Co je považováno za cílovou svatbu

Pokud si nejste jisti, co se považuje za svatbu v destinaci, promluvíme si o vzdálenosti a dalších faktorech, které mohou z tradiční svatby udělat svatbu v destinaci. Také je porovnáme, abychom vám pomohli určit váš typ a použít pro něj vhodný výraz.

Když už mluvíme o svatbách v destinaci, můžete nechat hosty, aby vám posílali své dary a nepřinášeli je na místo. Bude to pohodlnější, takže až dárky dostanete, můžete si přečíst, kdy otevíráte svatební dary.

Co je to vlastně cílová svatba?

Svatba v destinaci hned neznamená, že hosté pojedou dlouhou cestu letadlem. Za cílovou svatbu však lze považovat i více než dvouhodinovou jízdu autem z jednoho místa na druhé.

Ve výchozím nastavení je snadné předpokládat, že svatbu lze nazvat cílovou svatbou, pouze pokud je na vrcholu hory nebo dokonce na tropickém ostrově. Někdy však svatbu nazýváme cílovou svatbou pouze v případě, že vyžaduje odjet ze státu nebo letět do jiné země.

Pokud však hosté na vaši svatbu jezdí déle než dvě hodiny, lze ji považovat za cílovou svatbu. Je to také proto, že je pravděpodobné, že si budou muset zajistit ubytování přes noc, zvláště když se svatba koná ráno nebo recepce končí pozdě večer.

Jak dlouho hosté zůstávají na svatbě v destinaci?

Hosté obvykle potřebují ubytování přes noc, aby se mohli zúčastnit svatby v destinaci. Pokud je to však velmi daleko, hodí se tam být jen pár dní.

Vy a vaši hosté budete mít čas se s novým místem seznámit a dokonce si ho prohlédnout. Kromě toho si můžete naplánovat různé svatební aktivity na celý týden před velkým dnem.

Někteří hosté mohou dokonce zůstat déle a plánovat si dovolenou, když jsou v této nové destinaci. Kdo při těchto možnostech zaplatí hotelové pokoje svatebčanů?

Přečtěte si prosím naši samostatnou diskusi o etiketě, protože pro některé páry může být nákladné platit za všechna ubytování.

Jaká vzdálenost je považována za cílovou svatbu?

Pokud se vaše svatba koná alespoň sto kilometrů od vašeho rodného města, můžete ji považovat za cílovou svatbu. Dalším způsobem měření je, zda hosté budou cestovat déle než dvě hodiny nebo potřebují ubytování, aby se mohli svatby pohodlněji zúčastnit.

Někteří lidé také zvažují svatbu v destinaci, pokud budete mít hosty na celý víkend nebo dokonce na pár dní. To obvykle využívá nové místo a bere to jako mini-dovolenou.

V tomto případě mají snoubenci obvykle následující den uvítací párty se svatbou a poslední den brunch. Můžete také vkládat různé aktivity související s oblastí se svými blízkými přáteli a rodinou.

Jaký je rozdíl mezi normální svatbou a svatbou v destinaci?

Místo události je hlavním rozdílem mezi typickou svatbou a svatbou v destinaci. Při průměrné svatbě ji uspořádáte ve svém rodném městě nebo na jakémkoli místě, které je pro hosty vzdáleno maximálně jednu až dvě hodiny.

Na druhou stranu svatba v destinaci bude vyžadovat, aby hosté cestovali déle než dvě hodiny. Vy a vaši hosté strávíte v místě také několik dní a budete to brát jako dovolenou.

To znamená, že svatby v destinaci budou dražší než typická svatba. Vždy však můžete svůj rozpočet naplánovat efektivně, pokud jej máte.

Platí hosté za svatby v destinaci?

Když jste pozváni na svatbu v destinaci, nečekejte, že vše bude zdarma. S největší pravděpodobností budete platit náklady na dopravu a ubytování.

Některé páry však mohou hradit určité náklady za své blízké přátele a rodinu. Můžete se dozvědět více o tom, kdo platí za svatbu v destinaci, abyste pochopili, co můžete očekávat.

Jako ti, kdo se budou brát, prosím, pokryjte náklady na obřad a hostinu. Pamatujte, že jste tyto hosty pozvali na svou akci a bylo by nevkusné, aby jim zaplatili jídlo nebo místo konání.

Jaká jsou pravidla pro svatbu v destinaci?

 • Poskytněte informativní svatební pozvánku a přidejte svatební web s užitečnými informacemi pro hosty, jako je cestování a ubytování
 • Ujasněte si výdaje, které si hosté musí hradit sami
 • Buďte otevření myšlence, že někteří hosté možná nebudou moci přijít, pokud mají finanční omezení
 • Buďte otevření myšlence, že někteří hosté mohou dát nižší částku nebo dokonce žádné dárky
 • Pošlete data uložení devět měsíců před svatbou, aby si host mohl podle toho naplánovat
 • Závěr

  A to je vše! Právě jsme diskutovali o tom, co se považuje za svatbu v destinaci, kde by to mělo být alespoň sto kilometrů od vašeho rodného města.

  Vy a vaši hosté také strávíte v lokalitě den nebo i více, podobně jako na mini výletu. Nejlepší je však o výdajích diskutovat, abyste předešli nedorozuměním.

  Doufáme, že vám to pomohlo při rozhodování, zda je svatba v destinaci pro vás. Zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.