Co je koktejlová hodina na svatbě: pravidla a další

Odpověď na to, co je koktejlová hodina na svatbě, je v podstatě v samotném názvu. V tomto období si hosté mohou vychutnat koktejly.

O tom, co můžete očekávat během koktejlové hodiny, včetně cel, si povíme více. Ale samozřejmě si klidně projděte i náš blog, kde najdete vše, co s touto speciální příležitostí souvisí.

Například vám může prospět, když se naučíte, jak založit svatební místo. Pokud se díváte na toto obchodní úsilí, musíte se seznámit s akcí samotnou, včetně postupů, jako je koktejlová hodina.

Kompletní průvodce Co je koktejlová hodina na svatbě

Koktejlová hodina na svatbě označuje období mezi obřadem a recepcí, kdy si hosté mohou vychutnat koktejly. Kromě toho si mohou dát na hodinu lehké předkrmy, předkrmy, nápoje, víno nebo třeba pivo.

Hostitelé se však mohou rozhodnout dodržovat pravidla běžně očekávaná během koktejlové hodiny. Například nemusí končit koktejl hodinu po hodině, aby měli hosté delší čas na zábavu.

Pro páry s omezeným rozpočtem mohou také zkrátit koktejlovou hodinu nebo snížit porce alkoholu. Někteří lidé mohou dokonce alkohol úplně odstranit.

Kdy je koktejlová hodina na svatbě?

Koktejlová hodina je 60 minut mezi obřadem, než pár řekne své „já“ a večeří, kde se každý může uvolnit. Díky tomuto umístění udává koktejlová hodina tón recepce a udržuje hosty baví, zatímco svatební party dělá své portréty.

Jak dlouho trvá hodina koktejlu?

Koktejlová hodina, ze samotného názvu, je tradičně hodinová. Hostitelé jej však mohou zkrátit nebo prodloužit o 30 minut.

Například koktejlová hodina může trvat až 90 minut, zvláště pokud jsou pro hosty různé aktivity nebo je potřeba více času na fotografie. Naopak, koktejlová hodina může být také zkrácena na půl hodiny, v závislosti na recepci a klimatu, aby se vaši hosté cítili pohodlně.

Úvahou, která může také ovlivnit vaši koktejlovou hodinu, je místo konání. Například uspořádání může vyžadovat, aby se hosté dostali z jedné oblasti do druhé, nebo personál bude muset místo konání převrátit, pokud se obřad a recepce konají na jednom místě.

Co dělají hosté během hodiny koktejlu?

Hudba a umělci

Během koktejlové hodiny si hosté mohou vychutnat hudbu a živé umělce. Buďte si však vědomi programu, protože koktejlová hodina je obvykle pouze hodinová.

Prezentace fotografií

Sentimentální způsob, jak strávit koktejlovou hodinu, je přehrát prezentaci, která ukazuje různé vzpomínky s přáteli a členy rodiny. Je to také skvělý způsob, jak komunikovat s hosty, když se vidí na obrazovce vpředu.

Hry a aktivity

Pokud se rozhodnete prodloužit si koktejlovou hodinu, skvělý způsob, jak zkrátit čas, je dopřát svým hostům různé hry a aktivity. Mohou to být přizpůsobené hry související se svatbou nebo stánky, kde mohou hosté vytvářet kreativní řemesla, aby byla událost nezapomenutelnější.

Fotobudka

Snad nejoblíbenější činností, hned po hudbě, kterou najdete v koktejlových hodinách na svatbách, je fotokoutek. Je to fantastický způsob, jak poskytnout hostům upomínkové předměty během vašeho výjimečného dne.

Znamená hodina koktejlu otevřený bar?

Koktejlová hodina nemusí nutně znamenat otevřený bar. Hostitelé se mohou také rozhodnout, že během koktejlové hodiny vytvoří hostitelský bar nebo peněžní bar.

Můžete se také poradit se svými dodavateli ohledně jejich barových balíčků. Některé páry se například rozhodnou pro hodinový balíček, aby zajistily, že dodrží svůj rozpočet.

I když by bylo skvělé, aby si hosté užili nápoje zdarma, možná budete chtít předejít nadměrnému požitkářství. Pokud je většina vašich hostů příležitostnými pijáky, může být lepší získat hostitelský bar, kde platíte za drink, nebo pokladní bar, kde si host zaplatí svůj vlastní nápoj.

Potřebujete hodinku koktejlu na svatbě?

Na svatbě se doporučuje mít koktejlovou hodinu. Nejen, že vašim hostům poskytne čas na relaxaci a odpočinek, ale koktejlová hodina také poskytne personálu čas připravit vše na další akci.

Vaši hosté jistě ocení koktejlovou hodinu a většina z nich se na ni pravděpodobně i tak těší. Je to příležitost se před večeří zahřát a také se mezi sebou promíchat.

Koktejlová hodina je také příležitostí, jak učinit vaši svatbu nezapomenutelnější. Někteří hostitelé dokonce zahrnují aktivity, hry a další vlastní doteky, které jistě nechají hosty mluvit o svatbě ještě dlouho poté.

Když už mluvíme o vzpomínkách, koktejlová hodina pomáhá fotografovi pořídit více snímků, ať už portrétů nebo upřímných. Konečně, tato hodina navíc poskytuje personálu více času na přípravu místa pro další část akce.

Chodí nevěsta a ženich na koktejlovou hodinu?

Tradičně se nevěsta a ženich neúčastní koktejlové hodiny. Většina dnešních svateb však není přísná, pokud jde o zvyky a tradice, a během koktejlové hodiny se pár obvykle stýká a relaxuje se svými hosty.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Právě jsme diskutovali o tom, co je koktejlová hodina na svatbě, což je hodina mezi obřadem a večeří, kdy se hosté mohou smísit a společně popíjet.

Doporučuje se vám mít jeden, protože je to příležitost pro každého k dekompresi. Je to také skvělý způsob, jak pořídit více fotografií s rodinami a přáteli, zatímco se personál připravuje na recepci.