Co je darování fetální tkáně? 6 neuvěřitelných výzkumů, které byste měli vědět!

Víte, co je darování tkáně plodu? Pokud ještě ne, přečtěte si tento článek, kde se dozvíte o dárcovství fetální tkáně a základním výzkumu. Kromě toho je zde kompletní návod na toto téma.

Slovo plod se používá pro potomstvo, je to počáteční růstové stadium embrya do konce osmého týdne po početí těhotenství, kdy se začíná formovat stavba plodu až do narození dítěte.

Když embryo zemře v důsledku jakýchkoli nehod, neustálého krvácení nebo spontánního potratu nebo přirozeně, pak jsou tkáně mrtvého plodu darovány pro výzkumné účely. se fetální tkáně získávají z mrtvých lidských plodů nebo potomků. Zde je dále o darování fetální tkáně; jen pokračujte ve čtení.

Kam se podělo dárcovství fetálních tkání?

Fetální tkáně získává mnoho lékařů a výzkumníků z několika zdrojů, mezi které patří kliniky, charitativní darovací banky (z nichž jedna je financována Institutem zdraví) a místní poskytovatelé potratů. Kromě toho dárce z druhé osoby často působí jako výchozí bod, získává, testuje a dodává tkáň do výzkumné laboratoře z místa původu.

Výzkumy dárcovství fetální tkáně

Již mnoho let vědci a výzkumníci shromažďují, pozorují a analyzují tkáň plodu. Je tedy považován za hlavní vědní obor; téměř jistě jste byla během svého života nějakým způsobem ovlivněna výzkumem tkáně mrtvého plodu.

Jak vláda zvyšuje povědomí o výhodách, které získáte studiem tohoto vědního oboru. Zde je několik základních faktů o dárcovství fetální tkáně, kterých by si měl být každý vědom:

#1. Přerušená těhotenství jsou zdrojem lidské fetální tkáně

Zajímá vás, co je darování fetální tkáně? Lidská vaječná buňka se po osmi týdnech těhotenství přemění na potomka nebo plod. Struktura plodu se začíná tvořit v jedenáctém týdnu početí. Lidské fetální tkáně se získávají pro účely výzkumu darování v důsledku potratu (také známého jako ztráta těhotenství), neplánovaného těhotenství, problému s početím nebo umělého potratu.

Předpokládá se však, že mrtvé fetální tkáně získané v důsledku potratu se používají pouze pro lékařské studium. Je to proto, že neustálé ztráty v těhotenství a neplánovaná těhotenství jsou nepředvídatelné a také škodlivé pro ženy. Proto takové fetální tkáně nejsou přijatelné pro výzkumné účely.

#2. Ve výzkumu se fetální tkáně obtížně doplňují

Vědci používají fetální tkáň k několika účelům. Vytvářejí například lidskou tkáň z fetální tkáně, kterou lze uchovat po dlouhé laboratoře. Tyto kultivované buňky nebo tkáně replikují mnoho vlastností, které mají v živém organismu.

Tyto mrtvé tkáně plodu se nepoužívají pouze pro výzkumné, pozorovací a analytické účely, ale také pro různé biochemické reakce probíhající v živém organismu.

Tkáně odumřelého plodu jsou velmi pružné a odlišné od ostatních tkání. Proto není snadné nahradit tyto tkáně počítačovými programy. Takže je nejlepší zkoumat skutečné věci pro lékařská studia.

#3. Využití fetální tkáně v medicíně od 30. let 20. století

Od 30. let 20. století byla fetální tkáň studována v rámci lékařského výzkumu. Výzkum fetálních tkání se stává pravidelným v lékařské a vědecké společnosti po dobu asi 100 let a prakticky každý člověk v této zemi z něj má prospěch

Děti, které byly v raném věku vystaveny nebezpečí spalniček, chřipky nebo ochrnutí, musí být vděčné laureátům Nobelovy ceny a dalším vědcům, kteří použili takovou tkáň ve výzkumu, který vytvořil očkování, které nás chrání a umožňuje nám dlouhý a zdravý život. . Kdybych byl tebou, věděl bych, jak přesně se fetální tkáně používají v lékařství.

#4. Místa, odkud vědci získávají fetální tkáň z několika míst

Vědci nebo společnosti získávají mrtvé tkáně plodu od poskytovatelů potratů, tkáňových bank nebo firemního dodavatele. Společnosti, které tkáň organizují, je pak prodávají výzkumníkům za vyšší cenu, někdy si účtují tisíce dolarů za malou lahvičku.

Ani to však není nezákonné. Podle tvůrce jednoho významného poskytovatele fetální tkáně rostoucí míra odráží značné náklady na odběr buněk nebo tkáně, jejich uchování a odeslání.

Cate Dyer, tvůrce StemExpress, uvedla, že izolace specifických fetálních buněk vyžaduje drahé vybavení. Náklady na fetální tkáně jsou tisíc dolarů bez jakékoli záruky, že to bude fungovat.

#6. Federální vláda již mnoho let podporuje používání fetální tkáně pro lékařský výzkum

Od 50. let 20. století Zdravotní ústav financuje výzkum fetálních kmenových buněk. V roce 2014 udělil National Institutes of Health finanční prostředky a programy v hodnotě přibližně 76 milionů $ více než 50 vysokým školám, jako je Harvard, Stanford a MIT.

Využití fetální tkáně při vývoji vakcíny

Fetální tkáně se používají při vývoji očkovacích programů. Používá se také pro výzkum, screening a analýzu tkání nebo orgánů vyvinutých mrtvými lidskými plody. Vzhledem k tomu, že fetální tkáně produkované v důsledku potratu v těhotenství se používají pro účely výzkumu a vývoje vakcín, pro další informace si přečtěte vakcíny pocházející z vakcín a potratové etiky a lékařů.

Závěr

Všechny otázky o tom, co je darování tkáně plodu, si můžete přečíst v tomto článku. Abyste dobře porozuměli, přečtěte si pozorně tento článek. Pro další články o dárcovství se podívejte, kolik stojí darování vajíček a co je darování embryí. Děkujeme, že jste si udělali čas!