých barvách a vzorech. Přijímací přikrývky jsou vhodné pro novorozence, protože jsou odolné pro náročné používání a různé teplotní podmínky, aby se vaše ratolest vždy cítila příjemně.

Jak se přijímací přikrývka liší od zavinovací přikrývky?

Zavinovačku snadno rozeznáte od přijímací podle toho, jak je roztažitelná. Má také další funkce, jako jsou chlopně a suché zipy navržené tak, aby bylo balení efektivnější. Příjem přikrývek je však také užitečný při zavinování novorozenců, protože jde o víceúčelový předmět.

Jednoduše řečeno, zavinovací deka je navržena s jediným účelem v mysli, a to je udržet zavinuté dítě. Na druhou stranu budete potřebovat správné techniky skládání při použití přijímací deky pro zavinování, protože nemá další funkce, jako je suchý zip nebo chlopně. Přijímací deka má navíc další využití.

Jak používat přijímací přikrývku?

Na mazlení s novorozencem

Své vrtící se novorozeně okamžitě zabalíte do přijímací deky, abyste ho uklidnili a pomazlili. Po nějaké době ho ale můžete použít i k zahřátí po koupeli. Někteří rodiče dokonce používají přijímací deku, když jsou s dítětem venku.

Pro zakrytí při procházkách a kojení

Může posloužit například jako přikrývka při kojení, aby maminka měla soukromí při kojení. A v závislosti na materiálu lze deku použít i k efektivnímu přikrytí kočárku během slunečného dne. Pamatujete si, že přijímací přikrývky jsou odolné?

Pro udržení čistoty vašeho dítěte

Také se snadno čistí, takže jsou ideální pro přebalování, jídlo a hraní. Jejich malé rozměry můžete pohodlně přenášet a nemusíte se starat o další věci.

Jaký je smysl přijímací deky?

Vnější svět je pro novorozence méně děsivý

Hlavním smyslem přijímací přikrývky je usnadnit vašemu novorozenci jeho/její nové prostředí. Pamatujte, že prostředí může být ohromující, zvláště když vychází z lůna se stálou teplotou, tichým hlukem a temnou atmosférou. Přijímací deka poskytne pocit tepla a bezpečí, když se novorozenec přizpůsobí.

I když je to tradiční účel přijímací přikrývky, je také užitečné pro jiné věci, jak bylo uvedeno výše. Dá se tedy říci, že přijímací přikrývka se během tohoto raného období přizpůsobování stává stálou společností vašeho dítěte. Přijímací přikrývky dnes neslouží pouze k přijetí novorozence, ale zůstanou i v prvních dnech, aby se vaše ratolest cítila v bezpečí.

Kolik přijímacích přikrývek potřebuje novorozenec?

Vzhledem k jeho primárnímu účelu a dalšímu využití na boku můžete pořídit alespoň čtyři přijímací deky pro vaše nejmenší. Ve skutečnosti můžete získat, kolik chcete, takže budete mít doplňky vždy na dosah. Jedna se může ušpinit nebo ztratit, takže je vždy příjemné mít v tašce na pleny další přijímací deku.

Přijímací přikrývky se obecně snadno čistí a můžete je prát tak často, jak potřebujete. Pokud nejsou znečištěné, můžete je prát každé dva týdny, abyste zajistili, že vaše dítě použije vždy čisté. A možná budete muset vyměnit přikrývku vašeho dítěte, pokud již není tak měkká nebo pokud byla opotřebovaná.

Dává vám nemocnice přikrývky?

Bylo by lepší připravit jednu nebo dvě přijímací přikrývky v den porodu, ale nemocnice obvykle poskytují přijímací přikrývku. Vždy se však musíte zeptat, zda musíte vrátit nemocniční přikrývku, abyste se vyhnuli nepříjemným okamžikům, kdy je čas odejít. Každá nemocnice je jiná, proto se neváhejte zeptat, jaké věci budete muset mít při příchodu miminka.

Proč jsou všechny přikrývky stejné?

Když už mluvíme o nemocničních přikrývkách, možná si všimnete, že všechny přikrývky používají stejnou. Tyto měkké flanelové bavlněné přikrývky jsou od americké společnosti Medline. Medline těmto přikrývkám říká Kuddle-Up a nejběžnější v nemocnicích jsou snadno rozpoznatelné pruhované.

Závěr

Předmět, který musíte mít pro své novorozeně připravený, je přijímací deka. Co je to přijímací deka? Již ze samotného jména se dostane vaše děťátko, které mu pomůže přizpůsobit se okolnímu světu.

Má také různé využití, takže dbejte na to, abyste měli v zásobě alespoň čtyři deky.