Co je ohřívač nádrže v RV? 2 úžasné typy!

Zajímá vás, co je to nádržový ohřívač v obytném automobilu? Přestaňte se divit a začněte číst tento článek. Zvažte, jak taková elektrická přikrývka funguje jako vynikající analogie pro ohřívač záchytné nádrže RV. Deku zapnete vždy, když je venku zima, a potřebujete se zahřát. Později jej vypnete, kdykoli se teplota zvýší a teplo již není potřeba.

U ohřívačů záchytné nádrže RV je princip v podstatě stejný. Kdykoli nádrž vyžaduje teplo během zimy, zapnete ohřívač, který pomůže rozmrazit nádrž nebo potrubí a zabrání zamrznutí kapaliny.

Kdykoli akumulační nádrž dosáhne přibližně 35 °C Fahrenheita, termostatická topná podložka se začne ohřívat a vypne se při 60 stupních Fahrenheita, plus a mínus jen pár stupňů. No, to je jen takový přehled. Musíte pokračovat ve čtení, abyste objevili více.

Základy ohřívače nádrže v RV

Ohřívače nádrží pro RV se také nazývaly vyhřívací podložky nádrží a ohřívače nádrží byly v podstatě stejné. Tyto ohřívače se připojují k různým nádržím RV a obecně se nacházejí jako podložky. Tyto ohřívače nádrží jsou napájeny aktuálním zdrojem energie RV, ať už jde o střídavou pobřežní energii nebo stejnosměrnou elektřinu napájenou baterií. Ohřívače nádrží mohou být použity s jakýmkoli zdrojem energie, na základě preferencí, a dokonce nabízejí možnosti dvojího výkonu.

Ohřívače nádrží RV jsou často součástí standardního vybavení nebo přiměřeně levného doplňku moderních RV. Se zvyšující se oblibou celoročního cestování RV vidí více společností ohřívače nádrží jako požadavek. Na druhou stranu, ohřívače nádrže jsou jednoduchým doplňkem pro aftermarket, pokud nevlastníte nový RV. Mohou být přínosem pro zaměstnance na plný úvazek v chladných oblastech a pro každého, kdo se obává, že na několik dní uvízne ve sněhu.

A existují i ​​jiné způsoby, jak chránit nádrže proti zamrznutí, a občas můžete potřebovat ohřívače nádrží RV. Vyhřívací podložky pro obytné vozy jsou fantastickou volbou a potřebou pro mnoho uživatelů obytných vozů, kteří hodlají zůstat ve svém přívěsu během mrazivých podmínek i déle než jednu noc. Pokud venkovní teplota klesne na 34 stupňů Fahrenheita nebo níže, RVers doporučují použití vyhřívacích podložek pro nádrže, zejména po dlouhou dobu. Bohužel lze použít tepelné balíčky pro RV nádrže, pokud jsou nádrže plné kapaliny.

Tyto podložky jsou navrženy tak, aby zabránily zamrznutí tekutin nebo nápojů v různých nádržích, což by způsobilo roztažení a rozbití nádrže. Proto mnoho ohřívačů nádrží RV obsahuje termostaty a dokáže rozpoznat, kdy je čas se automaticky zapnout. Toto je možná nejdostupnější, i když nákladná volba pro ty, kteří hledají další alternativy vytápění.

Typy ohřívače nádrže v Rv

Většina ohřívačů nádrží RV má tvar podložky s jednoduchým instalačním průvodcem. Na druhou stranu ohřívače RV přicházejí v různých velikostech a funkcích a různých požadavcích. Pojďme se podívat na mnoho typů a zjistit, co je to ohřívač nádrže v Rv.

#1. Standardní vyhřívání podložky

Nejběžněji používaným typem ohřívače nádrží RV je vyhřívaná podložka s takovým lepidlem, které se odlepuje a přilepí, že se snadno instaluje. Tyto podložky se připevňují ke dnu záchytných nádrží, které vám umožňují připojit je k elektrickému systému obytného automobilu. Tyto podložky jsou k dispozici v různých velikostech a úrovních spotřeby energie. Mohou být napájeny střídavým proudem a stejnosměrným bateriovým napájením a příležitostně jsou nabízeny obě možnosti napájení.

Topné podložky využívající střídavou elektřinu jsou obecně dražší než stejnosměrná energie. Tyto ohřívače napájené střídavým proudem na druhou stranu často spotřebovávají méně ampérů, což může být zásadní faktor, který je třeba udělat při plánování. Cena těchto podložek se liší v závislosti na značce, ale je to nepochybně způsobeno různými kapacitami ohřevu nádrže. Čím více místa v nádrži, tím více peněz bude stát její vytápění.

Výrobci vyhřívacích podložek do RV nádrží jsou si toho naopak vědomi a často tyto podložky upravují na správnou velikost. V závislosti na velikosti ohřívače se může odběr v ampérech pohybovat od 1 ampéru do 12 ampérů. Když budete mít obytný vůz po celou dobu dovolené v kempu, pamatujte při odhadu intenzity proudu na své čerstvě nainstalované ohřívače nádrží. Také by vás mohlo zajímat informace o topných podložkách.

#2. Ohřívače pro potrubí a potrubní kolen

Ať už vlastníte moderní obytný vůz s ohřívači nádrží, možná se ptáte, zda existuje ještě něco, co můžete udělat pro zachování své investice. Jste na správném místě! Kromě použití netoxické nemrznoucí směsi si můžete zakoupit ohřívače pro potrubí nebo kolena. Tyto kompaktní ohřívače fungují podobně jako větší ohřívače polštářků, ale jsou menší. Tyto malé ohřívače mohou být připevněny k různým trubkám a armaturám RV a odebírají minimální proud. Ohřívače trubkových kolen jsou k dispozici pro jakékoli problematické ohyby potrubí na plošině.

Je to obal!

Doufáme, že jste se naučili, co je to ohřívač nádrže v obytném automobilu. Tyto ohřívače pomáhají RV v zimním období chránit věci před zamrznutím. Také jsme diskutovali o typech zásobníkových ohřívačů v RV, takže si můžete vybrat, který je podle vás lepší. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali. Možná si také budete chtít přečíst o tom, proč se moje topení nezapne a jak vytopit místnost bez topení.