Co je konvektorový ohřívač? 4 úžasné typy!

Chcete vědět, co je to konvektor? Nebojte se a jste na správném místě. Konvektorový ohřívač, také popisovaný jako konvektorový ohřívač, je druh ohřívače, který ohřívá a cirkuluje vzduch pomocí konvekčních proudů. Elektrické proudy protékají konstrukcí spotřebiče a zdrojem tepla.

Uvědomujeme si význam vedení tepla, tato akce ohřívá vzduch, snižuje jeho objem ve srovnání s chladnějším vzduchem a nutí ho stoupat.

Když částice zahřátého vzduchu stoupají, chladnější částice vzduchu padají směrem k topnému zařízení a vytlačují je. V důsledku toho se odváděný chladnější vzduch ohřívá, ztrácí objem, stoupá vzhůru a pokračuje v procesu. Konvektory jsou vhodné pro velká okna, jaká jsou k vidění v podnicích, vysokých školách a konferenčních sálech. Konvektory nabízejí určité proudění vzduchu směrem nahoru pro kompenzaci studených sestupných proudů a snižují vlhkost. Často jsou umístěny v podlahových plochách na vnějších stěnách nebo pod otvory. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Princip činnosti ohřívače konvektoru

Co je tedy konvektorový ohřívač? Pomocí přirozeného jevu „konvekce“ se vzduch uvnitř konvektoru ohřívá. Stává se méně hustý než chladný vzduch kolem něj, což mu umožňuje zvětšovat se vlivem gravitace. Chladnější proud vzduchu na zemi je nasáván do konvektoru, jak se teplý vzduch zvyšuje a neustále generuje. Tento ohřátý vzduch stoupá vzhůru a zabraňuje proudění chladnějšího vzduchu směrem dolů, když jsou konvektory umístěny pod oknem, a vytváří tak horkovzdušný závoj. Tato součást a omezení přehřátí jsou dva aspekty v každém konvektoru, které pracují na správné distribuci horkého vzduchu do místnosti.

Prvek přeměňuje elektrickou energii na teplo přenosem elektrického proudu přes speciálně konstruovaný kabel. Prvky konvektoru s kovovým pláštěm jsou tvořeny spirálově vinutým odporovým kabelem obaleným v izolačním materiálu (oxid hořečnatý) a potaženým kovovým pláštěm. Žebra byla umístěna na komponentní tyč, aby podpořila přenos tepla vytvořením dýmovnice, což způsobilo cirkulaci vzduchu nad komponentem a ohřívání vzduchu proudícího skrz zařízení přes větší povrch žebra.

Téměř u všech konvekčních ohřívačů jsou hliníková žebra tlakově přivařena k tyči. Na druhou stranu, silně zatížené a explozivní dekompresní konvektory se vyznačují jedinečnými železnými žebry tvrzenými ocelovými tyčemi, aby vyhověly rostoucím požadavkům.

Zařízení snímající teplotu nainstalované na komponentu a kolem něj, známé jako omezení nadměrné teploty, zastaví dodávku energie do prvku, pokud se spálí. Kdykoli závěsy nebo nábytek ucpávají ventil nasávání nebo vypouštění vzduchu v konvektoru, obvykle se aktivuje mechanismus pro omezení přehřátí, který umožňuje hromadění tepla. Konvektory lze v saloncích použít stejně jako na velkých otevřených pracovištích, s tou výjimkou, že v saloncích by lidé mnohem více chodili. Princip fungování konvektorového ohřívače vám pomůže pochopit, co je konvektorový ohřívač.

Typy konvektorových topných těles

Nejčastější způsob klasifikace konvekčních ohřívačů je podle jejich zdroje energie. Zapalovací nebo plynové ohřívače využívají propan, plyn nebo jiný druh paliva, zatímco elektrické konvekční ohřívače spotřebovávají elektrickou energii. Jako topná tělesa v konvekčních ohřívačích se běžně používají kovové spirály, nikl-chrom, odporový drát, tepelně fluidní nebo keramika.

#1. Ohřívač ventilátoru

Ohřívač s ventilátorem spojuje teplo ohřívače se schopnostmi ventilátoru rozptylovat vzduch. Po příchodu tangentních ventilátorů v polovině 60. let 20. století se staly dostupné první ventilátorové ohřívače. Současné ventilátorové ohřívače jsou dodávány s ventilátory s měnitelnou rychlostí, které mohou působit volně na zdroj tepla. Zde je místo, kam umístit ohřívač prostoru.

#2. Panelový ohřívač

Panelový ohřívač je kombinací elektrického konvekčního ohřívače, který se často používá v domácnostech nebo malých firmách pro vytápění celé plochy. Často jsou zaměňovány s elektrickými radiátory, které využívají sálavé vytápění k přenosu tepla přímo do věcí, nikoli do vzduchu. Panelová topidla se obvykle používají s jiným typem základního nebo centralizovaného topného systému. Ty jsou často vybaveny regulátory teploty a času.

#3. Institucionální ohřívač

Institucionální konvektory byly masivní ohřívače určené pro průmyslové a komerční aplikace. Jeho design je určen k pokrytí větší plochy.

#4. Plynové topidlo konvektor

Plynové konvekční ohřívače pracují bez elektrické energie a spoléhají na plynové potrubí. Velká plocha plynových hořáků, filtrace vzduchu, plynové baterie, ventilátor a termostat tvoří tato topidla.

Provozní náklady konvektorového ohřívače

Zatímco náklady na vytápění domu nebo bytu v zimním období mohou být nepohodlné, konvekční ohřívače jsou relativně levné. Mohou snížit množství peněz na náklady na vytápění. „Typický konvekční ohřívač spotřebuje 1400 wattů energie za hodinu. Místní ceny elektřiny určují náklady na používání ohřívače. Podle národních průměrů může použití konvekčního ohřívače stát zhruba 0,30 USD za hodinu. Ve srovnání s jinými ohřívači ušetří spoustu peněz, protože budete vytápět jen jednu ložnici místo zbytku domu. Můžete si také přečíst, kolik stojí provoz ohřívače 1500 W.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, co je to konvektor. Tento článek obsahuje různá fakta o konvektorových ohřívačích. Před instalací ohřívače konvektoru musíte nejprve zkontrolovat, který z nich je pro vás lepší a levný. Děkujeme, přátelé, že jste s námi!