Co je ohřívač vody s přímým větráním? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Co je to přímovzdušný ohřívač vody? Jedná se o ohřívač vody na plyn. Nasává vzduch venku, zatímco jej využívá k ohřevu vody, zpracování spalování a odvětrávání výfukových plynů z komína.

Funguje jednoduše pomocí výboje ke spalování propanu nebo zemního plynu. Ve skutečnosti spalování ohřívá vodu.

Tento stroj je skutečně užitečný, zejména ve většině prostor s nedostatečným větráním. Nasává vzduch spíše ven z vašeho domova než dovnitř. A tak využívá tento vzduch venku k umožnění spalování. Čtěte tedy dále, abyste pochopili ohřívač vody s přímým větráním.

Power Vent versus Direct Vent

Lidé často mylně berou toto topení jako větrací jednotku. Totéž platí i pro druhé jmenované. Ale pak, oba mají průduch v sobě, ale pouze s podstatnými a přímými rozdíly. Přímý průduch nasává vzduch pro spalování mimo domov. Elektrický ventil nasává vzduch pro spalování přímo uvnitř domu. Z hlediska směru odvětrání přímý průduch přímo odvádí výfukové plyny svisle ven. Jde přímo do komína nebo svislého potrubí. To je to, co znáte jako konvenční ventilační ohřívač vody. Jednotka elektrického větrání odvádí výfukové plyny horizontálně. Vyžaduje také extra výkon, který to dělá.

Můžete se zeptat, kde je tento napájecí ventil napájen. Není to nikdo jiný než dmychadlový motor. Nazývá se také ventilátor, který tlačí plyny ve vodorovných odvzdušňovacích trubkách. Toto dmychadlo je vhodné přes horní část vodního ventilu. Oba mají rozdíly, zejména pokud jde o odvzdušňovací potrubí. Napájecí ventil může odvádět výpary nebo plyny odvětráváním plastové trubky nebo PVC, zatímco tento typ ohřívače to dělá kovovým odvětráním. Co by tedy mohlo být důvodem, proč je to kov? Kovová trubka zvládá extrémní teplotu plynu z přímého tvaru ventilační jednotky. Dělá to lépe než plastové.

Pros & Nevýhody ohřívače vody s přímým větráním

Většina majitelů domů používá tento typ ohřívače vody. Je tedy na vás, abyste tuto tradici zvážili. Ale stále věřím v přístup ohřívače vody ke komínu. Přemýšlejte o tom, kde plánujete instalovat ohřívač vody s přímým průduchem. Zvažte, zda je na místě instalován komín. Je správné vědět, jak tento stroj pracuje s vlastnostmi horkého vzduchu. Horký vzduch je lehčí ve srovnání se studeným vzduchem. Ohřátý výfukový plyn tak přirozeně stoupá. Pokračuje svisle a vystupuje komínem.

Tam je spojení. Právě tehdy musíte mít zařízení jako takové, pokud to vaše bydliště nejlépe pojme. Jednak není potřeba další energie vytlačující výfukové plyny ven. Kromě toho mohou být celkové náklady na vytápění tímto způsobem nižší. Není-li komín, nikdy to není na prvním místě požadavek. Jednotka elektrického větrání fouká a pak vodorovně tlačí výfukové plyny, takže je užitečná na jakémkoli místě. Dmychadlo napájecího ventilu potřebuje ke svému provozu elektřinu. Bude se hodně spoléhat na vaše bydlení, protože by to mohlo způsobit díru do vašeho rozpočtu.

Chcete-li toto zařízení, je místo toho nezbytný elektrický ohřívač vody. Pokud nemáte vysoké nároky na ohřev vody, můžete si vybrat toto. Lidé mají rádi plynový ohřívač vody, pokud nemají vyšší potřeby. To platí v případě větších domácností nad šest osob.

Náklady na tento typ ohřívače

K tomu, co je ohřívač vody s přímým průduchem, patří také přemýšlení o jeho ceně. Může stát kolem 700 dolarů. A lepší jednotky mohou stát asi 1000 dolarů. Navíc se cenové rozpětí může čas od času měnit. Ceny se budou odvíjet především od nadstandardních funkcí a kapacity ohřívače vody.

Tipy pro nákup tohoto typu ohřívače

Nainstalujte snadno přímý odvzdušňovací ohřívač vody. Je oblíbená u všech zákazníků. Trubky z PVC nebo ocelové trubky pomáhají zvládnout přítok a odtok spalin. Pouze s minimálními otáčkami potrubí bude instalováno a namontováno. Vertikální potrubí je funkční, když nejlépe usnadňuje výfukové plyny. Správná volba by měla zajistit, že nedojde k obrácení proudění vzduchu. Nikdy nesmí dovolit, aby se výfukové plyny vracely dovnitř domu. Umístěte ohřívač vody přímo skrz vnější stěnu v domě. To asi stačí. Ke svému fungování nepotřebuje elektřinu. Používejte jej tedy i při výpadku proudu. Můžete si také přečíst o tom, kolik Gpm pro ohřívač vody bez nádrže.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, co je ohřívač vody s přímým větráním. Při instalaci nemyslete na cenu. Stojí to za peníze, které za to zaplatíte. Při nákupu zařízení se také řiďte uvedenými radami. Pokud budete pouze zvažovat výhody a nevýhody přímovzdušného ohřívače vody, zjistíte, že to stojí za váš čas a peníze. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak odvzdušnit ohřívač vody a jak ohřívač vody vypnout.