Co je odstředivka? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Víte, co je to odstředivka? Pokud ne, jste ve správný čas na správném místě. Odstředivka je nízkoenergetická sušička, která odstředí vodu z oděvů. Takové sušičky jsou obvykle podstatně nižší než typické sušičky prádla, které suší oblečení spíše pomocí odstředivé síly než tepla.

Použití odstředivky k úspoře času a energie může být pohodlným a přímočarým řešením.

Většina odstředivek se připojuje ke standardní zásuvce. Když je sušička zapnutá, bude rotovat rychlostí 3600 otáček za minutu mezi 2 až 3 minutami. Objem vody extrahované z oděvů během tohoto období je podobný provozu tradiční sušičky po dobu 20 až 35 minut. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli další úžasná fakta o sušičce.

Princip činnosti odstředivky

Co je tedy odstředivka? Tradiční bubnová sušička s ventilací nebo kondenzátorem pracuje v kombinaci s teplým vzduchem přiváděným do zařízení s rotujícím pohybem bubnu. To vyžaduje použití zdroje tepla, což nebyl nejlepší energeticky účinný nebo nákladově efektivní způsob sušení oděvů. Když používáte kombinovanou pračku a sušičku, budete mít přesný požadavek na teplo a budete se ho muset zbavit, aniž by se rozptýlilo do prostoru a vytvářelo vlhkost. Sušička nepotřebuje ke své funkci teplo. Obvykle se jedná o vertikálně namontovaný buben, který se otáčí vysokou rychlostí, aby extrahoval vodu z oblečení bez použití tepla.

V důsledku toho může být provoz a nákup levnější. Často se také plní shora, což znamená, že zabírají mnohem méně místa. Je třeba mít na paměti několik věcí: mohou být poněkud hlučné kvůli vysokým rychlostem odstřeďování a navíc mačkají oděvy nad rámec tradiční sušičky. To by však mohla být nejlepší volba pro osoby s omezeným prostorem a omezenou cenou. Když oblečení vyjede ze sušičky, je obecně vlhké; stačí je na několik dalších okamžiků umístit do tradiční teplé a bubnové sušičky. Další alternativou je usušit oděvy pověšením, aby uschly. V každém případě se sníží množství energie nebo zemního plynu spotřebovaného na sušení prádla.

Je cena odstředivky & Energeticky úsporné?

Zdá se, že odstředivky jsou často mnohem šetrnější k oděvům než tradiční sušičky a jsou energeticky účinnější. Mnozí tvrdí, že použití odstředivky může prodloužit životnost oblečení. Podle sebevědomých výrobců sušičky Spin také eliminují zbytky mýdla a pracího prostředku, které zůstaly v oděvech po vyčištění. Jsou také menší a pohyblivější, stojí zhruba dvě stopy (62 cm) na výšku, což vám umožňuje dát je do skříně, když je nepoužíváte. Výsledkem je, že odstředivka by mohla být vynikajícím řešením pro malý byt s malým prostorem.

Odstředivka může také vést k významným úsporám. Jejich pořízení je obvykle méně nákladné než tradiční sušička, přičemž ceny se pohybují od 70 do 250 USD, zatímco jiné jsou dražší. Jejich provoz je levnější, protože spotřebují energii pouze 2 až 3 minuty, čímž zkracují dobu, kterou oděvy stráví v tradiční sušičce. A není potřeba, aby vzduch cirkuloval všude kolem oděvů v sušičce; může být zabaleno s větším množstvím oblečení než běžná sušička. To vám může ušetřit čas, protože vám umožní prát a sušit více kusů oblečení současně. Někteří majitelé tvrdí, že odstředivky jsou hlučné, ale pokud nejsou šaty správně vložené, jsou nevyvážené, ale protože fungují jen několik minut, není to pro většinu lidí velký problém.

Pokyny pro nákup odstředivky

Jednou z výhod odstředivky je její horní plnění. Všechny tyto typy zabírají tak malou podlahovou plochu, a protože nevyžadují instalaci, mohou být instalovány téměř kdekoli s dostatečnou elektřinou a ventilací. Možnosti – odstředivky se pohybují v rozmezí od čtyř do osmi kg, což jim umožňuje zvládnout skromné ​​množství prádla nebo prostě nezbytnosti, jako jsou kalhoty nebo přikrývky.

Rychlost – k účinnému odstranění přebytečné vody budete potřebovat rychlost odstřeďování 2900 ot./min, což je průmyslový standard, protože cokoli jiného by bylo neúčinné. Gravitační odstředění odstředí odstředivky, kde je kapalina přirozeně odváděna pryč, a odstředivky s čerpadlem jsou dva základní typy odvodňovacích systémů. Ve většině případů je to druhé dražší. Energie a hluk — Vzhledem k tomu, jak fungují odstředivky, mohou být dosti hlučné. Snažili jsme se vybrat zařízení, která jsou tichá a úsporná.

Odstřeďování versus sušička prádla

Odstředivka je levnější než bubnová sušička, protože nepoužívá zdroj tepla. Nemá stejnou kvalitu jako sušička prádla a její účinné prvky výrazně chybí. Rychlým otáčením vany sušiče simuluje odstřeďování ždímací pohyb při mytí rukou. K odvodu vlhkosti z oděvů se používá odstředivá síla. Vaše oděvy však mohou zadržovat trochu vody a mohou být vysušené na vzduchu. Rozpočet bude nejdůležitějším prvkem při rozhodování mezi těmito dvěma způsoby. Odstředivka je mnohem levnější než plynová a elektrická sušička. Nejen to, a také jsou levnější na provoz. Ty však nemusí fungovat tak efektivně jako bubnová sušička, a proto mohou oděvy sterilizovat pomocí tepla. Může být také dobrý nápad přečíst si průvodce nákupem sušiček. Také by vás mohlo zajímat, co je to sušička prádla.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, co je to odstředivka. Odstředivky se příliš nedoporučují oproti bubnovým sušičkám a jiným sušičkám. Protože tato sušička vaše prádlo nesuší správně, můžete je znovu sušit na vzduchu. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak dlouho sušičce trvá usušení oblečení a jak sušičku odpojit. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, kolik váží sušička a co je eco dry na sušičce Samsung. Děkuji vám, přátelé, za přečtení tohoto článku.