Co je ohřívač? 6 úžasných výběrů pro vás!

Co je ohřívač? Je to termín používaný k popisu zařízení, které ohřívá vzduch a stoupá ven horním větracím otvorem konvekcí.

Je stoprocentně účinný při přeměně elektrické energie na teplo jako elektrický ohřívač. Zahřeje váš pokoj tak, aby v něm obyvatel měl pocit, že se liší od jednoho typu k druhému.

Kromě toho jsou jiná topidla účinnější při vytápění prostoru a minimalizaci tepelných ztrát ve stropě; přesto je topidlo elektrické zařízení, které poskytuje více energie a více tepla, než kolik elektrické energie spotřebuje. Funguje tak, že přenáší teplo z jednoho konkrétního místa na druhé. V tomto článku se dozvíte více o porovnávání různých ohřívačů.

Různý výběr ohřívačů

Níže jsou uvedeny různé výběry ohřívačů, které byste měli před nákupem zvážit.

#1. Ohřívač ventilátoru

Tento typ ohřívače vyfukuje teplý vzduch, takže se na konvekci moc nespoléháte. Je to lepší možnost distribuce tepla než konvekční ohřívač. I když je to docela hlučné, je to konkrétně s malým ohřívačem ventilátoru. Velký elektrický ohřívač fouká masivní vzduch a postupně ohřívá místnost, čímž snižuje teplý vzduch, který stoupá ke stropu.

Jedná se o levný ohřívač, pokud je provozován spíše než konvekční ohřívač, protože na vrchol se dostane méně tepla. Lépe distribuuje teplo, ale přesto většina ventilátorových ohřívačů brání regulaci teploty. Většina z nich by praskla, když termostat již cvakl. Tento vzduch, který fouká, způsobuje, že se místnost cítí uvolněněji, jako stolní ventilátor, který běží, dokud termostat nezapne topné těleso.

#2. Topidlo konvektor

Tento ohřívač funguje tak, že ohřívá vzduch a zvedá horní ventilační otvory konvekcí. Je mnohem tišší než občasné cvakání termostatu. Ale 3kilowattový ohřívač má vyšší kapacitu a je relativně významnější než kterýkoli jiný. Po dosažení uživatele jde teplý vzduch přímo ke stropu a uniká horní stěnou a oblastí stropu. Ve skutečnosti je ohřívač při provozu dražší. Tento ohřívač je také velmi levný bez pohyblivých částí. Zaujme svou dlouhou životností.

#3. Olejový radiátor

To ohřívá vzduch, protože se spoléhá na konvekci, která zvedne a distribuuje teplo. Poté trvá deset minut, než se úplně zahřeje. Kromě toho poskytuje konzistentní tok tepla. Je velmi efektivní udržovat konstantní pokojovou teplotu, bezpečnější ve srovnání s konvektorem. Menší ohřívač slibuje bezpečný provoz přímo pod stolem, protože vyzařuje teplo a díky němu je místnost teplejší než konvektor. To platí pro panelový olejový radiátor, který je jako centrální radiátor, ale varianta bez oleje roste rychleji. Ale cyklus termostatu je častější kvůli nízkému zadržování tepla. Jedná se o typ ohřívače, který je při svém provozu tichý.

#4. Ohřívač ventilátoru

Tento ventilátor fouká teplý vzduch, a proto je vhodný pro distribuci tepla. Je to docela hlučné, zvláště s poddimenzovaným ventilátorem. Atmosféra, kterou vane, dodává místnosti uvolněnější pocit, stejně jako u stolního ventilátoru.

#5. Křemenné/halogenové topidlo

Co je ohřívač? Ale víc než to, co je také křemenné nebo halogenové topení? Je velmi efektivní při vyzařování méně světla. Vyzařuje teplo v infračervené lampě. Ohřívá také předměty přímo v pohledu topení. Pomáhá vydávat teplo jako v dílně. Nepotřebuje čekat na ohřev vzduchu. Halogenové topení neohřívá vzduch přímo, ale pracuje nepřetržitě.

Infračervené teplo se dostane pryč z místnosti, když dopadne na stěny, okna a další. Proto je jeho provoz po dlouhou dobu nákladný. Má krátkou životnost, protože halogenové prvky jsou podobné vláknovým žárovkám. To poskytuje okamžité teplo, zatímco ohřívá vzduch, protože je to efektivnější, protože ohřívá vzduch spíše než keramický ohřívač. Díky infračervenému teplu je místnost teplejší. Pro současný provoz je lepší zakoupit samostatné halogenové topidlo včetně keramického topidla.

#6. Uhlíkové topidlo

Uhlíkový ohřívač využívá lampu stejnou jako halogenový ohřívač; má pouze uhlíkové vlákno. Ve srovnání s halogenovým ohřívačem vyzařuje daleko infračervené teplo a více středního tepla. Je také účinnější, když zahříváte lidskou pokožku, protože se jedná o ekonomickou formu infračerveného ohřevu, která poskytuje stejné teplo jako otevřený oheň na uhlí. Většina těchto karbonových ohřívačů soustředí teplo do určité oblasti v místnosti, jako je jedna pohovka. Některé modely se mohou pohybovat tam a zpět a distribuovat teplo pod širším úhlem, jako je oscilační ohřívač ventilátoru. Možná vás také bude zajímat bezpečnostní průvodce infračerveným ohřívačem.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, co je ohřívač. Je efektivní, když vytápí určitou oblast a přináší pocit obyvatel. Je to elektrický spotřebič, který poskytuje více tepla a více energie. Rozhodnutí nyní spočívá na ohřívači, který si vyberete: uhlíkový ohřívač, křemenný/halogenový ohřívač, olejový radiátor, ohřívač s ventilátorem a konvektor. Možná si budete chtít přečíst související články; vím, proč se můj ohřívač nezapne a ohřívače Pelonis jsou bezpečné.