Co je svatba studených nohou a jak s ní zacházet

Pokud si nejste jisti, co je svatba studených nohou, odkazuje to na pocit nejistoty před velkým dnem. Může to být děsivé cítit, ale lépe tomu porozumíte, jakmile zachytíte příznaky a poznáte důvod, který za tím stojí.

Svatby mohou pochopitelně pohltit každého. Ale pocit úzkosti ze svatby by neměl hned znamenat, že byste neměli pokračovat ve svatbě.

Zvažte relaxační den s partnerem nebo bez něj, abyste si mohli oddechnout. Zde je čas, kdy si před svatbou udělat obličej.

Co je svatba studených nohou: důvody a jak se s tím vypořádat

Co jsou to svatební studené nohy?

Svatební studené nohy odkazují na nejistotu, kterou může nevěsta nebo ženich náhle pociťovat před svatbou. Pochybnosti a nepohodlí mohou dokonce někoho přimět k otázce, zda by měl pokračovat ve svatbě.

Je však možné, že se můžete jen cítit ohromeni nebo nervózní, když se realita svatby blíží a dostává se do plného obrazu. Zde jsou příznaky studených nohou, abyste pochopili a věděli, jak s nimi zacházet:

Příznaky studených nohou

 • Cítíte se na partnera častěji podrážděně; i když jste předtím poměrně dobře zvládali konflikty ve vztahu, tlak na plánování a přípravy svatby může způsobit, že se mezi sebou pohádáte
 • Hnidáš všechno; studené nohy mohou způsobit, že jejich drahá polovička bude otravná i v maličkostech
 • Už se necítíte tak přitahováni svým partnerem; stres a únava ze všeho, co musíte udělat před svatbou, může ovlivnit váš sexuální touha
 • Předpokládáte, že manželství je „konec“; manželství je velký milník, který přichází s novými změnami, když sdílíte svůj život se svým partnerem, ale to neznamená, že vaše sny a potenciál skončily
 • Možná si říkáte „tráva je zelenější“; jak se svatební den blíží, máte najednou pocit, že oddanost je příliš velká, a můžete si dokonce všimnout, že vás ostatní lidé přitahují

Jak se vypořádat se svatebními studenými nohami?

 • Poraďte se se spolehlivým přítelem nebo příbuzným ohledně svých starostí ohledně svatby a manželství; je důležité najít někoho důvěryhodného a objektivního, aby bylo možné spravedlivě pozorovat situaci
 • Nejednajte na popud a pečlivě si rozmyslete, než svému partnerovi cokoli uděláte nebo řeknete
 • Promluvte si s ostatními novomanželi nebo páry, které jsou manželé dlouhou dobu, abyste se cítili ověřeni, že je normální cítit studené nohy
 • Ujistěte se, že dobře jíte, cvičíte a spíte
 • Udělejte si den, kdy si odpočinete sami
 • Zvažte meditační a dýchací techniky
 • Zapište si do deníku a zhodnoťte své myšlenky
 • Mluv se svým partnerem, aniž by to znělo nepřátelsky
 • Navštivte terapeuta
 • Udělejte krok zpět a zvažte jednodušší svatbu nebo její přesun na jiné datum; pokud vás plánování svatby přetěžuje

Měli byste svatbu odvolat?

Páry, které mají před svatbou nervozitu nebo přemýšlení o tom, zda se chtějí vzít, mohou být v pokušení svatbu odvolat. Koneckonců, měli byste pokračovat se závazkem, pokud si nejste jisti?

Užitečným trikem, jak vědět, co dělat, když máte studené nohy, je zeptat se sami sebe na své pocity. To doporučuje svatební terapeut Landis Bejar pro páry, které začínají být nervózní ze své velké životní změny.

Možná se tak cítíte jen v tuto chvíli, ale nikdy jindy v průběhu vztahu. To vám pomůže zjistit, zda jsou vaše obavy ze svatby dostatečné k tomu, abyste svatbou neprošli, nebo zda je to jen zvýšená emoce, která dělá věci většími a horšími, než ve skutečnosti jsou.

Ale v konečném důsledku mějte se svým partnerem zdravou a otevřenou komunikaci. I když může být užitečné získat informace z jiného zdroje, vy a váš partner se znáte nejlépe a je pravděpodobné, že jsou stejně nervózní jako vy.

Proč mají lidé na svatbě studené nohy?

Stres, vyčerpání

Lidé mají před svatbou studené nohy kvůli různým faktorům. Stres a nároky vás mohou při plánování svatby vyčerpat a přemoci.

Strach, protichůdné nálady

Kromě toho je manželství významnou životní změnou, takže je normální pociťovat pochybnosti, ztratit sebevědomí a dokonce přemýšlet, zda v tom musíte pokračovat. Ale na druhou stranu také trávíte čas se svým partnerem, takže jste spolu, i když nálady nejsou dobré.

To vede k pocitu podráždění jejich přítomností. Pamatujte však, že je přirozené se bát a ptát se, zda musíte pokračovat ve svatbě nebo ne.

Řešení

Jak ale doporučují svatební terapeuti a další poradenské služby, musíte si to s partnerem promluvit v klidu a otevřeně. Přehodnoťte, zda má váš strach dobrý základ, nebo zda vznikl jen ze zvýšených emocí a vyčerpání.

Už máte sepsaný svatební slib? Možná vám prospěje jejich napsání, když si připomenete svou lásku k partnerovi; zde je, jak dlouhé by měly být svatební sliby.

Závěr

Naučili jste se hodně? Abychom zrekapitulovali, co je svatba s chladnou nohou, odkazuje se na pocit nejistoty, který může mít ženich nebo nevěsta, když se svatba blíží.

Je normální pociťovat úzkost, jako když se blíží významná životní změna. Nedělejte však věci impulzivně a pamatujte na důležitost vztahu s partnerem pro vás.