Co je dárcovství krve Power Red? 4 překvapivé důvody, proč darovat krev!

Víte, co je mocenské dárcovství červené krve? Darování červené krve je druh dárcovství krve, který vám umožní darovat dvě jednotky červených krvinek. Tento druh dárcovství krve využívá zařízení, které odděluje červené krvinky od ostatních krevních složek.

Můžeme předpokládat, že lidé nebo příjemci naší krve mohou mít nedostatek červených krvinek, protože tento typ dárcovství vyžaduje červené krvinky, často známé jako červené krvinky nebo erytrocyty. Ostatní krevní složky, jako jsou krevní destičky a bílé krvinky, se do těla vrátí, když jsou darovány pouze červené krvinky.

Někteří angažovaní dárci nejsou tak dostupní neustále; power red blood donation vám umožní darovat dvě jednotky červených krvinek. Při jedné schůzce tedy může dárce pomoci dvěma lidem.

neboj. Nebudete trpět ztrátou tekutin, protože když vrátí plazmu a krevní destičky do vašeho těla, dají fyziologický roztok.

Kdo jsou způsobilí a kdo nedarují krev?

Darováním krve může pomoci každý, ale krevní banky a nemocnice provádějí prověrky a mají specifické požadavky na každého, kdo chce krev darovat. Například vaše krevní skupina by měla být typ O nebo A a B negativní, abyste byli vhodným dárcem. Tyto krevní skupiny měly nejvyšší poptávku v každém zdravotnickém zařízení.

Dárce by měl být v dobré fyzické i psychické kondici a připraven darovat. Existuje také omezení výšky a hmotnosti; dárci musí být alespoň 5 stop vysocí a vážit 130 liber. Darovat můžete každých 112 dní; to by bylo třikrát ročně s alespoň šesti příjemci. Mezitím jsou tato zdravotnická zařízení také přísná ve screeningu dárců. Výsledkem je, že většina lidí nemůže darovat, protože nejsou považováni za způsobilé, jsou fyzicky nemocní nebo žijí nezdravým životním stylem.

Lidé, kteří zneužívají svá těla, nemají povoleno darovat. Ti s tetováním také nemají povoleno darovat; jejich nejnovější tetování však musí být starší než tři měsíce, aby se kvalifikovalo jako dárce. Nezpůsobilí jsou také ti, kteří před darováním krve požijí alkohol nebo kouří. Myslím, že vás také zajímá, co je předpokládané dárcovství orgánů.

Jak důležité je dárcovství krve?

Každá nemocnice hodně spoléhá na krev. Pouhým darováním krve může dárce krve zachránit život. Krev může být stále cenná a může zachránit něčí život i poté, co byla rozdělena na složky, jako jsou červené krvinky, bílé krvinky, krevní destičky a plazma.

Elektrická červená krvinka je druh dárcovství, který může pomoci lidem, kteří nemají v těle červené krvinky nebo si jich tělo nedokáže vyrobit dostatek. Absence červených krvinek v našem těle nás může vystavit vážnému nebezpečí.

Zjistěte více o tom, proč je dárcovství krve důležité.

Jaké jsou zdravotní přínosy darování krve?

Možná si všichni říkáte, že dárcovství krve může jen zlepšit zdravotní stav příjemce. Ale k našemu překvapení může darování krve zlepšit i zdraví dárce.

#1. Snižuje množství nebezpečného železa ve vašem těle

Hemochromatóza neboli přetížení železem je dědičné onemocnění, při kterém naše tělo zadržuje příliš mnoho železa. Pokud se neléčí, způsobí značné škody na našem těle. Má potenciál poškodit naše srdce, játra a slinivku břišní. To je nemoc, které se nevyhnete.

#2. Vaše kardiovaskulární zdraví je zachováno

Pravidelné darování krve může snížit hladinu železa v těle. Zdravá hladina železa ve vašem těle může snížit riziko srdečního infarktu a mrtvice. Protože naše tělo dokáže zadržet pouze určité množství železa, jeho přebytek se často ukládá v srdci a játrech.

#3. Analyzujte svou krev zdarma

Než se stanete dárcem, budete pravděpodobně podrobeni několika vyšetřením. Lékařští technici mohou zdarma vyšetřit vaši krev a dát vám vědět, zda máte anémii, HIV, syfilis nebo jiné poruchy, které můžete zjistit během krevního testu. Mnoho lidí využívá tento typ benefitu, kdykoli je v jejich okolí naplánováno darování krve. Výsledky a jakákoli zjištění týkající se toho, co vidí během krevního testu, jsou však velmi důvěrné a mohou je sdílet pouze s vlastníkem krve.

#4. Dělá z vás hrdinu

Někteří hrdinové raději darují krev, než aby nosili pláštěnku. Každý máme pro darování krve různé důvody, ať už kvůli bezplatnému krevnímu testu nebo proto, že víme, že snížením krve v našem těle se také snižuje hladina železa, což je pro nás dobré.

Každé darování krve je zásadní, ať už darujete pouze své krevní destičky nebo bílé krvinky. Většina nemocí souvisejících s krví je anémie; tím, že budete plně informováni o tom, co je mocné dárcovství červené krve, musíte také pochopit, proč jsou červené krvinky nezbytné. Nyní chápete, co je darování červené krve. Možná budete chtít pravidelně číst 13 super zdravotních výhod dárcovství krve.

Závěr

Nyní, když plně rozumíme tomu, co je mocenské dárcovství červené krve, měli bychom se ujistit, že to může také informovat každého. Samozřejmě to může být jen kousíček informací, ale jak my, menšina, uděláme nějaké drobné změny ve svém okolí, bude to jako kolektiv určitě mocné.