Co je přijímací deka: Užitečný průvodce pro nové rodiče

Pokud jste čerstvý rodič, možná se ptáte: „Co je to přijímací přikrývka?“

Pravděpodobně jste to už tisíckrát viděli ve filmech nebo televizních pořadech nebo jste to možná zažili na vlastní kůži.

Znáte látku, kterou sestry balí novorozence při předávání maminkám? To je to, co to je. A teď, jak se to liší od zavinovaček nebo mušelínů?

Pro podrobnější popis pokračujte ve čtení níže.

Co je to přijímací deka: vzhled, složení, použití

Tento tenký a měkký dětský doplněk, který se v nemocnicích obvykle vyskytuje v jednobarevných barvách, je vyroben z plyše, bavlny nebo flanelu. Obvyklá velikost je 30 x 30 palců, ale někteří jej vyrábějí na listy 30 x 40 palců.

Obvykle jsou přijímací přikrývky menší než zavinovačky, ale nenechte se tím zmást! Toto příslušenství, které se obvykle dodává v balení po 2 až 4 kusech, je univerzální a lze jej použít ve více aplikacích.

Kromě velikosti je dalším rozdílem mezi přijímáním přikrývek z mušelínů a zavinovaček jejich primární funkce. Přijímací přikrývky jsou zpočátku určeny k zabalení novorozenců, zatímco další dvě jsou určeny k zavinování.

Existuje však mnoho dalších použití pro příjem přikrývek, jak je uvedeno výše, a ty jsou vyjmenovány v následujícím seznamu.

 • Zavinování – Přestože jsme zmínili, že pro tuto práci se doporučuje zavinovačka, přijímací přikrývky mohou fungovat i pro tuto práci.


 • Koupání – Vzhledem k tomu, že velmi dobře zadržuje teplo, jsou přijímací přikrývky vynikajícím vysoušecím prostředkem poté, co vaše děti rychle vyperou.


 • Přebalovací podložka – Nechcete, aby vaše dítě při čekání na novou plenu prochladlo, že ne? Tyto přikrývky použijte, když nemáte k dispozici běžnou přebalovací podložku, zejména ve veřejném prostoru.


 • Kojení – Když už mluvíme o veřejných prostorách, některé maminky se při krmení svých dětí před ostatními stále raději přikryjí. Naštěstí se pro tento účel perfektně hodí přijímací přikrývky. Může být také použit k čištění plivanců nebo kapek.


 • Potah na kočárek/automobil – V případě nouze jsou přikrývky vhodné pro náhlé deště, když jste na procházce. Stejně tak poskytují dostatek tepla, když jste uvnitř auta.


 • Podložka na hraní – Když jste venku a vaše dítě si hraje, jsou tato prostěradla vynikající alternativní podložkou na hraní, která ochrání vaše děti před přírodními živly.


 • Burp Cloth – To zajišťuje, že krásné šaty vašeho dítěte jsou chráněny před politím. Zdá se, že menší odříhlé oblečení prostě nedokáže zachytit nic, co je nad kapku tekutiny.


 • Obří bryndáček – Ve spojení s předchozí položkou nabízejí přijímací přikrývky mnohem větší ochranu před postříkáním než obvyklé malé bryndáčky. To platí zejména, když vaše děti vyrostou a jsou nepořádní jedlíci.

Jak změnit účel přijímacích přikrývek

Zatímco primárním účelem přijímání přikrývek je poskytnout teplo vašim nejmenším, tento praktický kus látky umí víc než to.

Dává také dokonalý smysl tyto kojenecké výrobky znovu použít, jakmile je vaše děti přerostou. Níže je mnoho dalších způsobů, jak můžete použít své přijímací přikrývky.

 • Okamžitý čistič rozlití

Kromě toho, že jsou pro tělo hřejivé, jsou přijímací přikrývky také vynikajícími absorbenty pro náhodné rozlití.

 • Vzpomínání

Ať už z toho chcete udělat přikrývku, povlak na polštář nebo zástěru, představa, že máte něco, co vám připomene mladší dny vašeho dítěte, je nepochybně sladká.

 • Výzdoba pokoje

Jakmile tato prostěradla přerostou, můžete některé kousky snadno odříznout a proměnit je v dekorace do pokoje pro vaše dítě.

 • Potah na nábytek

Abyste zabránili katastrofálnímu konci vašeho milovaného gauče, přikryjte ho těmito přikrývkami, aby na něj vaše děti nekreslily ani nezvracely.

 • Pomazlit se

Stejně jako pro nás dospělé je snadné spát ve známé posteli, stejně jako pro naše miminka s jejich přikrývkami. Pohodlná textura a teplo, které poskytuje, usnadňují dětem usínání.

 • Doba hraní

Ne, přijímací deky nejsou dobré jen jako podložky na hraní. Mohou je využít i vaše děti, když si začnou hrát se svými panenkami.

Zde je několik bezpečnostních tipů, než se pustíme do shrnutí.

Nejprve nikde nenechávejte volné přikrývky, zejména na postýlce. Do 1 roku své ratolesti nikdy nezakrývejte dekou.

Deky také neomotávejte kolem krku nebo hlavy. A konečně, když se vaše dítě začne přetáčet, již se nezakrývejte.

Závěr

Být prvorodičem je pro dospělé jedním z nejvíce vzrušujících, nezapomenutelných a někdy i děsivých zážitků.

Radost z toho, že se na vás vaše maso a krev usmívá se vší tou nevinností, je nenahraditelná. Proto vždy dbáme na to, abychom našim nejmenším poskytovali jen to nejlepší, co svět může nabídnout.

Přijímací přikrývky jsou jedním z těch dětských předmětů, které jsou pro novopečené rodiče nepostradatelné. Díky všestrannosti, pohodlí a odolnosti jsou tyto předměty ideální pro použití při různých pracích.

Až naše milé děti vyrostou, mají tyto doplňky stále svou funkci v našem každodenním životě.