Co je květinka na svatbě: povinnosti a další

Odpověď na to, co je květinka na svatbě, je ze samotného jména. Mladá dívka, která je také členkou průvodu, tradičně rozhazuje okvětní lístky květin podél uličky.

A pokud jste zvědaví, promluvíme si o povinnostech, o tom, jak si vybrat a zda je možné mít na svatbě mnoho květinových dívek. Pak si můžete přečíst, jak zahrnout neteře a synovce do svatby, pokud máte mnoho dětí, které chcete zahrnout do svého velkého dne.

Co je květinka na svatbě: Zodpovědnost a jak si vybrat

Květinářka na svatbách je tradičně mladá dívka, která nese uličkou košík s okvětními lístky. Při chůzi rozhází okvětní lístky, což také znamená příchod nevěsty do procesí.

Obvykle bude květinka chodit po družině a těsně před nevěstou. Ale na některých svatbách chodí květinka bok po boku s nositelem prstenů, mladým chlapcem, který místo toho nosí snubní prsteny.

Ale kromě rozhazování květin v průvodu umí dnes květinářka na moderních svatbách i jiné věci. Může například nosit cedulku, držet balónek, foukat bubliny, mít kytici nebo dokonce táhnout uličkou vagón s mladšími dětmi.

Jaké jsou povinnosti květinářky?

Stejně jako členové svatební party má květinka různé povinnosti před a po svatbě. Před svatebním dnem by však rodiče květinové dívky měli znát povinnosti.

Měli by například připravit květinové dívce šaty a rekvizitu, kterou ponese uličkou. Pokud je to vaše dcera, nezapomeňte ji vést uličkou nebo se zúčastnit zkoušky, kde budou členové průvodu informováni o tom, co mají dělat.

Poté, během svatebního obřadu, květinka projde uličkou, ale vězte, že se od ní neočekává, že bude stát se svatebním večírkem jako ostatní ženy v průvodu. Jako malé dítě může i nadále sedět se svými rodiči během obřadu, v závislosti na pravděpodobnosti, že by se mohla nudit.

Neočekává se, že by květinka chodila během recese jako ostatní členové procesí. A na svatební hostině si snoubenci promluví s jejími rodiči o její účasti na velkolepém vstupu, jestli chce, nebo jestli by seděla u hlavního stolu nebo s rodiči.

Celkově bude věk a obvyklé chování dítěte v jejím věku určovat její povinnosti na svatbě. Promluvte si s rodiči, abyste věděli, kde se bude během dne účastnit.

Kdo by měla být květinářka?

Květinářka je obvykle malé dítě v blízkosti nevěsty nebo ženicha. Stejně jako při výběru prstenu, ani u květinky neexistují žádná pravidla ohledně věkového doporučení.

Na většině svateb jsou květinové dívky ve věku od tří do osmi let. Ale samozřejmě zvažte její očekávané chování a jestli zvládne svatební povinnosti.

Je pochopitelné, že děti na svatbách jsou nepředvídatelné a dokonce i chůze uličkou by pro ně mohla být příliš rušivá. A na méně tradičních svatbách je ještě méně překvapivé vidět starší dívku nebo dokonce dospělého muže v roli květinové dívky, kde je v dnešní době jedinečný a veselý svatební trend.

Kolik květinových dívek je na svatbě?

Na svatbách neexistují žádná pravidla ohledně toho, kolik květinových dívek můžete mít. Nicméně, pokud má nevěsta nebo ženich mnoho blízkých dívek, které chtějí pro tuto roli, pak mohou nechat uličkou projít několik květinových dívek.

Květináče mohou chodit v jednom souboru nebo nejstarší může táhnout vůz s mladšími květinkami. Kromě toho mohou být vaše květinky různého věku nebo dospívající květinka může doprovázet velmi mladou květinku.

Co znamená květinová dívka na svatbě?

Svatby obvykle mají květinovou dívku na poctu mladé ženské dítě v blízkosti páru. Může být příbuznou nebo dcerou blízkého přítele a zahrnout ji do svatební hostiny je způsob, jak ji uctít.

Někteří však považují květinky a jejich tradici rozhazování okvětních lístků před nevěstou za symbol plodnosti. V minulosti malé holčičky procházející uličkou s obilím a bylinkami také představovaly naději pro nevěstu.

Dalším výkladem svatební květiny je nevinnost. Odráží dětství nevěsty, když vstupuje do dospělosti jako manželka.

A pokud chcete více způsobů, jak uctít své příbuzné na svatbě, přečtěte si, jak zahrnout rodinu do svatebního obřadu.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli, co je květinka na svatbě, což je dívka v blízkosti nevěsty nebo ženicha, která jde uličkou a rozhazuje okvětní lístky květin.

Bývá také partnerkou nositele prstenu, mladým chlapcem blízkým páru, který nosí jejich prsteny během procesí. Celkově tedy můžete mít mnoho květinových dívek, pokud chcete, a neexistuje žádné pravidlo týkající se věku, který musí mít.