Co je pomocný ohřívač? Průvodce, který si musíte přečíst!

Přemýšleli jste někdy, co je to pomocný ohřívač? Není divu, že jste dorazili na správné místo. Ve většině případů se přebytečné teplo ze spalovacího motoru využívá k zahřívání automobilu.

Přídavné ohřívače nabízejí dodatečné ohřívání prostoru pro cestující v automobilech, přičemž se spoléhají na teplo motoru. Zejména v zimním období se vozidlo velmi rychle zahřívá, zejména vznětové motory. Tento nový mechanismus HVAC byl vytvořen pro účinnější a rychlejší zahřívání motoru.

Pomocné ohřívače využívají benzin vozidla k rychlejšímu zahřátí chladicí kapaliny, která pak rychleji zahřívá motor. To vše je provedeno proto, aby si cestující mohli užít více pohodlí, zatímco venku mrzne. Toto je pouze přehled; pokračujte ve čtení, abyste zjistili více.

Princip činnosti pomocného ohřívače

Co je tedy pomocný ohřívač? Úkolem pomocného topení je rychle zahřát motor nebo chladicí kapalinu, když je venku chladno. Výsledkem je, že jakmile se dostanete dovnitř automobilu, začne se zahřívat. Pomocné topení může být spuštěno dálkově, a proto není nutné aktivovat motor. Pomocné ohřívače mohou běžet v tandemu nebo nezávisle. Tyto autonomní fungují bez nutnosti aktivovat motor, zatímco paralelní fungují vždy, když motor nastartuje, jak jsem již uvedl.

Metoda pomocného zahřívání se nejčastěji vyskytuje u vozidel se vznětovým motorem, která je známá tím, že se v chladu obtížně zahřívají. Tyto paralelní procesy upgradu s enginem & zastaví se nezávisle, jakmile chladicí kapalina dosáhne uspokojivé provozní teploty. Tato nemrznoucí směs může být zahřátá za 5 minut pomocí podobných chybových samostatných metod ohřevu.

Benzin vozidla se používá k provozu systému přídavného topení. Čerpadlo připojené k systému odebírá plyn z nádrže & nalévá ho na elektrickou zapalovací svíčku, která se zapálí při nastartování motoru. Žhavící zapalovací svíčka zapaluje venkovní kombinaci vzduch/palivo v pouzdře. Jeho chladivo proudí v uzavřeném prostředí z vnějšku nádoby, za pomoci topného čerpadla, přes motor. Pokud je to podobné, je ústřední topení samostatné, chladivo z klimatizační jednotky se cyklicky cykluje s chladičem, aby se ohřívalo ovzduší.

Je nutné mít ve vozidle přídavné topení?

Pokud jste pohodlný jedinec, který chce v mrazu nasednout do vyhřátého auta s průhlednými okny, je pomocné vyhřívání atraktivní možností. Přídavný systém vytápění prospívá motoru, protože motor nebude vystaven silnému zamrznutí, když systému umožníte ohřát chladicí kapalinu, když se autonomně zapne, což by bylo škodlivé po celou dobu, což by mělo za následek menší opotřebení.

Záleží hlavně na tom, kde bydlíte. Vyplatí se mít takové topné systémy postavené v zimním období, které je zdlouhavé a chladné období trvá několik měsíců. Pokud však bydlíte v místě, kde se zima nevyskytuje a teploty jsou příjemné deset měsíců v roce, pomocný ohřívač by nepomohl. Pomocné ohřívače využívají benzin automobilu k rychlejšímu zahřátí chladicí kapaliny, a tím k rychlejšímu zahřátí motoru. To je děláno proto, aby cestujícím poskytlo větší potěšení, když venku mrzne.

Jaká jsou nebezpečí používání pomocného ohřívače?

Jediným nebezpečím, které takový druh technologie představuje, je stabilita. S instalací přídavného topení do vozidla nebyla spojena žádná významná nebezpečí. Tato procedura zahřívání, ke které je toto zařízení navrženo, probíhá v bezpečném a izolovaném prostředí. Další věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že instalace tohoto zařízení zkracuje životnost baterie přibližně o 18 měsíců. Je to však malá cena za relaxaci.

Výhody pomocného ohřívače

Toto topení zvyšuje pohodlí cestujících a řidiče a minimalizuje opotřebení motoru. A není třeba čekat, protože samotný stroj je teplý. Led a sníh z vašeho vozu se odpaří během vteřiny. Mrazicí brány již nejsou samozřejmostí. Využití je malé. Lze jej umístit na téměř každé vozidlo. Nezpůsobuje znečištění.

Problémy s pomocným ohřívačem

Pokud jde o spolehlivost systému, žhavící pojistka může časem snižovat celkovou účinnost, což má za následek spíše bílý kouř než čistý plyn, což naznačuje, že se taková zástrčka nezapaluje správně. Problémy může mít recirkulační čerpadlo chladicí kapaliny, kódovací systém a dálkový ovladač. Toto zařízení se může rozbít a uložit zprávu, pokud gadget selže 2 až 6krát. Ohřívač není možné aktivovat samostatně. Je třeba kontaktovat středisko údržby a řešení problémů společnosti. V tomto případě by mohlo dojít k ucpání ohřívače.

Cena pomocného ohřívače

Pokud chcete do vozidla umístit nezávislé topení, buďte připraveni utratit značnou částku, protože jsou poměrně levné. Cena se pohybuje od přibližně 1500 do více než 3000 USD. Nezahrnuje práci, která se pohybuje od 500 do 850 USD za hodinu.

It’s A Wrap!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, co je pomocné topení. Pomocné topení nabízí dodatečné teplo pro cestující v automobilech, aniž by se spoléhalo na teplo generované motorem. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali.

Přečtěte si související články; vědět, jak zahřát topení v autě a proč moje topení nefunguje.