Co je to plošný trénink? Všechno vědět

Odpověď na to, co je plošný trénink, spočívá v samotném názvu. Používáte přikrývku pro vaše dítě, abyste mu pomohli získat přístup k věcem na ní. Je to způsob, jak trénovat sebeovládání vašeho dítěte a podporovat poslušnost, na rozdíl od přijímací deky, která zahřeje novorozence.

Tento článek vám osvětlí podstatné věci za tréninkem přikrývek. Je to dobré čtení pro všechny rodiče, zejména pro ty, kteří s rodičovstvím teprve začínají. Kromě toho chcete zjistit, zda existují nevýhody, na které je třeba pamatovat, když trénujete své dítě přikrývkou.

Vše, co potřebujete vědět o plošném tréninku

Co je plošný trénink?

Trénink přikrývky je metoda používání přikrývky k naučení dítěte sebeovládání a poslušnosti. Umístíte své dítě do deky a umožníte mu používat pouze to, co je v dece. Časový interval se liší a rodiče používají různé disciplinární taktiky nebo pozitivní posily, když jejich dítě opustí deku.

Někteří rodiče však z této tréninkové metody nadšení nejsou, protože zpočátku využívala fyzické tresty nebo fyzickou sílu, když se děti vysunuly z deky. Nicméně nemusíte do tréninku zapojovat sílu, protože místo toho můžete dělat i plošný trénink s pozitivním posilováním. To znamená chválit své dítě, když používá pouze hračky v dece nebo na ní zůstává.

Jaké jsou výhody plošného tréninku?

Poučení dítěte o omezeních hraček a činností v dece posílí jeho sebekontrolu. Očekává se, že to později povede k poslušnějšímu dítěti a menší potřebě kontroly ze strany rodiče. Rodič se však rozhoduje, zda k ukáznění dítěte použije tělesné tresty nebo pozitivní posilování.

Trest vs posílení

Abyste se mohli rozhodnout, zda půjdete s trestem nebo posílením, musíte vědět, jak se tyto dvě věci liší. Zatímco obojí může být pozitivní nebo negativní, cílem trestu je snížit chování, zatímco posílení má za cíl opak a místo toho ho zvýšit. K tréninku na dece rodiče častěji využívají pozitivní posilování a chválí své dítě, když zůstane na dece nebo využívá pouze aktivity uvnitř.

Ale v prvních dnech rodiče, kteří trénovali přikrývku, používali fyzické tresty, aby snížili chování při vycházení z přikrývky nebo používání hraček mimo ni.

Jaký je smysl plošného tréninku?

Učit hranice

Celým smyslem plošného tréninku je naučit hranice a sebeovládání. Byla to kontroverzní metoda, protože vznikla z knihy To Train Up A Child. Tento proces, dříve nazývaný Pearl Technique, vyžaduje, aby rodič potrestal dítě, pokud se plazí mimo deku.

Jak se dnes plošný trénink liší?

Moderní verze plošného tréninku odstraňuje aspekt trestu a místo toho odměňuje dítě. Může se cvičit 5 minut denně a poté intervaly prodlužovat, jak dítě postupuje. Kromě hraček, ke kterým dítě obvykle nemá přístup, používají rodiče i pamlsky.

Měli byste zkusit plošný trénink?

Jakmile si dítě osvojí sebekontrolu, může ji aplikovat na jiné praktiky a veřejná místa mimo domov. Umožní rodičům zmírnit své starosti, protože děti zůstanou na místě po celou dobu, kterou požadovali. Je však na posouzení rodičů, zda si myslí, že plošný výcvik pomůže při výchově jejich dítěte.

Co je plošná metoda disciplíny?

Metoda plošné disciplíny je to, co Michael a Debi Pearl propagovali ve své knize, a je původem plošného tréninku. Dělá se to ve velmi mladém věku, aby dítěti vštípilo poslušnost. Podle této metody musí rodiče dítě udeřit, když opouští deku.

Jaký je názor dětského psychologa na tuto metodu kázně? Za touto technikou stojí obava, že ponechá otázku „proč“ stále nezodpovězenou dítětem. Pamatujte, že děti musí vždy chápat účel toho, co je učíte, a ne jen to, proč musí zůstat v dece.

Používají Duggarové trénink na deku?

Není jasné, které Duggarovy děti používaly dekový trénink, ale Michelle praktikovala podobnou metodu, kterou nazývá „tichá a klidná“. Podle ní se to cvičí dvakrát nebo třikrát denně, aby je naučili sebeovládání a poslušnosti. Na druhou stranu Amy King dává přednost tomu, aby byl její syn zvědavější, než aby byl trénován ve velmi mladém věku.

Co je perlová metoda disciplíny?

Jak jsme stručně zmínili, dekový trénink má kořeny v Pearlově metodě. Ale kvůli fyzickým disciplinárním postupům, které se pro něj doporučují, mnoho rodičů odsoudilo jeho používání pro své děti. Uváděné tresty zahrnovaly bití pásy nebo lžičkami a dokonce i vystavování dětí chladnému počasí.

Pamatujte, že nikdy fyzicky netrestejte děti jakéhokoli věku, protože by jim to nepomohlo získat cenné lekce. Nenajdou důvod, proč jsou zraněni, a budou cítit pouze bolest.

Závěr

Věděli jste, že deky slouží i k výuce dětí? Když v tomto článku víte více o tom, co je plošný trénink, pochopili jste, že jeho cílem je naučit děti sebeovládání. Nikdy nesmí vylézt z deky nebo používat hračky, které jsou mimo ni.

Vždy byste se však měli poradit s dětským lékařem o vhodných disciplinárních metodách vašeho dítěte. Vaše dítě musí vždy rozumět důvodu posilování nebo trestu.