Co je suchá svatba: vše, co můžete očekávat

Odpověď na to, co je suchá svatba, je ze samotného názvu; je to typ svatební hostiny, kde se nebude podávat alkohol. Řekneme si více o tom, co od tohoto typu svatby očekávat, včetně etikety při svatbě, pokud dáváte přednost suché svatbě pro vaši hostinu.

Naopak páry, které chtějí na svatební hostině alkohol, mohou na našem blogu procházet užitečné tipy. Chcete se například naučit zásobit bar na svatební hostinu?

Etiketa a očekávání ohledně toho, co je suchá svatba

Suchá svatba je svatební hostina, která nemá alkohol. Některé páry se rozhodly nepodávat na svatbě žádný alkohol, což může mít různé důvody.

Proč mít svatbu v suchu

Možná snoubenci preferují střízlivou oslavu, potřebují ubrat alkohol ze svatebního rozpočtu nebo jim jejich náboženství zakazuje pití alkoholických nápojů. Jak již bylo řečeno, musíte zajistit, aby si vaši hosté byli vědomi, že budete mít svatbu v suchu, protože na svatebních hostinách se očekává alkohol.

Chcete naplánovat hostinu, která bude zábavná i bez alkoholu, a to zapojením poutavých aktivit pro hosty. Kromě toho prosím udržujte energickou atmosféru, abyste motivovali lidi k zábavě, kde je obvykle alkohol pomáhá uvolnit.

Jak se říká, že máte suchou svatbu?

Musíte svým hostům sdělit, že máte suchou svatbu? Je důležité svatebčanům sdělit, že na recepci nebude alkohol, aby se předešlo jejich očekávání.

Tuto informaci však na pozvánce na svatbu uvádět nemusíte, protože nechcete, aby ovlivnila rozhodnutí některých hostů zúčastnit se. Místo toho to rozšíříte mezi své blízké přátele a rodinu, abyste měli diskrétnější způsob, jak dát hostům vědět, že to bude suchá svatba.

Hosté se tak mohou těchto lidí také zeptat na potenciální důvod, proč se rozhodnete pro suchou svatbu. A aby to věděl každý svatební host, můžete na svých svatebních webových stránkách mít kromě ústního podání vždy jednoduché „budeme hostit suchou svatbu“.

Jak uspořádáte suchou svatbu?

Jak tedy udělat suchou svatbu zábavou? Chcete si zachovat živou atmosféru po celý večer nebo si naplánovat kratší dobu příjmu, abyste se vyhnuli nulovým okamžikům.

Zkraťte dobu příjmu

Můžete například zkrátit párty po krájení dortu nebo začlenit nějaké poutavé aktivity, aby se hosté bavili, i když je recepce krátká.

Typická svatební hostina trvá minimálně pět hodin, tak proč si ji o hodinu nezkrátit. Ale během zbývajících tří až čtyř hodin chcete poutavou svatbu.

Zaveďte zábavné aktivity

Více než mít formu zábavy, jako jsou kapely a baviči na pódiu, můžete zahrnout různé nápoje a jídla, se kterými mohou hosté komunikovat. Vzhledem k tomu, že nemáte bar, kde se podávají alkoholické nápoje, udělejte z něj například mocktailový drink bar nebo shake bar s munchies.

Chcete na svatební hostinu interaktivní dezertní stanici? Přečtěte si, jak vyrobit bar s’mores na svatbu.

Co děláte na suché svatbě?

Nealkoholický svatební bar

Různé nealkoholické lihoviny na trhu připraví lahodné recepty a vaši hosté zapomenou, že jim chybí alkohol. Užitečným tipem pro nealkoholický svatební bar, aby byl jistý hit na recepci, je poskytnout ozdoby a skleněné nádobí pro krásné podávání maket.

Mějte charismatického MC nebo DJ

Tón recepce udává charismatický MC nebo DJ, takže si vyberte někoho, kdo dokáže hosty zaujmout. Humor je v MC vždy ceněn a DJ, který zná ty nejlepší hity, se postará o živý příjem.

Zahrnout představení do programu

Máte blízkého přítele nebo člena rodiny s jedinečným talentem? Můžete je požádat, aby vystoupili na vaší svatbě, nebo si najmout profesionálního baviče, aby byla recepce pro hosty zajímavá.

Zahrňte zábavné aktivity na recepci

Hosté se budou bavit různými aktivitami, které lze zahrnout do recepce. Můžete si například naplánovat hry a aktivity, ve kterých mohou vítězové získat ceny nebo mít pro vás jako pár důležité koníčky.

Jak plánujete střízlivou svatbu?

Vyberte si zajímavé místo bez alkoholu

Vaši hosté budou více akceptovat suchou svatbu, pokud bude hostina někde, kde je alkohol zakázán. Některé příklady jsou parky, pláže, jezera a přírodní rezervace.

Naplánujte svatbu na ráno nebo odpoledne

Udělejte si suchou svatbu v době, kdy jsou lidé nejméně nakloněni pití. Zvažte jeho plánování ráno nebo brzy odpoledne, abyste předešli očekávání na koktejl.

Udělejte svatbu přátelskou pro děti

Zvažte, zda by byla vaše suchá svatba vhodná i pro děti. Například by bylo méně pravděpodobné, že budete chtít nápoje, když jsou kolem děti, a na recepci můžete zahrnout hry vhodné pro děti, které si mohou užít dospělí.

Závěr

A to je vše! Právě jsme diskutovali o tom, co je suchá svatba, což je hostina bez alkoholu.

To však neznamená, že vaše svatba bude nudná. Pořád můžete oslavu oživit zábavou po celou dobu recepce.