Co je olej pro čerpadlo tlakových ostřikovačů? 3 nejlepší náhradníci!

Co je olej čerpadla tlakových ostřikovačů? Používá se jako olej, který zajišťuje fungování čerpadla tlakové myčky. Je to stejné jako olej v motoru, který maže všechny důležité pohyblivé části, čímž zabraňuje jejich poškození a přehřátí součástí. Údržba není nikdy výjimkou; vyžaduje pravidelné a pravidelné výměny oleje jako u vozidla. Dosud se mnoho olejů používá pro mazání čerpadel tlakových myček podle esence.

Čerpadlo tlakového ostřikovače by muselo používat nedetergentní olej o hmotnosti 30, ale motorový olej pro automobily s podobnou hmotností není vyžadován. Některé tlakové myčky jsou vybaveny čerpadlem vedle připojených převodovek, protože tato jednotka využívá 80-závaží a 90-olej. Kromě toho je typ čerpacího oleje užitečný u většiny elektrických tlakových myček, protože tlaková myčka je poháněna plynem, který vyžaduje olej pro svůj motor, nebo 10W-30.

Nikdy se však nesmí zaměňovat s olejem používaným v čerpadle. Kromě toho se doporučuje vyměnit olej v čerpadle za poslední tři měsíce nebo patnáct až dvacet hodin používání. Poté vyměňte olej čerpadla po každých dvou stech hodinách používání, takže komerční tlaková myčka vyžaduje častější výměnu oleje. Prostudujte si prosím manuál, abyste věděli typ oleje a hmotnost čerpadla tlakového mycího stroje, protože se jedná pouze o přehled; přečtěte si více o tomto článku!

Náhrada oleje v čerpadle tlakových myček

Co je olej čerpadla tlakových ostřikovačů? Olej čerpadla tlakového čističe pomáhá zabránit poškození čerpadla tlakového čističe. Má nedetergentní složení, které jej odlišuje od tradičních motorových olejů. Olej má vlastnosti proti provzdušňování a korozi, které promazávají pracovní součásti čerpadla a zabraňují hromadění tření. Elektrická a plynová tlaková myčka by používala olej do tlakové ostřikovače, ale možná přemýšlíte o náhradě za olej do tlakové ostřikovače, na který se nyní ptáte, na co zaměřit svou mysl.

#1. Nedetergentní olej

Čerpací olej pomáhá tlakové myčce lépe pracovat, ale vždy se rozhodujte pro nedetergentní olej o výkonu 30 W, protože tento olej chrání povrchy ložisek před možnou kontaminací. Navíc tento olej ulpívá na bočních stěnách a prohlubních motoru jednotky, což zachycuje nečistoty. Tím se zabrání tomu, aby se zbytky hromadily na pracovních plochách mechanismu a bránily jeho provozu. Před nástupem olejových filtrů se používal nedetergentní olej, ale pak byl většinou preferován olejový filtr; to je dobrá věc; existuje mnoho možností, které je třeba zvážit, pokud chcete tento typ oleje pro čerpadlo.

#2. Syntetický olej

Na trhu můžete najít mnoho syntetických olejů, protože mnohé z nich jsou stejné, protože chrání čerpadla tlakových ostřikovačů v různých povětrnostních podmínkách. Také nejlépe snižuje spotřebu oleje a zároveň zvyšuje startovací výkon čerpadla nebo motoru.

#3. Víceúčelový motorový olej

Tato volba je nejlepší pro tlakovou myčku nad teplotou 40 stupňů Fahrenheita, proto použijte takzvaný typ oleje SAE30 pod číslem; použijte druh 10W-30 pro lepší palivo do stroje. Před aplikací jakéhokoli oleje je nezbytné určit teplotu oblasti. Pamatujte, že nevhodný olej může mít za následek nadměrnou spotřebu oleje a přečtěte si příručku, která vás navede ke správnému oleji podle teploty.

Čisticí prostředek na motorový olej versus nečistící olej v čerpadle

Moderní motor používá čisticí olej díky olejovému filtru, ale čisticí olej odstraňuje nečistoty z povrchu motoru. Filtr jej odfiltruje v ložiskách a nečistoty se hromadí při použití čisticího oleje bez olejového filtru. Olej je špinavý, takže při častější výměně oleje se vyhněte pravděpodobným poruchám a nadměrnému opotřebení. V čerpadle takový vzduchový filtr není; to je důvod, proč je typ oleje nedetergentní, a když do čerpadla dáte čisticí olej, nečistoty odstraněné z povrchů proudí v oleji. V důsledku toho se zvyšuje opotřebení čerpadla.

Způsoby výměny oleje čerpadla tlakových ostřikovačů

Níže jsou uvedeny kroky, které je třeba vzít v úvahu při výměně oleje čerpadla tlakového ostřikovače.

#1. Čištění čerpadla od nečistot

Vyčistěte čerpadlo tlakové myčky od nečistot a připojte zařízení ke zdroji vody, který zařízení roztáčí.

#2. Startování motoru

Nastartujte motor tak, že budete stříkat nepřetržitý proud vody pomocí spouště a držet ji v poloze po dobu dvou minut.

#3. Vypnutí pračky

Po vyčištění systému zařízení vypněte a odpojte od zdroje vody a pod vypouštěcí víčko čerpadla vložte kbelík nebo vědro.

#4. Vypuštění oleje a benzínu

Před výměnou oleje vypusťte z motoru olej a benzín.

#5. Demontáž olejového krytu vodního čerpadla

Odstraňte kryt na oleji vodní pumpy, ale záleží na modelu, proto při sejmutí uzávěru použijte imbusový klíč.

#6. Opětovná instalace uzávěru

Nainstalujte uzávěr, který vypouští olej, opět umístěním trochu oleje do čerpadla. Poté vyměňte jeho olejový uzávěr za hadřík, který očistí přebytečný olej; to je, když je použití tlakové myčky nezbytné. Mohlo by vás také zajímat, jak uniká olej z ventilačního uzávěru tlakové myčky.

#7. Stanovení množství oleje

Určete množství oleje přidaného do čerpadla a postupujte podle tipů v uživatelské příručce. Předtím ale změřte lahve.

#8. Demontáž vypouštěcí zátky

Odstraňte jeho vypouštěcí zátku při naklánění zařízení, když je jeho uzávěr sejmutý, vypusťte olej a počkejte, dokud nepřestane vytékat do kbelíku nebo pánve.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, co je to olej čerpadla tlakových ostřikovačů a všechny jeho náhražky, jako je syntetický olej, nedetergentní olej a víceúčelový motorový olej. Dodržujte proto výše uvedená doporučení ohledně výměny oleje v čerpadle tlakové myčky. Možná si také budete chtít přečíst o tom, jaký čisticí prostředek do tlakové myčky použít a co je to turbohubice do tlakové myčky.