Co je dárcovství Power Red? Úžasné informace!

Už víte, co je to power red donation? Pokud ne, je to stejné jako darování celé krve. Rozdíl je v tom, že se používá konkrétní typ stroje, který vám umožňuje darovat.

Jedním odběrem jsou darovány dvě jednotky vašich červených krvinek. A pak se vám vaše krevní destičky a plazma vrátí.

Jeho dopad je dvojnásobný u pacientů, kteří čelí úrazovým operacím nebo chronickým krevním onemocněním. Červené krvinky jsou běžně považovány za krevní složku. U většiny pacientů jsou nejčastějšími transfuzemi. Jak již bylo zmíněno, darování dvojitou červenou nebo mocně červenou zdvojnásobuje dopad daru.

Jak se to liší?

Co je tedy dárcovství power red? Nejprve vám jednorázovou sterilní jehlou odeberou krev z paže. Účelem je nastavit stroj na napájení dárcovství červených krvinek. Nyní přístroj izoluje a shromažďuje dvě jednotky červených krvinek. Zbytek krevních složek a fyziologický roztok jsou bezpečně vráceny. Udělá to jednoduše na stejné paži.

Proces je známý jako aferéza nebo automatické dárcovství. Ve srovnání s darováním plné krve to trvá asi o 25 až 35 minut déle. Nicméně mnoho dárců svědčí o tom, že se po darování power red cítí lépe. To je zanechá ještě více hydratované přijatým fyziologickým roztokem.

Kdo bude mít nárok na dar?

Níže jsou uvedeny požadavky, abyste měli nárok na dar power red.

  • Vaše krevní skupina je; O pozitivní, B negativní, A negativní a O negativní
  • Jste muž – výška 5,1 palce & Hmotnost 130 liber
  • Jste žena – výška 5,5 palce a amp; a hmotnost 150 liber
  • Měli byste se cítit dobře a být zdraví.
  • Máte hladinu hemoglobinu Hgb > 13,3 g/dl & Hct>40 %
  • Četnost darování projdete každých 112 dní a až třikrát ročně

Jaké jsou výhody?

Níže jsou uvedeny výhody, které poskytuje power red donation.

#1. Povolte svůj dar a posuňte se dále

Tento dar je ideální, pokud jste odhodláni darovat červené energetické buňky. Postup poskytuje více produktu ve prospěch pacientů. Navíc to trvá jen dvacet až třicet minut. Můžete tedy darovat každé čtyři měsíce.

#2. Cítit se lépe

Vaše plazma a krevní destičky vám budou vráceny. To je stejné jako s fyziologickým roztokem. Neztratí žádnou tekutou část vaší krve. Po darování krve se tak cítíte více hydratovaní. Abyste lépe porozuměli, poznejte dárcovství power red.

#3. Zapůsobit

Darování dvojitých červených krvinek přináší významný dopad na komunitu. Již jeden dar stačí k záchraně až 3 životů. Jeden pacient však často potřebuje více darů, aby přežil.

Proč po darování užívat multivitaminy s železem?

Očekává se, že vaše tělo během darování krve ztratí železo. Nedostatek železa nebo nedostatek železa může mít za následek zdravotní problémy, jako je anémie. Je to pravda, pokud se to neléčí. Na druhou stranu, celkového zdraví je dosaženo, pokud jsou udržovány zdravé hladiny železa. Pomáhá tedy udržovat energii a sílu.

Poté doplňte hladinu železa. To je zásadní zejména pro mladší dárce. Je to proto, že jejich těla stále rostou. Je třeba připravit dobře vyváženou a výživnou stravu s potravinami obohacenými o železo. Navíc musí obsahovat potraviny s vitamínem C.

Samotná dieta však nestačí. Takže posilněte své tělo multivitamínem 18 miligramů železa. Berte to šedesát dní po každém darování krve. Nebo může pokračovat sto dvacet dní po každém daru power red. Určitě pomáhá doplnit hladinu železa ve vašem těle.

Ale poraďte se se svým profesionálním poskytovatelem zdravotní péče. Je to předtím, než provedete jakékoli změny ve své zdravotní rutině. Přidejte multivitamin se železem, protože je to nutnost. Abyste měli jasnou perspektivu, poznejte doplněk, který po darování krve potřebujete.

Musíte si před výsledky testu promluvit se svým lékařem?

Pokud hladiny železa a hemoglobinu kolísají, poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče. I když je to normální, měli byste se stále zajímat o výsledky svých testů. Jde tedy o to, zda se již rozhodnete darovat krev nebo ne. Promluvte si také se svými rodinnými příslušníky.

Co když byly vaše hladiny hemoglobinu příliš nízké?

Červený kříž vám nejprve zkontroluje hladinu hemoglobinu. Před vaším darem to zhodnotí pomocí prstové tyčinky. Tento proces určuje množství hemoglobinu ve vaší krvi. Je to protein nacházející se v krvi. To mu dává červenou barvu.

Hemoglobin navíc přenáší kyslík z plic. Vyživuje také tkáně v celém těle. Pokud máte nižší hladiny hemoglobinu, budete požádáni, abyste počkali.

Pracovník Červeného kříže vám nabídne informační list. Dozvíte se tedy více o tom, jak zvýšit hemoglobin. Může zahrnovat konzumaci potravin obohacených železem a potravin s vitamínem C. Omezí však pro vás některé potraviny, protože blokují vstřebávání železa.

Na závěr

A je to! Už víte, co je to power red donation. Pokud máte zájem, naplánujte si schůzku ještě dnes, pokud jste připraveni darovat power red. Chcete-li být připojeni, podívejte se na červený dar dejte více energie. Plně dodržujte požadavky a kvalifikaci. Je to zejména pro váhu, výšku a hemoglobin, & zdraví. Zdálo se, že přínosy pro komunitu a pacienty, kteří to nejvíce potřebují, jsou nekonečné! Pro další články o dárcovství si přečtěte, proč je dárcovství krve důležité a jak zvýšit hladinu železa pro dárcovství krve. Děkuji za přečtení!