Co je teplotní deka? Nejlepší celkový průvodce

Pokud se někdo zeptá, co je teplotní deka, můžete mu jednoduše říct, že je to pletená deka. Říká se tomu proto, že řady deky symbolizují celý rok. Ale jaká je souvislost s teplotou?

Co dělá tuto přikrývku ještě jedinečnější je, že barvy pro každý den v roce jsou spojeny s teplotou, kterou lze očekávat. Výsledek vypadá esteticky a poněkud útulněji díky svému propojení s místními podmínkami. Pokračujte ve čtení níže, abyste se dozvěděli více o teplotních přikrývkách.

Vše, co potřebujete vědět o teplotní dece

Co je teplotní přikrývka (a proč se jí říká teplotní přikrývka?)

Teplotní přikrývka je háčkovaná nebo pletená barevná přikrývka, která se vztahuje na teplotu celého kalendářního roku. To je důvod, proč se tomu říká teplotní přikrývka, protože každý den budete háčkovat různými barvami, které označují počasí venku. Vycházíte z klimatu vaší oblasti a barvy si můžete vybrat sami.

Nejste také omezeni vzorem, který můžete použít pro teplotní přikrývku. Nejjednodušší a možná i tradičnější teplotní přikrývky používají řady jednoduchých háčkování, ale v dnešní době je také běžné používat vzor babičky čtverce nebo dokonce šipky. Granitový steh je také vzrušující steh pro použití v teplotní přikrývce.

Měli byste uháčkovat nebo uplést přikrývku?

Fantastická věc na tomto projektu je, že jej můžete buď háčkovat nebo plést, podle toho, co vám bude pohodlnější. Pokud se rozhodnete háčkovat teplotní deku, použijte přízi DK a 4mm háček. Za den můžete nahodit 212 ok a jednu řadu.

A co pletená teplotní deka? Pomůže také příze DK a velikost jehly 4 mm. Na den mějme dvě řady a nahodíme 232 ok.

Jak spustíte teplotní deku?

První věc, kterou musíte udělat při výrobě teplotní přikrývky, je vytvořit teploměr podle vaší polohy. Pokud má vaše místní počasí tendenci být stabilní po celý rok, cenným tipem, jak mít v přikrývce více barev, je přiřadit konkrétní barvě méně teplot. V opačném případě můžete nastavit více teplot v barvě, aniž byste se museli obávat změn, pokud je ve vaší oblasti proměnlivé počasí.

Jak vyrobit dokonalou teplotní přikrývku

Jakmile budete mít teploměr, rozhodněte se o barvách a o tom, jak je umístíte, aby odpovídaly tématu, které chcete. Možná chcete, aby deka zapadla do vašeho pokoje nebo na pohovku. Většina lidí dává přednost monochromatickému stylu, ale pamatujte, že při výběru vzoru toku neexistuje žádné pravidlo.

Po barvách se rozhodněte pro steh, který použijete pro teplotní přikrývku. Klíčem je nikdy nepoužít něco příliš vysokého. Navíc si pamatujte, že by to měl být steh, který vás baví, protože ho budete mnohokrát opakovat.

Kolik stehů nanášíte na teplotní deku?

Rozhodněte se o vzoru deky, ať už jde o podvazkový nebo lícový steh. Když měříte míru, můžete nahodit 35 ok pro 25 řad nebo čtyři oka a pět řad na palec. A protože pracujete na teplotní přikrývce, můžete udělat jednu řadu každý den, pokud začnete na začátku roku, nebo méně řad za týden, pokud chcete háčkovat méně často.

Háčkované stehy pro teplotní přikrývky

Existuje mnoho stehů, které můžete použít pro teplotní přikrývku, ale vyberte si ten, který vám nevadí opakovat znovu a znovu. Některé běžné a úhledně vypadající jsou poloviční dvojité háčkování, háčkovaný steh a steh od rohu k rohu. Jsou také vhodné pro začátečníky, ale pro rychlejší projekt je na prvním místě jednoduché háčkování.

Mechový steh bude ideální pro ty, kteří budou pracovat s menšími barvami. A co když chcete textury? Jednoduchý háčkovaný zvlněný steh, steh s apache slzami a steh ze skořápky budou vyžadovat trpělivost, ale po dokončení to stojí za to.

Kolik řetězů potřebujete na teplotní deku?

Na výrobu teplotní přikrývky budete potřebovat 200 řetězů. Můžete také počítat podle vašeho vzorníku měřidla. Například vydělte šířku deky šířkou na steh. Tento výpočet je také užitečný pro zjištění, jak široká nebo vysoká bude vaše hotová teplotní přikrývka.

Kolik příze je potřeba na přikrývku Temp?

Příze, kterou budete potřebovat pro vaši teplotní přikrývku, bude záviset na velikosti, kterou chcete dosáhnout. Navíc počasí nebo barvy, které použijete, také ovlivní, kolik přaden budete potřebovat. Hod bude potřebovat 12 přaden, ale vždy je užitečné přidělit více, než je tento odhad.

Závěr

Jedním z nejpamátnějších způsobů, jak sledovat rok, je teplotní přikrývka. Ale co je teplotní přikrývka? Rychlá rekapitulace tohoto článku je, že teplotní deka je háčkovaná nebo pletená deka svými barvami podle klimatu celého roku.

Barevnou paletu a stehy si můžete vybrat sami, aby byl projekt ještě osobnější. Nezapomeňte však, že teplotní přikrývku můžete spustit kdykoli během roku. Pokud jsme vám pomohli s tímto článkem, zanechte prosím komentář a šťastné pletení (nebo háčkování)!