Co je svatba za poplatek za Corkage: Stojí to za to

Odpověď na otázku, co je svatba z korkovného poplatku, je, že je to poplatek za víno podle vašeho vybraného svatebního místa. Řekneme si více o očekáváních tohoto poplatku a pomůžeme vám rozhodnout se, zda se vám korkovné vyplatí.

Co když ale nechcete platit za alkohol nebo dáváte přednost střízlivé svatbě? Přečtěte si, co je to suchá svatba, abyste se o tomto typu recepce dozvěděli více.

Co je to poplatek za svatební korekturu?

Poplatek za korkovné je cena, kterou zaplatíte, když víno podávají na místě svatby. Takže i když jste to vy, kdo koupil a přinesl víno, místo vám bude stále účtovat jejich službu.

Pamatujte, že místo bude skladovat a chladit láhve vína a budete také používat jejich skleněné nádobí. Svatební korkovné tvoří i obsluha vína na svatební hostině a následná likvidace lahví vína.

Dále zjistíte, že v rozpisu korkovného je zahrnuta DPH. Pokud jde o náklady, poplatek za korkovné bude záviset na místě svatby, takže si to předem ujasněte, abyste se vyhnuli očekávání.

Jak Corkage funguje na svatbě?

Korkovné je poplatek svatebního místa za službu, kterou poskytuje s nápoji, které jste přinesli na svatbu. I když se to na první pohled zdá nerozumné, můžete tím ušetřit více peněz.

Upřesněte však, zda dovolují svým hostům přinést si alkohol z místa svatby. Některá svatební místa vybízejí k nákupu nápojů od nich, takže je nejlepší vědět, jaká praxe je povolena.

Jakmile se ujistíte, že si můžete svatební alkoholické nápoje přinést sami, pamatujte, že konkrétní druhy a potřebné nápoje si na recepci vyberete a zakoupíte sami. Poté si naplánujte, jak bezpečně dopravíte nápoje na recepci.

Proč svatební místa účtují Corkage?

Svatební místa účtují korkovné kvůli službám spojeným s podáváním nápojů, i když jste si alkoholické nápoje přinesli sami. Zejména víno je pečlivé v tom, jak by se mělo skladovat a podávat, takže poplatky z korkovného by měly pokrýt náklady z těchto praktik.

Mějte však na paměti, že poplatek za korkovné bude účtován také v případě, že zvolíte nastavení konzumace založené na alkoholu. To znamená, že budete platit pouze za to, co hosté zkonzumují.

Jeden prodejce dodá alkohol a jiný prodejce ho bude podávat. Tito nemají žádný zisk, protože nedodávají alkohol.

Proto budou účtovat korkovné, aby získali peníze, o které přišli. Celkově nemáte pocit, že jste byli zneužiti, protože si také užíváte služby z poplatku za korkovné.

Co je typický poplatek za corkage?

Poplatek za korkovné se u každé svatební hostiny liší. Můžete však předpokládat, že za otevřenou láhev vína zaplatíte až 3 $, bez ohledu na to, zda je hotová nebo ne.

Poplatek za korkovné může být účtován za osobu až do výše 10 USD za svatebního hosta. Jak již bylo řečeno, rychlý výpočet pro typickou recepci, která trvá čtyři hodiny s více než stovkou hostů, může stát 300 dolarů.

To za předpokladu, že se otevře asi 95 lahví, přičemž každá stojí 3 dolary. Abyste zajistili, že budete mít dostatečný rozpočet, můžete také zvážit 10 USD za každého hosta, takže svatba pro 150 osob bude mít poplatek za corkage maximálně 1 500 USD.

Vyplatí se poplatky za Corkage?

Poplatky za corkage stojí za to, pokud zvážíte několik faktorů. Porovnejte například náklady na korkovné s tím, co utratíte, když si nápoje koupíte na místě.

Můžete také chtít určitý druh vína, který není zahrnut ve vinném lístku místa. Některé páry raději pečlivě vybírají, co budou svým hostům podávat.

Přinést si vlastní víno nebo si ho koupit na místě?

Pokud si na svatbu přivezete víno, zaplatíte korkovné za uskladnění a vychlazení lahví, obsluhu, která je bude servírovat, skleněné nádobí na místě a následnou likvidaci lahví. Výhodou přinesení vína je, že si můžete vybrat konkrétní nápoje, které chcete, a mohou stát méně než ceny stanovené místem, pokud jste si je koupili na recepci.

Potenciální nevýhodou však je, že nevíte, kolik nápojů a lahví vína objednat. Kromě toho si možná nejste jisti, jaké konkrétní druhy vína si vaši hosté pochutnají, nebo můžete utratit za něco, co bude neotevřené.

Na druhou stranu nákup vína na místě znamená, že vám bude účtováno pouze to, co se spotřebuje. Rozpočet si můžete nastavit předem a nabízené druhy vín obvykle doplňují jejich jídlo, pokud uspokojí i vaši svatbu.

Také vás zajímá, jestli potřebujete barmana? Zde je návod, jak podávat alkohol na svatbě bez barmana, pokud zvažujete, že ho nebudete mít.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, co je to korkovné svatba, kterou místo konání účtuje za služby spojené s podáváním Vámi doneseného vína.

Je rozumné pomáhat místu vydělávat používáním jejich skla, skladováním a podáváním vína, personálem a likvidací lahví. Je však na vás, zda si nápoje chcete přinést nebo si je zakoupit přímo na místě.