Co je to bezplatný šicí stroj na ruce: Používá a další

Odpověď na to, co je šicí stroj s volným ramenem, je, že je to typ s volným ramenem, odtud název. Zejména je paže nebo postel zavěšena ve vzduchu. Níže o tom budeme hovořit podrobněji a také se naučíte, jak jej používat.

Ale protože existují různé druhy, už víte, jak si koupit šicí stroj? Poté si prosím přečtěte tohoto samostatného nákupního průvodce, abyste vybrali nejlepší typ pro vaše potřeby.

Co je to bezplatný šicí stroj a jeho výhody?

Šicí stroj s volným ramenem je typ stroje se zavěšeným lůžkem ve vzduchu, a proto se mu říká „volné rameno“. Přes toto volné rameno proto můžete navléct šicí projekty ve tvaru trubice. Oblast s cívkou, člunkem a podavačem se v případě potřeby také rozšiřuje, takže můžete manipulovat s materiálem pod jehlou.

Je šicí stroj s volným ramenem stejný jako přenosný šicí stroj? Bohužel odpověď zní ne, přestože volná ramena jsou běžnou funkcí přenosných šicích strojů, protože je obvykle nemůžete nechat zasunout do skříně. Mějte však na paměti, že ne všechny přenosné šicí stroje mají volné rameno.

Výhody šicího stroje s volným ramenem

 • Manipulace s látkou pod jehlou je snazší než u šicích strojů umístěných ve skříni
 • Perfektní při šití trubek, jako jsou rukávy a kalhoty, bez obav, že by se látka svinula
 • Usnadňuje šití, například v límcích a v poutech
 • Jednodušší úložiště, když se nepoužívá, zvláště když nemáte moc místa

Nevýhody šicího stroje s volným ramenem

 • Omezený pracovní prostor
 • Rovné šití je obtížnější

Kdy použít šicí stroj s volným ramenem?

 • Opravné oděvy, jako jsou kalhoty, které mají trubkovitý tvar a můžete je přetáhnout přes volné rameno
 • Šití malých projektů, jako jsou kojenecké potřeby
 • Připevnění a lemování rukávů
 • Lemování a přidání manžet do kalhot
 • Šití kolem obojků

Šicí stroj s volným ramenem vs plochý šicí stroj

Volný ramenní šicí stroj nabízí užší pracovní prostor, protože odstraňujete přihrádku na příslušenství. Většina kanalizací se také domnívá, že není nutné pořídit si šicí stroj s volným ramenem, protože projekty, které jsou pro něj určené, můžete provádět také na plochém šicím stroji. Ale samozřejmě by mohlo být pohodlnější šití kolem s volnou rukou.

Šicí stroj s volným ramenem vs šicí stroj s dlouhým ramenem

Šicí stroj s volným ramenem bude výrazně menší než šicí stroj s dlouhým ramenem. Proto je nejlepší pro hadicové látky než větší šicí stroj s dlouhými rameny. Pokud jde o šicí stroj s dlouhým ramenem, poskytuje vám větší pracovní prostor, takže je ideální pro prošívání a další masivní projekty.

Jak ušijete volnou ruku?

 • Chcete -li získat přístup k volnému rameni, sundejte nástavec na plošině ze šicího stroje.
 • Látku, například nohavičkovou, přetáhněte přes volnou ruku
 • Začněte šít a vést látku tak, aby nevytvářela záhyby
 • Pokud pro svůj projekt provádíte rovné stehy, jednoduše připevněte zaklapávací desku na šicím stroji s volným ramenem a rozšiřte pracovní oblast
 • Při práci na trubkovitých stezích naopak odstraňte zaklapávací destičky
 • Co je to Overlocker pro volné paže?

  Šicí stroje nejsou jediným zařízením, které má funkci volného ramene. K dispozici jsou také volné overlocky na ruce, které mají volné rameno, které uživateli umožňuje lemovat a dokončit náročné projekty, jako jsou nohavice, šaty a rukávy. Požadovaný serger musíte zkontrolovat pouze v případě, že se jedná o styl volné paže.

  Když mluvíme o overlockech, můžete si přečíst více o tom, co je šicí stroj serger. V tomto článku můžete také zjistit, zda stojí za to získat samostatný serger.

  Kdo vynalezl šicí stroj s volným ramenem?

  První šicí stroj s volným ramenem lze připsat španělskému inženýrovi, doktoru Ramonovi Casasovi Robertovi. Myšlenka výroby prvního moderního šicího stroje pro domácnost s volným ramenem ho inspirovala, když viděl průmyslové šicí stroje s válcovou částí a jak z tohoto designu může těžit žena v domácnosti, která má tendenci opravovat rukávy a nohavice. Prototyp šicího stroje s volným ramenem byl dokončen v roce 1934 a jeho přepravní pouzdro mělo tvar volného ramene vyříznutý z boku, takže můžete rozšířit oblast šití.

  Co je to volné šití paže?

  Volné šití paže se týká šití pomocí šicího stroje s volným ramenem. To znamená, že navlékáte hadicovou tkaninu kolem prodlouženého ramene stroje, aby byl proces mnohem jednodušší. Pokud ale pracujete na větším projektu, měla by existovat deska, kterou můžete připevnit, aby byla pracovní plocha také větší.

  Závěr

  A to je vše! Abychom rekapitulovali, co je to šicí stroj s volným ramenem, je to stroj, který má své lůžko zavěšené ve vzduchu. Díky tomu je ideální pro šití válcových tkanin, jako jsou kalhoty a rukávy.

  Nemusíte však pořizovat samostatný šicí stroj s volným ramenem. Když šijete trubicové projekty, můžete s látkou manipulovat na plochém šicím stroji. Pokud je však většina vašich projektů ve tvaru trubice, je lepší investovat do jednotky s volným ramenem, která vám usnadní práci.