Co je svatba Desi: Co očekávat

Pokud nevíte, co je svatba Desi, můžete si přečíst o částech a tradicích před svatbou a o tom, co se děje na svatebním obřadu Desi. Povíme si také o očekáváních, jak dlouho mohou svatby trvat a kdo svatbu Desi platí.

A protože Desi může odkazovat na osobu z Indie, možná si rádi přečtete o tom, co si vzít na indickou svatbu.

Co je svatba Desi: Tradice a další

Podle definice Desi označuje slovo popisující osobu z indického subkontinentu. Patří mezi ně země Indie, Pákistán a Bangladéš.

Pár, který pochází z těchto zemí, ale emigroval, může mít stále tradiční svatbu Desi. Proto musíte být obeznámeni s tím, co můžete očekávat při účasti na svatbách Desi.

Co se stane na svatbě Desi?

Svatba Desi může mít obřady a tradice, o kterých budeme diskutovat jeden po druhém níže. Náboženství a místa se však samozřejmě mohou lišit podle toho, jak slaví konkrétní svatbu, v závislosti na páru.

Před svatbou Desi

Před svatbou Desi jsou Mendhi a Sangeet. Mendhi je, když nevěsta dostane svou hennu.

Henna je hnědá pasta aplikovaná na konečky prstů nevěsty až po lokty a dokonce od prstů na nohou po kotníky ve složitých a krásných vzorech. Ty zabarví kůži a mohou vydržet týden, což znamená popřát nevěstě hodně štěstí a prosperity.

Nevěsta bude mít Mendhi se ženami v rodině a přítelkyněmi, podobně jako na rozlučce se svobodou. Ale pak je tu také svatební zvyk Desi zvaný Sangeet, což je velká taneční párty před svatbou.

Rodiny mohou přednést projevy a můžete očekávat choreografické tance. Pokud jde o jídlo, najdete předkrmy a koktejly, pokud navštívíte Sangeet.

Den svatby Desi

V den svatebního obřadu Desi se koná svatební průvod ženicha a nazývá se Baraat. Baraat se liší od tradičního západního procesí, kde nevěsta prochází uličkou.

Místo toho nevěsta Desi čeká na ženicha u oltáře. Hudba je také živější ve srovnání se slavnostním nebo pomalým rytmem, kdy nevěsta kráčí uličkou na většině svateb.

Tento zvyk symbolizuje štěstí rodiny ženicha získat nového člena rodiny, protože všichni tančí směrem k místu obřadu. Ženich dokonce občas jezdí na koni.

Potom po Baraatu můžete očekávat Milni na svatbě Desi. To se děje před samotným obřadem, kde se muži z každé rodiny navzájem vítají.

Mohou zahrnovat otce a bratry páru, což znamená spojení dvou rodin. A pokud jde o samotný obřad, svatba Desi se může lišit v tom, jak spojují pár, v závislosti na místě nebo náboženství.

Jak dlouho svatby Desi trvají?

Protože Desi odkazuje na lidi, kteří mohou pocházet z Indie, Pákistánu nebo Bangladéše, délka svatby se bude lišit. Například indická svatba a bangladéšská svatba mohou trvat tři dny, pákistánská svatba dokonce týdny.

Zkontrolujte si pozvánku nebo se zeptejte samotných párů, aby věděli, co mohou očekávat. Některé páry Desiho původu nemusí mít ani velmi tradiční Desi svatbu.

Kdo platí za svatbu Desi?

Pár a jejich rodiče se obvykle dělí o výdaje na svatby Desi. A stejně jako u většiny dnešních svateb, některé páry mohou svatbu dokonce zcela zaplatit.

Samozřejmě mohou existovat také úpravy v závislosti na svatbě. Například nevěsta může mít více hostů než ženich, takže ona a její rodina ponesou více nákladů.

Kolik událostí je na svatbě Desi?

Na svatbě Desi můžete očekávat tři události. Jsou to události jako Sangeet a Mehendi před obřadem, samotný obřad a zábavná oslava na recepci.

Zde je také to, co nosit na pákistánskou svatbu, pokud se nějaké účastníte, abyste zajistili správnou etiketu.

Jak se v Indii říká svatbám?

Zde jsou některé z obřadů, které lze očekávat na hinduistické svatbě:

  • Zásnubní obřad, při kterém otcové páru udělají formální oznámení svým hostům a pár si vymění prsteny
  • Obřad Mehendi nebo obřad hennou pro nevěstu
  • Obřad Sangeet, kde si páry odpočinou a pobaví se tancem a oslavami
  • Obřad Tilak nebo Sagan, při kterém mužští členové rodiny nevěsty navštíví ženicha a nanesou mu rumělku na čelo
  • Obřad Haldi, kdy se pasta Haldi nanese na tělo páru před jejich svatebním dnem, aby odvrátila zlo
  • Obřad Roka, který funguje jako oficiální oznámení souhlasu páru se svatbou, když si vyměňují sladkosti
  • Po svatbě je akce Vidaai, kdy si nevěsta hodí rýži přes hlavu
  • Recepce je podobná západní svatební hostině s hudbou a hostinou

Závěr

A to je vše! Abychom zrekapitulovali, co je svatba Desi, odkazuje na svatbu pořádanou lidmi z indického subkontinentu.

Svatba Desi může trvat dny až týdny a obvykle začíná událostmi jako Mehendi a Sangeet před skutečným svatebním dnem. Celkově vám doporučujeme prozkoumat kulturu páru, abyste se dozvěděli více o svatbě, které se účastníte.