Co je ohřívač s hydronickou základní deskou? 3 nejlepší důvody, proč to mít!

Zajímá vás, co je to topidlo s hydronickým podlahovým panelem? Už žádné zázraky. Jste na správném místě. Tento ohřívač distribuuje sálavé teplo ohříváním tekutiny v místnosti. Může se jednat o samostatné elektrické zařízení, které ohřívá vnitřní zásobník kapaliny nebo kotle do systému ústředního vytápění bytu.

Ocelové topné lopatky obepínají trubku na kapalinu nebo nádrž v obou typech, aby zachytily a přenesly teplo z teplé vody. Hydronické ohřívače základní desky jsou mnohem ekonomičtější, protože teplá voda zůstává uvolňovat teplo i po vypnutí ohřívače.

Zatímco většina elektrických ohřívačů je vypnutá, jejich kovová topná žebra brzy vychladnou. Mnoho jiných ohřívačů je náročnější na údržbu a instalaci než tyto ohřívače. To však neznamená, že jejich péče a konfigurace jsou jednoduché. Při jejich instalaci a údržbě je třeba vzít v úvahu několik bodů. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Princip ohřívače s hydronickou základní deskou

Princip je snadno uchopitelný a snadno pochopitelný, co je ohřívač s hydronickým podlahovým panelem. Ohřívač základní desky ohřívá neškodnou tekutinu v kotli, aby vytopil prostor. Tekutina generuje sálavé teplo, obvykle vodu nebo olej, které ohřívá jednu nebo více místností. Tyto ohřívače jsou přibližně o 40 % účinnější než nucené ohřívače, jsou menší a mají méně pohyblivých součástí. V důsledku toho potřebují méně údržby, zabírají méně místa a vydrží po generace.

Cena a instalace

Tyto ohřívače se pohybují od 250 do 300 USD. Složitost a náklady na instalaci se budou lišit bez ohledu na typ ohřívače a na to, zda opravujete stávající ohřívač základní desky nebo jej instalujete poprvé. Pokud opravdu můžete odstranit lišty základní desky, spojit několik kabelů a připojit vodovodní potrubí, obvykle to můžete udělat sami.

Umístění elektrického hydronického ohřívače, ve kterém předtím nic nebylo, by téměř jistě vyžadovalo najmout správného elektrikáře, aby nastavil nové kabely a vyměnil vypínač na elektrickém panelu. Profesionální instalatéři budou také muset provést nové instalatérské práce přes stěny nebo podlahu domu při nastavování nového topení. Elektrikář si za instalaci topného tělesa bude účtovat v průměru 500 USD.

Proč zvolit ohřívače s Hydronic Baseboard?

Zde jsou hlavní důvody, proč si vybrat základní deskový ohřívač, pokud chcete udržet svůj dům v teple. Níže uvedené důvody vám napoví, proč zvolit taková topidla.

#1. Udržujte pokojovou teplotu

Vlastnosti hydronického prvku umožňují proudění mírného tepla dlouho po vypnutí termostatu. To má za následek ještě větší vytápění a udržuje prostor příjemný po delší dobu. Většina ohřívačů základní desky není schopna poskytnout stejnou úroveň rovnováhy. V důsledku toho jsou skvělé pro otvory v domě, kde chcete nejvíce tepla, jako je rodinný pokoj, pokoje pro hosty a možná i suterén. Mohou také pomoci při udržování tepla v koupelnách a kuchyních.

#2. Energeticky úsporné

Termostat na tomto druhu ohřívače základní desky se zapíná a vypíná méně často. To snižuje spotřebu energie – a náklady na energii. Vzhledem k energetické účinnosti je takové topidlo ideální jak pro domácnosti, tak pro pracoviště. Zjistěte, jak nainstalovat elektrický ohřívač základní desky.

#3. Bezpečné pro děti a domácí mazlíčky

Hydronické ohřívače se zdají být nejlepší volbou pro oblasti, kde si často hrají děti a domácí mazlíčci, jako jsou hřiště, pečovatelská centra a veterinární ordinace. Nižší povrchová teplota těchto ohřívačů způsobuje, že se zdají chladné při kontaktu s malými ručičkami a nožičkami.

Údržba ohřívačů s hydronickou základní deskou

Snadná údržba je jednou z výhod takových ohřívačů. Vše, co je obvykle nutné, je každoroční setření nečistot z kovových topných lopatek, aby bylo zaručeno optimální proudění vzduchu. Zvednutí předního víka a čištění žeber je jednoduchý proces. Pro mnohem hlubší čištění lze použít malý kartáček nebo vlhkou houbičku. Čištění by mělo být provedeno na začátku topné sezóny. Hydronické sálavé ohřívače by měly mít jednou ročně vyčištěné vodovodní potrubí od okolního vzduchu, aby se zabránilo hlučnému chodu a snížené produkci tepla. Těsně po vypnutí kotlů, ale vychladnutí základových radiátorů, se vzduch odvzdušní uvolněním „odvzdušňovací páky“ pomocí klíče nebo klíče na radiátor. Vědět, jak čistit podlahové topení.

Bezpečnostní aspekty

Použití ohřívačů základní desky se obvykle považuje za bezpečné. Protože nedosahují tak vysoké povrchové teploty jako většina ostatních ohřívačů, je u hydronických ohřívačů méně pravděpodobné, že při manipulaci způsobí popálení na rozhraní. Při používání tohoto ohřívače je třeba zvážit několik bezpečnostních opatření. Okenní závěsy, nábytek a další vysoce hořlavé předměty by měly být drženy ve vzdálenosti nejméně 16 palců od čela ohřívače; jakékoli hořlavé materiály by měly být umístěny alespoň 7 palců od stran ohřívače. Ujistěte se, že úplně otevřená dvířka neblokují topení. Přečtěte si tento průvodce nákupem hydronického podlahového ohřívače.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli, co je to topidlo s hydronickým podlahovým panelem. Tento článek obsahuje všechny podstatné věci týkající se těchto ohřívačů. Při nákupu tohoto ohřívače musíte znát cenu a údržbu těchto ohřívačů. Děkuji vám, drazí přátelé, za přečtení tohoto článku.