Co je svatba v markýze: klady a zápory

Odpověď na to, co je markýzová svatba, je v samotném názvu. Jde o svatbu konanou v markýzovém stanu.

Toto nastavení probereme podrobněji níže a pomůžeme vám zjistit, zda je svatba v markýze pro vás. Když už jsme u stanů, víte, že i stylizace místa konání může být příznivá pro rozpočet?

Zde je několik tipů, jak vyzdobit svatební stan levně, pokud se rozhodnete pro svatbu v šapitó.

Co je svatba v markýze a je pro vás?

Marquee svatba je svatba konaná na konkrétním typu stanu, který se nazývá stan. Stan je velký stan, který se často používá pro venkovní svatební hostiny a někteří v něm mohou dokonce dělat obřad.

Svatba ve stanu promění venkovní místo v něco stylovějšího a elegantnějšího. Umístění pod stanem také chrání hosty před přírodními živly.

Pokud budete svatbu dělat na soukromém pozemku, stan je také skvělou volbou, jak prostor vhodnější pro tuto příležitost. V závislosti na stylu a výzdobě může prostor učinit rezervovanějším, přestože je v otevřeném prostoru.

Výhody markýzové svatby

  • Lze umístit na jakékoli místo, pokud to terén dovoluje a pokud si zkontrolujete legálnost
  • Větší pohodlí pro venkovní svatby
  • Může sloužit jako rozšíření recepce
  • Otevřený prostor a struktura umožňuje úplnou kontrolu nad výzdobou a stylizací svatby
  • Možnost zvětšení nebo zmenšení velikosti svatebního místa
  • Na rozdíl od jiných míst pro pořádání svateb budete mít větší flexibilitu, pokud ne, neomezené množství času při pořádání akce pod markýzou
  • Máte kontrolu nad kuchaři a barmany, protože některá vnitřní svatební místa vyžadují použití svých prodejců

Nevýhody markýzové svatby

  • Nelze použít za náročných povětrnostních podmínek (např. silný vítr, déšť, sníh)
  • V závislosti na službách, které si najmete, mohou být dražší než tradiční svatba
  • Je třeba zajistit, aby stránka umožňovala postavení stanu pro stany

Můžete se oženit v markýze?

Můžete se oženit v markýze podobně, jako je možné se vzít na jiných místech, například na zahradě, na dvorku, na lodi nebo dokonce přes Zoom. Ujistěte se však, že obřad bude stále dodržovat všechny zákonné předpisy, aby bylo manželství platné.

Měl by vás oddat vysvěcený úředník a předem jste zařídili a připravili všechny papíry. A protože stany pro stany se liší velikostí a stylem, ujistěte se, že jste vybrali ten, který pojme váš očekávaný počet hostů.

Jsou markýzové svatby dražší?

Svatby ve stanu mohou být dražší než pronájem místa, ale to stále závisí na půjčovně, kterou jste si vybrali, typu a velikosti stanu a dalších doplňcích k vytvoření místa svatby. Základní markýzové svatby mohou stát pod 600 $, ale některé mohou dostat až 6 000 $ nebo více.

Vždy můžete kontaktovat různé půjčovny a porovnat jejich nabídky pro vaši svatbu. Vytvořte si seznam asi tří společností, abyste v rámci svého rozpočtu snadno našli tu, která vyhovuje vašim potřebám.

Můžete mít v zimě svatbu v markýze?

V zimě je možné mít svatbu v markýze, ale mějte na paměti, že to bude náročnější kvůli chladnému počasí a sněhu. Budete si muset pořídit dřevěné podlahy a topidla, což vás může stát víc než pronájem vnitřního prostoru.

Nejlepší sezónou pro svatbu ve stanu by bylo léto nebo jaro, kdy by bylo možné využít venkovní prostory. Stan se bude snadněji zdobit a nebudete potřebovat složité konstrukce, aby se hosté cítili pohodlně.

Pokud jde o zimu, zvažte přečtení toho, co si obléknout na zimní svatbu, abyste zůstali v chladném období v teple a zároveň byli formální na svatbu.

Potřebujete povolení k plánování pro svatební stan?

Pokud potřebujete povolení k postavení stanu a uspořádání svatby v této oblasti, je nejlepší se informovat na místě. Některé svatební stan se konají v parcích, což jsou veřejná prostranství, která vyžadují povolení.

Abyste se s blížícím se svatebním dnem vyhnuli jakýmkoli potížím, podejte žádost co nejdříve a připravte se na platby, protože některé aplikace vám budou účtovat poplatky. Také se chcete seznámit s pravidly a předpisy, kam stan postavíte.

Svatby mohou být hlasité a událost může trvat několik hodin. Obraťte se na oblast ohledně časových omezení a zásad hluku, abyste se vyhnuli problémům.

Můžete postavit markýzu kdekoli?

Svatební stan můžete postavit kdekoli, pokud je zem rovná a rovná. Oblast může mít také různé stromy, keře a květiny, které vylepší místo svatby.

Pokud ale nemůžete najít půdu, je také možné postavit stan na pevný základ. To je ještě výhodnější z hlediska nákladů, protože nebudete potřebovat další podlahu.

Odtud počítejte s tím, že budete muset naplánovat místo pro cateringový stan blízko hlavního stanu svatby. V závislosti na umístění můžete také potřebovat přenosné toalety.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Právě jsme se dozvěděli, co je to markýzová svatba, což je svatba konaná pod markýzovým stanem.

Při odpovídajícím plánování můžete ušetřit na nákladech než pronájmem vnitřního prostoru. Jen se ujistěte, že jste zkontrolovali všechna povolení a omezení ohledně toho, kde stan postavíte.