Co je Slide In Sporák? 3 úžasné výhody!

Zajímá vás, co je to skluzavka v kamnech? Toto je typ rozsahu, který je navržen s tvarovanými stranami. Jeho varná deska mírně vyčnívá, což vám umožňuje jej během instalace zasunout mezi dvě propojovací skříňky. V důsledku toho varná deska z každé strany spočívá nad deskou.

Varná deska sporáku a jeho tvarované strany zabraňují tomu, aby jídlo padalo do prostoru mezi skříněmi a sporákem. Tento typ kamen je ideální použít, pokud si přejete mít kompletní kuchyňské vybavení. Tato možnost patří mezi nákladově nejefektivnější. Může také usnadnit úklid kuchyně.

Zasouvací vs. Volně stojící sporák

Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma je instalace. Volně stojící kamna mohou stát samostatně. To lze ale také namontovat mezi skříně. Na druhé straně jsou zasouvací kamna speciálně navržena tak, aby seděla mezi kuchyňskými skříňkami a nabízela vzhled bez námahy.

Strany zasouvacích rozsahů jsou nedokončené, a proto není vhodné samostatně stát. Kromě toho má různé konfigurace. Ovládací prvky jsou umístěny vpředu nebo v horní části jednotky a nemají zadní kryt.

Volně stojící kamna mají na druhé straně zadní kryt, kde jsou umístěny ovládací prvky. Ještě důležitější je, že ty zasouvací vypadají atraktivněji, protože se dobře mísí se zbytkem kuchyňské sestavy ve srovnání s volně stojící. Například máte žlutou zeď a vaše kamna musí doplňovat její barvu. Totéž platí pro další věci, které najdete ve své kuchyni. Také by vás mohlo zajímat, jaké barevné závěsy ladí se žlutými stěnami v kuchyni.

Výhody zasouvacího sporáku

Nebudete vědět, co je to šoupátko, aniž byste zjistili jeho výhody. V této části se chystáte poznat některé z mnoha dalších výhod instalace tohoto typu kamen.

#1. Volný backsplash

Jak již bylo zmíněno, tento typ kamen má mnoho výhod. Jednak nabízejí neomezený pohled na backsplash. Neomezuje vás umístění jednotky ke zdi.

#2. Přední ovládací prvky

Vsuvná kamna mají ovládací prvky vpředu. Knoflíky varných desek jsou umístěny na povrchu a usnadňují vám jejich ovládání při vaření. Kromě toho nemusíte sahat na horký povrch. Snížíte tím riziko, že se budete stříkat. Jinými slovy, rizika, že se spálíte, budou menší.

#3. Snadné čištění

Hrany také přinášejí výhodu. To poskytuje kryt asi jeden palec, aby tekutiny nebo potraviny nespadly mezi spotřebič a skříň. Díky tomu bude vaše vaření snazší, bez zranění a čistší. Nejen to, ale také bude vaše kuchyně estetičtější.

Vydrží to?

Skluzavka v kamnech může dokonale splynout s celou kuchyní. I když jsou dvířka trouby otevřená, její přední konce nebudou vyčnívat, protože hrany jsou stejné jako ve vašich skříních. Pokud zavřete dvířka trouby, rukojeť a dvířka musí vyčnívat jen několik palců z linek skříně. Skvěle se bude hodit k uspořádání vaší kuchyně. Pokud je správně nainstalován, nevyčnívá. Pouze jeho dveře a klika se budou lepit, ale ne příliš. Myslím, že je užitečné, pokud také víte, jak opravit vodou poškozenou kuchyňskou skříňku pod dřez.

Je k tomu zapotřebí zpětné hlášení?

Na rozdíl od volně stojících rozsahů není zasouvací rozsah navržen s příliš objemným zadním krytem. Místo toho je navržen tak, aby byl nedostupnější a měl lepší estetiku. Ovládací prvky jsou umístěny dopředu, takže jsou přístupnější. Jeho nastavení také zobrazuje backsplash bez objemného zadního krytu, který zabírá zeď.

Pokud dříve ve své kuchyni nevlastníte zasouvací řadu, je nejlepší nainstalovat na zadní stranu kamen kamna, která se budou rozšiřovat směrem k úrovni desky. Jinak budete mít vzadu malou černou zeď. Dlaždice také nebude odpovídat.

Toto je důležité při přechodu z volně stojícího na zasouvací kamna. Více než cokoli jiného to často vybírají majitelé domů pro estetiku. Znamená to však, že budete muset renovovat celou kuchyň, pokud nebudou k dispozici odpovídající materiály nebo dlaždice.

Sedí na podlaze?

Stejně jako většina kuchyňských spotřebičů sedí na podlaze zasouvací kamna. Neplavou. Ale zdá se, že ano, protože se drží na deskách. S tím bylo řečeno, musíte se ujistit, že máte tvrdou podlahu. Stejně jako vaše lednička nebo jakýkoli těžký spotřebič se řada může usadit na měkkých podlahách, jako jsou koberce nebo polstrovaný vinyl. Než zapomenu, je nejlepší zjistit, co je to také hloubková lednička.

Každopádně by pomohlo, kdybyste na měkkou podlahu položili kus překližky, aby vám pomohl se snadným přesunem dosahu během úklidu a servisu. Pokud tak učiníte, zabráníte také jeho propadnutí na podlahu. Ať už tedy máte samostatný sporák nebo jej umístíte mezi dvě kuchyňské skříňky, může sedět na podlaze. Jen pod něj dejte materiál, aby unesl jeho váhu.

Je to zábal!

Vzhledem k tomu, že jste se dostali na konec tohoto příspěvku, jistě jste nyní zjistili, co je to zasouvací kamna, jaké jsou její výhody, konfigurace a jak se liší od volně stojících.