Co je regulační ventil topení? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Co je regulační ventil topení? Nazývá se také ventil vyhřívané vody pro regulaci průtoku chladicí kapaliny v jádrech topení. Ventil je součástí vstupního potrubí ohřívače. A vakuová pumpa, drát a elektrická cívka řídí ventil v ručně ovládaném zařízení, které tvoří významnou součást fungování automobilového topení.

V chladném počasí se zapne i topení, zatímco horký vzduch proudí vaším směrem. To funguje nejlépe, ale mnoho motoristů se nenaučí, jak auto zvládá jednotlivé kusy a proč takové věci dělají.

Ve skutečnosti umožňuje chladicí kapalině v motoru fungovat v topení automobilu. Motor automobilu je také maximálně produktivní. Vozidlo využívá teplo ve stroji k dodání tepla do interiéru. Pojďme si tedy o tom probrat více níže. Čti dál!

Co je regulační ventil ohřívače; Jeho umístění

Co je tedy regulační ventil topení? Najděte umístění regulačního ventilu topení v autě, ale uvědomte si, že nemá žádné konkrétní nastavené umístění. Liší se model od modelu auta. Je také v motorovém prostoru jako automobily nebo zadní stěna pro cestující. V některých vozech vyhledejte ovládací ventil topení na zadní straně konzoly směrem k nohám cestujících. Přesto nebudete mít vůbec žádné. Některá vozidla jsou vybavena kompozitními dveřmi a přepážkou izolující zařízení od systému AC. Studený nebo horký vzduch proudí vnitřními průduchy a kabinou po otevření mísicích dveří. Záleží také na podmínkách, které si zvolíte. Také plní podobnou roli.

Funkce regulačního ventilu ohřívače

Zapněte vodní čerpadlo v autě, zatímco chladicí kapalina cestuje v jádru topení. Teplota tepla proudí ventilačním otvorem, zatímco je pod kontrolou kompozitních dveří, protože to směřuje cirkulaci do a z jádra topení. Většina automobilů nějakým způsobem využívá regulační ventil topení k regulaci průtoku chladicí kapaliny v topení v závislosti na architektuře systému.

Příznaky špatného regulačního ventilu topení

Ovládací ventil ohřívače praskne tak, že jej neutěsní. Nicméně to nefunguje efektivně, protože to znamená, že teplo nebo cokoli nefunguje vůbec. Může nepatrně zahřát interiér automobilu, ale ne v předpokládané míře. Věci jsou vždy způsobeny vadným regulačním ventilem topení, který správně neřídí průchod chladicí kapaliny, počínaje motorem a topením.

Možná dostáváte omezené množství vody nebo je průtok regulován, protože se u ostatních vypíná. Poté naviňte řídicí ventil ohřívače s únikem chladicí kapaliny ve ventilu poté, co se rozbije nebo zlomí v důsledku mechanického poškození nebo běžné amortizace. Kapaliny chladicí kapaliny pod automobilem vás informují o možném úniku. Selhávající ventil je jednoduše příčinou chladicí kapaliny, která jej eroduje, zejména v případě zastaralé chladicí kapaliny, která vyžaduje výměnu. Žádná známka úniku znamená, že únik je někde jinde, aniž byste si toho byli vědomi. Po prozkoumání nádržku chladicí kapaliny doplňte, protože se zdá, že v krátké době opět vybledne. To znamená, že někde je únik.

Způsoby testování regulačního ventilu ohřívače

Vadný regulační ventil topení v autě vyžaduje několik způsobů, jak jej otestovat. Metoda testování se však také liší podle návrhu systému. Než to vyzkoušíte, je lepší nahlédnout do databáze oprav nebo do příručky oprav. Proveďte několik vizuálních kontrol ventilů a hledejte možné netěsnosti a poškození. Pokračujte kontrolou vstupní teploty ventilu, včetně výstupních hadic, abyste věděli, co dělá regulační ventil ohřívače.

  • Nastavte motor na provozní teplotu, aby následovalo přepnutí zařízení na nejvyšší teplotu
  • Zkontrolujte teplotu ve výstupní hadici ve ventilu. Vidíte to mezi jádrem topení a ventilem. Je to skoro horké jako přívodní hadice ve ventilu.
  • Ventil zůstává zaseknutý jako zavřený, přičemž výstupní hadice je pozorována jako znatelně chladnější než vstupní hadice, protože to rovněž brání chladicí kapalině cirkulovat v jádru topení.
  • Ujistěte se, že řídicí systém funguje správně. Ujistěte se, že kabel funguje hladce a bez váznutí, u ventilu ovládaného kabelem. U vakuově řízeného ventilu se ujistěte o správném vedení podtlakového potrubí. Ujistěte se, že řídicí obvod funguje správně s elektronicky ovládaným ventilem.

Vynechání regulačního ventilu ohřívače

Někteří lidé se rozhodnou obejít regulační ventil ohřívače namísto jeho výměny. Nicméně přináší jen několik problémů, kvůli kterým to není skvělý nápad. Úpravou je ohrožena pouze integrita chladicího systému. Horká chladicí kapalina prochází jádrem poté, co odstraníte ventil a připojíte hadici k jádru ohřívače, což může mít za následek problémy s výkonem klimatizace. Topení automobilu však přestane fungovat, pokud se obejde topné těleso a ventil. Nejlepším řešením je výměna ventilu místo jeho obcházení. Možná si také budete chtít přečíst o topení do auta, které nefouká horký vzduch.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte odpověď na otázku „co je regulační ventil topení? Reguluje průtok chladicí kapaliny v jádru ohřívače. Znáte také umístění, funkci a známky toho, že regulační ventil topení funguje špatně. Navíc získáte informace, pokud je jejich obcházení nutností. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, proč moje auto topení nefunguje a jak to udělat, aby se topení zahřálo rychleji.