Co je to dvojitá deka: Užitečný průvodce pro začátečníky

Dvojité matrace jsou skvělé pro malé prostory, ale jaká je dvojitá přikrývka, která by se s nimi měla spárovat?

Standardní rozměr přikrývky pro dvojčata je asi 65 x 90 palců, což dává hodně látky k překrytí po stranách matrace.

Mají však být přikrývky tak velké ve srovnání s matrací?

Jaký druh deky hledáte?

Je dobré si rozmyslet, jaký druh přikrývky plánujete použít, protože pro každou klasifikaci potřebujete různé velikosti.

Neexistují žádné právní normy pro přikrývky, ze kterých by se dalo vycházet, ale bylo by dobré si matraci před koupí drahé matrace změřit.

Přikrývky mají mnoho tvarů a velikostí. Tloušťka a pevnost se také liší.

Konečně jsou tu osobní preference, které přicházejí do hry. To, jaké krytí chcete, hraje důležitou roli při hledání správné velikosti přikrývky.

Máte rádi těžké přikrývky, které jsou stejně velké jako vaše postel, nebo je chcete viset na podlaze nebo je zastrčit pod matraci?

Všechny tyto faktory jsou důležité při výběru a výběru deky, ve které se můžete cítit pohodlně a pohodlně.

Jak velká by měla být vaše deka?

Přikrývky nejsou standardizované jako matrace. Mohou však spadat do specifických sad měření.

Zde jsou nejčastější velikosti a rozměry přikrývek.

  • Postýlka  (45 x 60 palců) Přikrývky do postýlky jsou také dostatečně velké na zavinutí dítěte.
  • Přehoz (50 x 60 palců) – Přehozové přikrývky jsou dekorativní a obvykle se překrývají přes pohovku nebo na konci postele, aby dodaly šmrnc.

Tyto přikrývky však obvykle nejsou dostatečně velké, aby zakryly celé vaše tělo během spánku.

Častěji se používají k umístění na klín při čtení nebo sledování televize.

  • Dvojčata (65 x 90 palců) – Přikrývka pro dvě osoby je obvykle dostatečně velká, aby se do ní vešly matrace pro dvě a dvě XL.
  • Dvojité (85 x 90 palců) – Jak je uvedeno, přikrývky o dvojnásobné velikosti jsou vhodné pro plné nebo dvojité matrace.
  • Queen (90 x 90 až 100 palců) – Deky Queen se vejdou na matraci Queen, ale mohou fungovat i na tlusté plné posteli nebo v případě potřeby tenčí manželská postel.
  • King (108 x 90 až 100 palců) – Při oblékání kalifornské královské postele hledejte přikrývky na delším konci.

Kalifornští králové jsou asi o čtyři palce delší než standardní královská postel.

Jaký je materiál dvojité deky?

Existují různé látky pro přikrývky, a to bude záviset na vaší volbě. Nejběžnějšími typy přikrývek jsou však bavlna, vlna, prachové peří, fleece a syntetika.

Bavlna

Bavlněné přikrývky jsou měkké a lze je prát v pračce.

Přicházejí také v různých úrovních měkkosti a těžkosti, takže si můžete vybrat mezi teplým a těžkým nebo lehkým a chladným.

Vlna

Vlna je příjemná a těžká, což z ní dělá skvělou deku pro zimní měsíce. Jelikož však vlna pochází z ovcí, není to nejlepší přikrývka pro vegany a nakupující na rostlinné bázi.

Dolů

Peří se používá k plnění peřin a přikrývek. Díky svému luxusně měkkému a nadýchanému materiálu vydrží roky.

Jelikož je však vyroben z ptačího peří, není prachové peří tou nejlepší volbou pro alergiky. Alergici se mohou místo toho rozhodnout pro alternativy syntetického peří.

Flís

Fleece je podobný vlně, ale je vyroben člověkem. Je hřejivá a odolná proti vlhkosti a ve srovnání s vlnou velmi cenově dostupná.

Syntetické

Syntetické tkaniny jako polyester a akryl jsou levné a obvykle je lze prát v pračce. I když mají tendenci být měkké, také se rychleji opotřebovávají než přírodní tkaniny.

S kolika přikrývkami byste měli spát?

Počet přikrývek, se kterými spíte, závisí na vás.

Někdy se při přikrývkách cítíte příliš teplo nebo příliš těžce, zatímco někdy je příliš chladno, pokud vaše přikrývka není dostatečně tlustá.

Existují různé důvody, proč by někdo preferoval více či méně přikrývek, jako je oblečení, které nosí do postele, teplota, kvalita lůžkovin, které používá, a dokonce i osobní preference spánku.

Většině lidí vyhovuje použití jedné přikrývky, pokud mezi vámi a vaším tělem zadržuje hodně horkého vzduchu, ale mnozí by dali přednost dvěma přikrývkám pro větší teplo.

Jiní stále používají tři nebo více přikrývek, a to je v pořádku. Přikrývky vám dodají váhu, která působí jako objetí. Poskytuje také bezpečí a extra teplo za chladných nocí.

Musíte si však dávat pozor na přehřívání, takže je dobré používání přikrývek obměňovat podle ročních období.

Můžete se například rozhodnout pro nahromadění přikrývek během chladných zimních měsíců, ale schovat ty těžké, až přijde léto.

Závěr

Je dobré znát rozměry přikrývky pro vaši matraci.

Jaká je velikost přikrývky pro dvojčata ve srovnání s dvojitou? Jak velká je velikost královny ve srovnání s králem?

Dobrým pravidlem při získávání přikrývky je získat stejnou velikost odpovídající vaší matraci, ale vždy můžete získat velikost nahoru nebo dolů v závislosti na tloušťce vaší matrace.

Nakonec, nejlepší deka je ta, ve které se cítíte nejpohodlněji, tak útulná, jaká vám vyhovuje.