Co je to keramický ohřívač? 6 nejlepších důvodů, proč jej používat!

Otázka zní: co je to keramické topidlo? Pokusíme se co nejlépe popsat vše, co souvisí s topným tělesem s keramickým topným tělesem. Neuvěřitelná věc na těchto ohřívačích je, že jsou přenosná a můžete je přesunout z jednoho místa na druhé. Co je tedy na keramice tak zvláštního?

Keramika jsou anorganické pevné látky s krystalickou nebo semikrystalickou strukturou. To je důvod, proč je keramika spolehlivá a odolná pevná látka, která vydrží déle než její ostatní protějšky.

Seznámíte se s keramickými topidly a jejich typy. Kromě toho se také pokusíme, abyste pochopili pracovní mechanismus každého typu ohřívače. Pojďme tedy prozkoumat klíčové vlastnosti keramického topidla a jsme si jisti, že se vám okamžitě dostane do rukou.

Keramické ohřívače; Jeho Topné těleso

Topné těleso keramických ohřívačů se skládá z cívky, pásky (rovné nebo drážkované) a drátěného pásu, který se zahřívá jako vlákno lampy. Při zapínání ohřívače protéká elektrický proud, který rozžhaví cívku do červena. Elektřina se pak mění na tepelnou energii, díky čemuž je váš pokoj teplým a útulným místem k odpočinku. Duše keramického topného tělesa, známého jako topné těleso, také obsahuje kovy, jako je železo nebo nikl, které pomáhají keramice zvýšit její účinnost. Zvýšení bodu tání na 1400 stupňů Celia se tedy rovná 2550 stupňům Fahrenheita.

Typy keramického ohřívače

Na trhu máme dva typy keramických topidel. Jedna je konvekční a druhá zářivá. Odečet, abyste zjistili, co je keramický ohřívač.

#1. Konvekční keramické ohřívače

Konvekční ohřívač je druh ohřívače, který nasává studený vzduch z okolí. Elektrická energie ohřívá hliníková žebra uvnitř těla ohřívače. Tyto ploutve hrají svou roli při zvyšování teploty nasávaného studeného vzduchu a jeho odesílání zpět do vašeho pokoje. Některé konvekční ohřívače mají také ventilátor pro rovnoměrnou distribuci horkého vzduchu v prostoru.

#2. Sálavé keramické topidla

Tyto typy ohřívačů nepotřebují k přenosu tepla v místnosti podporu ventilátoru. Místo toho vám dávají pocit tepla na vašem místě tím, že posílají teplo do každého předmětu, včetně nábytku a podlahy. Předměty zachycují teplo a šetří je ve svém těle. Místnost tak zůstane dlouho teplá.

Proč používat keramický ohřívač?

Uvedli jsme dlouhý seznam funkcí, které keramický ohřívač nabízí, aby naplnil pohodlí ve vás a ve vašich životech.

#1. Bezpečné

Bezpečnost je na prvním místě, ať už jde o nákup topidla nebo jakéhokoli jiného domácího spotřebiče. Keramické topné těleso řeší tento problém tělem, které není horké na dotek, protože nemá gril. Tato funkce vám výrazně pomůže, pokud jste rodičem malých dětí. O bezpečnost keramických topných těles se navíc postarají bezpečnostní tlačítka a automatické vypínací spínače.

#2. Program detekce naklonění a otevřeného okna

Systém na základně ohřívače detekuje pohyb a vypne jej, aby byla zajištěna bezpečnost vás i vašeho domova. Někdy však zapomeneme zavřít okno nebo dveře, zatímco topení zůstává zapnuté. Výsledkem je velké množství energie. Tento problém je vyřešen unikátním senzorem, který zastaví ohřívač, pokud dojde k jakékoli události tohoto druhu.

#3. Malý domov

Jste majitelem malého domku se dvěma nebo třemi pokoji? Pokud ano, tento ohřívač vyřeší problém vytápění vašeho domova. Malý ohřívač sníží účet za elektřinu a vy se nemusíte starat o instalaci a placení účtů za ústřední topení.

#4. Vhodné na léto

ano, některá keramická topidla nemají možnost vyfukování studeného vzduchu ven. To vám pomůže zůstat v zimě v teple a v létě cítit chlad. Není to fantastický nápad shromáždit horkost a chlad na jednom místě. Možná vás také bude zajímat, jaký je nejúčinnější ohřívač prostoru.

#5. Elektřina, kterou spotřebovává

Keramický ohřívač bude mimořádně energeticky účinný, pokud se obáváte zvýšení účtů za energie, protože spotřeba energie ohřívače je přibližně 1,5 kW za hodinu. Kvalitní topidla přeměňují 85-90% elektrické energie na tepelnou energii.

#6. Cena

Cena keramického topidla se pohybuje od 45 do 110 USD. To je rozumná cena ve srovnání s pohodlím ohřívače. Takže jděte a hned si jeden kupte, pokud hledáte příjemné večery.

Modely keramických ohřívačů

Pokud navštívíte online nebo offline obchod, můžete najít mnoho modelů keramických ohřívačů. Nejběžnějšími typy jsou věžové, kompaktní a nástěnné modely. Nástěnné topení se montuje na konkrétní místo v místnosti a není přenosné jako kompaktní model, který můžete přenášet z jednoho místa na druhé. Kompaktní keramický ohřívač se vám stane praktickým, pokud jedete na dovolenou nebo kempovat. Věžový model rozvádí teplo z malého prostoru do celé místnosti.

Je to obal!

Dovolte mi uzavřít tento článek o tom, co je keramické topidlo. Doufáme, že jste získali dostatek informací o tom, jak keramická topidla fungují. Sdílejte jej se svými přáteli, pokud chtějí vyřešit problémy s vytápěním svého malého prostoru. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, proč se moje topení nezapne a jak vytopit místnost bez topení.