Co Je Sangeet Na Indické Svatbě

Odpověď na to, co je Sangeet na indické svatbě, je, že je to ekvivalent hudební párty, kde se hosté baví s párem před svatbou. Probereme také, co očekávat během Sangeet na indické svatbě a její účel.

Neváhejte také procházet náš blog, kde najdete další diskuze a průvodce týkající se indických svateb. Víte například, co si vzít na indickou svatbu?

Přesně to, co je Sangeet na indické svatbě

Obřad Sangeet je slavnostní součástí indické svatby, kterou lze popsat jako hudební noc. Očekávejte okázalou a živou oslavu s hudbou, která také slouží jako způsob, jak se rodina ženicha a nevěsty sblížit.

Většina indických komunit praktikuje indickou svatbu Sangeet, ale je běžnější v Pandžábsku a Gudžarátii. První zahrnují písně Bhangra a Gidda, zatímco druhá může mít Garba, kde ženy tančí a tleskají s hudbou.

Vezměte prosím na vědomí, že Sangeet je předsvatební událost a je často způsobem, jak si odpočinout a pobavit se od všech svatebních příprav. Tehdy se účastnily pouze ženy z rodin nevěsty a ženicha, ale dnes se k Sangeet mohou připojit i muži.

Co se stane v indickém Sangeet?

Při popisu indické svatby Sangeet zpívají ženské příslušnice z rodiny nevěsty i ženicha písně o páru. To je běžnější v pandžábské kultuře, ale praktikuje se na většině indických svateb.

Rodinní stařešinové si obvykle vybírají písně o úspěšném manželství nebo dokonce ty dobré povahy, škádlí nevěstu. A protože Sangeet je předsvatební událost, stává se to pro rodiny páru způsobem, jak se navzájem poznat před velkým dnem.

Můžete také navštívit Sangeet, kde přátelé a příbuzní nevěsty a ženicha předvádějí choreografické tance. Celkově je to živá událost, kde se obě rodiny spojují a stýkají a zároveň ukazují svou radost z nadcházejícího spojení páru.

Obřad Sangeet tehdy vs nyní

Tehdy k tomu, co se stalo při obřadu Sangeet, patřilo zpívání písní o manželství nebo dokonce škádlení nevěsty. Obvykle se ho účastní také ženy nebo zejména rodina nevěsty.

Sangeet ceremoniálu se dnes mohou zúčastnit i muži a neomezuje se jen na písně. Ve skutečnosti jsou některé extravagantní, že správcovské společnosti jsou rezervovány k poskytování choreografií a představení.

Celkově může být plánování Sangeet také zábavné, protože můžete vyzkoušet různé nápady a být kreativní v tom, co dělat. Primárním účelem je zmírnit napětí a stres se všemi svatebními povinnostmi, takže nebe je limit, když se snažíte vymyslet, co udělat pro obřad Sangeet.

Jaký je účel Sangeet?

Obřad Sangeet na indické svatbě se tradičně praktikuje ve většině severoindických obřadů, ale nyní je také součástí bengálských a jihoindických svateb; je to způsob, jak se před svatbou uvolnit. Může také pomoci rodinám nevěsty a ženicha, aby se navzájem poznaly a oslavily spojení páru.

Akce je důkazem toho, že se na indických svatbách cení společenské vyžití. Ale nakonec byl Sangeet dokonce praktikován, aby se zmírnila vážnost příprav na velký den.

Mohlo by to trvat deset dní do svatby, ale nyní se Sangeet slaví jeden den, obvykle dva až tři dny před svatbou. Na připomenutí pouta dvou rodin se může konat v domě nevěsty na přivítání rodiny ženicha.

Zajímá vás také kultura Desi a jaký mají obřad? Přečtěte si, co je svatba Desi, abyste se dozvěděli více.

Jaký je rozdíl mezi Sangeet a Mehndi?

Před indickým svatebním obřadem se stanou dvě události: Sangeet a Mehndi. Můžete rozlišit dva, kde obřad Sangeet je událost, která se stane dva nebo tři dny před svatbou, kde všichni zpívají písně a slaví.

Je to živá akce, kde se mohou rodiny setkat a popovídat si. Tančí se a zpívají se a dokonce se chutná i pokrmy.

Mehndi, na druhé straně, je obřad, který se děje před svatebním obřadem a zaměřuje se na nevěstu. Kurkumová pasta nebo henna se aplikuje na nohy, ruce a obličej nevěsty. Představuje zkrášlování nevěsty a věřilo, že čím tmavší skvrna, tím více lásky se nevěstě dostane od ženicha a jejích tchánů.

Jak dlouho je Sangeet?

Během obřadu Sangeet se odehrávají různé prvky, takže udání konkrétního trvání by nebylo snadné. Počítejte však s tanečními vystoupeními příbuzných, hosty s jídlem, pitím, hennou a dokonce i s otevřeným tanečním parketem.

Podle průvodců pro plánování Sangeet můžete během Sangeet udělat 3 až 10 tanců. Ale dnes se během Sangeet dělají i další aktivity, jako jsou hry, a dokonce se najímají DJs nebo eventové společnosti, aby to bylo živější.

Kdo tančí v Sangeet?

Příbuzní a přátelé nevěsty a ženicha obvykle předvádějí choreografické tance v Sangeet. Představení může trvat asi dvě minuty a končí tancem páru.

Závěr

A to je vše! Abychom zrekapitulovali, co je Sangeet na indické svatbě, odkazuje na událost před svatbou, kde se ženy účastní živých písní, které škádlí nevěstu a mluví o manželství.

Nyní se cvičí s tanci a do představení Sangeet se mohou zapojit i muži. Díky svému optimistickému tónu je Sangeet způsob, jak zmírnit vážnost veškerého svatebního plánování, a také poskytuje šanci rodině páru, aby se spojila.