Co je samočistící ohřívač vody? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Víte, co je samočistící ohřívač vody? Pokud ještě ne, pak se nebojte. Jste na správném místě, protože jsme tu, abychom vám pomohli. Samočistící ohřívače vody jsou takové ohřívače, které automaticky odstraňují všechny usazeniny, které se nacházejí na dně ohřívače.

Oběh vody se používá k odstranění usazenin v samočistících ohřívačích vody, čímž se minimalizuje potřeba čištění systému. Neodstraní hromadění usazenin, ale zbaví je velké části. Samočistící modely jsou k dispozici v elektrické i plynové verzi.

Usazeniny na dně nádrže u ohřívačů vody je nutné pravidelně vypouštět. I když je nános vyčerpán, hromadí se a ponechává v nádržích menší plochu na vodu. Když sediment pokryje zdroj tepla elektrického ohřívače vody, ztrácí časem účinnost. Níže jsme podrobně probrali, co jsou samočisticí ohřívače vody, jak fungují a jaké jsou jejich výhody. Začněme.

Samočisticí ohřívač vody

Zajímá vás, co je to samočistící ohřívač vody? V tomto odstavci se už nedivte; dostanete odpověď. Ohřívače vody, které se samy čistí, se nazývají samočisticí ohřívače vody. Jak plynové, tak elektrické ohřívače vody mohou být k dispozici jako samočisticí ohřívače vody. Samočistící systém je navržen tak, aby zastavil cirkulaci vody a sedimentu, aby se zabránilo hromadění na základně nebo elektrickém prvku.

I když je ohřívač vody zastaralý, tento samočistící vír chrání součást, eliminuje úniky a dodává vám kompletní nádrž horké vody. Pamatujte, že tyto samočistící ohřívače vody jsou lepší než nesamočisticí ohřívače vody, ale nejsou ideální.

Jak funguje samočistící ohřívač vody?

Voda obsahuje nečistoty, které mohou uniknout filtračnímu systému ohřívače vody v nádrži. Schopnost ohřívače přiměřeně zvýšit teplotu je narušena růstem usazenin. Usazeniny zakrývají topné těleso na základně ohřívače. Mezi vodou a zdrojem vytápění je vytvořena izolační vrstva. V důsledku toho ohřívačům trvá ohřev vody mnohem déle, a i když mohou, teplota vody není vhodná. Voda vstupuje do samočistícího ohřívače vody a je přiváděna do základny nádrže především ponorným potrubím, jak je zvykem. Nástavec na konci ponorné trubky však otáčí vodu, když proudí dovnitř, a ohřívá ji, když dopadne na dno. Nakonec, když použijete horkou vodu, sediment spolu s horkou vodou odteče výstupem ohřáté vody.

Problém s usazeninami

Znečišťující látky ve vaší vodě, obvykle uhličitan vápenatý, způsobují tvorbu usazenin. Mísení nánosu protřepávaného a pryč od topného tělesa a dna nádrže zabraňuje korozi tělesa a usazování vodního kamene. Ačkoli u těch nejdokonalejších samočisticích radiátorů se často zdá, že se granule sedimentu usazují na dně, protože jsou těžší než voda. Nahromadění usazenin vede k tomu, že nádoba je na dně horká, což způsobuje netěsnosti ohřívače vody. I když samočistící ohřívač vody neodstraní veškeré bahno ze dna nádrže, pomáhá omezovat hromadění a prodlužuje životnost topného tělesa a nádrže. Zde jsou způsoby, jak dostat usazeniny z ohřívače vody a zabránit jejich usazování.

Nevýhody samočistícího ohřívače vody

Přestože je samočisticí ohřívač vody zpočátku mnohem dražší, mohli byste být schopni vykompenzovat svou investici v průběhu času díky delší životnosti a účinnosti jednotky. Usazeniny, které samočisticí ohřívač vody odstraní, se do vašeho ohřevu vody nedostanou; přesto odstraní zbytky. Můžete se vyhnout požití sedimentu popíjením z kohoutku se studenou vodou. Vaše samočistící nádrž na horkou vodu bude nakonec hromadit bahno, což snižuje účinnost a skladovací schopnosti.

Pokud má váš ohřívač vody na základně drenážní otvor, vypuštění vody zespodu prodlouží životnost každého teplovodního systému, dokonce i jen samočistícího modelu. Samočistící ohřívač vody není třeba čistit tak často jako tradiční ohřívač vody, ale musí se čistit pouze jednou za tři roky. Je to stejné jako splachování běžného modelu. Pokud je vaše zdravá voda bohatá na minerály, možná ji budete muset mýt častěji. Okamžitě vypněte ohřívač a před vypuštěním a propláchnutím nechte součásti několik hodin usadit, abyste omezili nebezpečí požáru.

Životnost samočistícího ohřívače vody

Samočistící ohřívač vody má průměrnou životnost 8 až 12 let. Průměrná životnost nesamočisticího ohřívače vody je 6 až 12 let. Zatímco kolísání životnosti je malé, samočistící zařízení poskytuje enormní snadnost. Má to obrovský dopad, hlavně pokud byste svůj systém teplé vody pravidelně nečistili. Při pravidelné péči může samočistící zařízení vydržet až 15 let. Vědět, kdy vyměnit ohřívač vody.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení všichni lépe porozumíte tomu, co je samočistící ohřívač vody. Pamatujte, že samočisticí ohřívač vody automaticky čistí usazeniny na dně a zvyšuje účinnost své funkce ve srovnání s nesamočisticím ohřívačem vody. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!