Co je matrace California King: je pro vás?

Odpověď na to, co je kalifornská královská matrace, je, že je to o něco delší postel ve srovnání s králem. Níže budeme podrobněji diskutovat o jeho rozměrech a měli byste být připraveni rozhodnout, zda je to pro vás ideální velikost. Tento článek také obsahuje výhody a nevýhody této velikosti matrace.

Máte zájem poznat nejlepší postele King King na trhu? Pak objevte čtyři nejlepší značky, pokud vás tento článek nakonec přesvědčil, abyste získali tuto velikost matrace.

Vše, co byste měli vědět o matracích California King

Co je kalifornská královská matrace?

Matrace King King je o něco delší než standardní královská postel, ale také je o něco užší. Proto jsou rozměry matrace California California dlouhé 84 palců dlouhé a 72 palců široké ve srovnání s 80 palců dlouhá a 76 palců široká královská matrace. Tato čísla také znamenají, že král Cal má o něco menší povrchovou plochu pouze 6 048 čtverečních palců než běžná královská postel s povrchovou plochou 6 080 čtverečních palců.

V dnešní době najdete Cal king mezi standardními velikostmi nabízenými značkami matrací. Obvykle se nabízí spolu s postelí velikosti King za stejnou cenu. Zvažte však kontrolu rozměrů matrace bez ohledu na to, abyste zajistili, že při objednání získáte očekávanou velikost.

Proč se tomu říká kalifornská královská matrace?

Podle LA Times si obchodník s matracemi z Los Angeles uvědomil, že kalifornské domy jsou dostatečně velké i na nadrozměrné matrace. Postavil tedy matraci o rozměrech 6 x 7 stop, která podle něj také vyhovuje potřebám a životnímu stylu těch v Kalifornii. Tento vynález matrace po druhé světové válce je tím, co nyní vidíme jako kalifornského krále.

Profesionálové kalifornských matrací

  • 80palcová délka matrace California king pohodlně pojme vysoké jedince. Pokud jste vy i váš partner oba vysokí a šířka Cal Kinga stále poskytuje dostatek prostoru, pak stojí za to si tuto matraci pořídit. . Ale i když jste vysoký, můžete také dovolit svým mazlíčkům spát v posteli za vás a extra délka je může ubytovat u vašich nohou .
  • Každý by miloval postel velkou jako král, ale jeho pokoj mohl být příliš omezený prostorem. Pokud je tomu tak, užší kalifornský král je vynikající volbou pro menší místnosti. Navíc je tato velikost matrace dostatečně velká pro ložnice, náchylné k přílišnému negativnímu prostoru.
  • Přestože kalifornská královská postel rozhodně není tou nejpřístupnější postelí pro přepravu a přepravu, ušetříte na šířce a usnadníte vstup do stísněných prostor s tím, že je užší než tradiční král matrace. Můžete také složit některé matracové materiály, aby se pohyb stal mnohem pohodlnějším. Před koupí postele si však prosím změřte cesty svého domu nebo se rozhodněte pro matrace typu bed-in-a-box pro pohodlnější přepravu.

Nevýhody kalifornského krále

  • I když je kalifornský královský matrace stále oblíbenější mezi standardními velikostmi, jako jsou dvojče, král a královna, nemusí být tak snadno dostupný, pokud chcete konkrétní typy matrací.
  • Menší dostupnost postelí Cal King může také ztěžovat hledání doplňků a postelí. Abyste se vyhnuli nepohodlnému lůžku, budete potřebovat správnou velikost prostěradel, základů a dalšího příslušenství. Je však běžné vidět doplňky Cal king tak drahé jako královská postel, i když jsou menší.
  • Lidé, kteří sdílejí postel, a rodiny s dětmi se mohou cítit omezeni 72palcovou postelí California California. Ale pokud chcete upgradovat z matrace královny, která pojme většinu párů, pak je král Cal dobrou investicí. A pokud máte velkou ložnici, zainvestujte do královské matrace, aby prostor vypadal uceleněji.

Co je kalifornská královská postel ekvivalentní?

Matrace, která je ekvivalentem kalifornské královské postele, je rozdělená matrace Cal King. Získáte přesné rozměry, ale je to proto, že kombinujete dvě matrace vedle sebe. Každý z nich je 36 palců široký a 84 palců dlouhý, takže jejich spojením vznikne tradiční kalifornská královská postel.

Výhoda rozděleného kalifornského krále oproti králi Cal souvisí s transportem a sdílením matrace. Může to být nepříjemné spát na posteli s ohraničením uprostřed, ale pokud to sdílíte, vy a váš partner můžete na každé straně cítit ideální matraci. Kromě toho můžete rozebraného kalifornského krále dekonstruovat při přesunu nebo přepravě postele.

Mohou se královské prostěradla hodit na kalifornskou královskou postel?

Na postel King king nemůžete použít prostěradla královské matrace, protože je kratší a širší. Nedostanete správnou montáž, což může být nepříjemné, protože se bude v noci pohybovat. To je také stejný důvod, proč nemůžete pro matraci Kalifornie použít topper nebo dokonce rám určený pro královskou postel.

Pokud chcete porovnat obě velikosti postelí podrobněji, zde je článek o matraci California king vs king.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Odpověděli jsme, co je to kalifornská královská matrace, a je to postel delší, ale užší než standardní král. Je ideální pro úzké pokoje, vysoké pražce nebo ty, kteří sdílejí postel se svými domácími mazlíčky.

Pokud máte další dotazy ohledně této velikosti, klidně je nechte níže.