Co je ponorná trubice v ohřívači vody? Vzrušující věci, které byste měli vědět!

Otázka je zajímavá a začněme pochopit, co je ponorná trubice v ohřívači vody. Standardní ponorná trubice se připojuje ke vstupu chlazené vody ohřívače a vede až osm palců ode dna nádrže.

Byla to dlouhá plastová trubice, která bere ledovou vodu a amp; ji odešle do základny vodní nádrže, kde se voda ohřívá plynovým grilem nebo jiným tepelným zařízením. Zdá se, že tato ponorná trubice má na starosti zamezení spojení ledové vody s dříve ohřátou vodou.

Kdykoli otevřete ventil ohřívané vody ve sprše, tlak v potrubí protlačí ledovou vodu skrz ponornou trubici. Tato síla rovněž tlačí teplou vodu ze zásobníku současně do přátelského vodovodního kohoutku. Pokračujte ve čtení a objevte více.

Jak ponorná trubice funguje?

Ponorná trubka se zdá být plastová trubka, která se připojuje k přívodu studené vody na nádrži na horkou vodu a pokračuje směrem ke dnu nádrže. Jak studená voda přichází do nádrže ohřívače vody, klesá svou ponornou trubicí ke dnu, odkud se dostává přímo do hořáku. To také umožňuje rychlé ohřátí studené vody a brání tomu, aby se ledová voda smísila s teplou vodou na povrch nádrže. To vám pomůže zjistit, co je ponorná trubice v ohřívači vody.

Jaké jsou problémy s ponornou trubicí?

Ponorná trubice systému horké vody může selhat z různých důvodů. Za prvé, ponorná trubice se může rozdělit nebo zlomit, což umožní studené vodě vytékat dříve, než se někdo dostane na dno nádrže. Přebytečné teplo v domácnosti by se díky tomu ochlazovalo. Kromě toho se může porouchat, pokud ponorná trubice dosáhne konce své životnosti. Drobné bílé části hadičky se mohou oddělit a uvíznout v oběžných kolech kohoutku, kdykoli k tomu dojde.

Pokud se voda v domě nějak neohřívá jako dříve nebo pokud v kohoutcích uvízly bílé plastové kousky, zavolejte odborníky, aby zhodnotili ohřívač vody a v případě potřeby opravte ponornou trubici. Kromě toho naplánujte roční údržbu ohřívače vody, abyste často vyhodnocovali ponornou trubici, abyste mohli provádět potřebnou údržbu, když se stanou problémem.

Jaká je životnost ponorné trubice?

Váš ohřívač vody má životnost deset let. Grantor odjíždí za několik dní. Jak již bylo uvedeno výše, ponorná trubice nainstalovaná v těchto ohřívačích by nejlépe fungovala po celou dobu životnosti ohřívače.

Na druhou stranu vám ponorná trubice nabídne jasné indikace, kdykoli její čas skončí. Spíše než běžnou napařovací sprchou získáte méně dávek ohřáté vody a dokonce i vlažné vody. Existovala také možnost, že se něco uvnitř ohřívače pokazí, což způsobí poškození ponorné trubice. Ponorná trubice v nádrži praskla, což vedlo k tomuto problému.

Trubky vyrobené v letech 1995 a 2000 prosluly svou chatrností, protože byly složeny z nekvalitních polyetylenových plastů. Prozkoumejte kód produktu na stroji a zjistěte, zda se zdá, že má ponornou trubici z některé z této doby.

Pokud máte gadget z 90. let, bude pravděpodobně lepší jej upgradovat. Takové ponorné trubky jsou často prasklé nebo rozložené, což má za následek drobné bělavé plastové úlomky, které blokují trubky. Ponorné trubky mohou sloužit jako obětní anodové póly, k lyrickému a divadelnímu účelu. Nasávají případné nečistoty do vody a chrání ohřívací nádrž. V důsledku toho jsou ponorné trubky nakonec obětovány pro dobro celého topného systému. Životnost ponorné trubky je obecně zkrácena kvůli této oběti, která je náchylná ke korozi.

Jak lze vyměnit ponornou trubici?

Kdykoli vám ponorná trubice způsobí problémy, můžete ji jednoduše vyměnit. Vždy se můžete obrátit na instalatéra; výměna vadné ponorné trubky však není obtížná. Nejprve vypněte ohřívač vody. Odpojte jej od domácího elektrického systému. Je to proto, abyste se nezabili elektrickým proudem při práci s vadnou trubicí. Jeho přívod chlazené vody musí být poté vypnut.

Protože ponorné trubky dopravují ledovou vodu na dno nádrže, vypnutí přítoku studené vody způsobí, že ponorné trubky přestanou fungovat. Nezapomeňte také vypnout hlavní přívod vody ohřívače. Nyní můžete pokračovat po znehybnění ohřívače i jeho ponorné trubice. Poté vyměňte ponornou trubici uvnitř nádrže ohřívače. Znovu připojte přívod vody ohřívače a doplňte nádrž, zatímco kohoutek ohřáté vody v koupelně běží. Umožní uniknout veškerému zachycenému vzduchu v topném systému.

Jakmile je vzduch odstraněn, zapněte po několika okamžicích nádrž ohřívače vody. Nakonec otestujte, zda náhradní ponorná trubice funguje správně. Náhradní ponorná trubice pravděpodobně stojí 15 USD a instalace odborníkem může stát kolem 120 USD.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli o tom, co je ponorná trubice v ohřívači vody. Ponorná trubice může přenášet vstupující ledovou vodu na dno ohřívače. Bez potřeby ponorné trubice by se studená voda vstupující do ohřívačů mohla pokusit smíchat s několika ohřátou vodou v horní části nádrže, než dosáhne výstupu. Děkujeme, přátelé, že jste s námi.

Můžete si také přečíst o tom, jak odvzdušnit ohřívač vody a jak opravit plynový ohřívač vody.