Co Je čestná Matrona Na Svatbě

Pokud jste zvědaví, co je čestná matróna na svatbě, můžete to spojit s čestnou družičkou. Mají podobné povinnosti a liší se pouze na základě vztahu.

Tento článek porovná tyto dva podrobněji a také budete znát očekávané povinnosti čestné matróny. Odpovíme na vše od toho, co z někoho dělá čestnou matrónu, až po její postavení, když stojí s nevěstou.

Doporučujeme procházet náš blog pro další svatební otázky týkající se svatební hostiny. Po přečtení tohoto článku se můžete dozvědět, kolik družiček je například na svatbě.

Vše, co byste měli vědět o tom, co je čestná představená na svatbě

Co je čestná matróna?

Čestná matróna na svatbě označuje ženskou průvodkyni, na kterou se nevěsta může během svatby obracet. Její povinnosti jsou stejné jako u družičky, ale správnější je hovořit o ženě, která byla vdaná, jako o matróně cti.

Kdo může být čestnou hlavní osobou na svatbě?

Čestnou matrónou je někdo vybraný nevěstou, která je často důvěryhodným a blízkým přítelem nebo členem rodiny jako její sestra. Pokud vás osloví a navrhnou vám, abyste se stali něčí čestnou matrónou, znamená to, že si váží vašich rad a hledá u vás rady ohledně svatby a manželství.

Může se čestná osoba rozvést?

Čestná matróna může být rozvedena, protože každá žena, která byla kdy vdaná, bude označována jako čestná matróna namísto někoho, kdo se nikdy nevdal. V takovém případě bude neprovdaná žena nazývána družičkou.

S ohledem na to je každá žena vdaná, ovdovělá nebo dokonce rozvedená považována za čestnou matrónu. Ve skutečnosti je v královských domácnostech čestná družka takzvaná proto, že je to dívka, která se nikdy nevdala, což znamená, že vztah mohl být aplikován na to, proč ve svatbách existují terminologie čestná a počestná.

Jaké jsou povinnosti čestné představené?

 • Pomozte nevěstě při výběru a oblékání svatebních šatů před svatbou
 • Naplánujte svatební sprchy a komunikujte s ostatními blízkými přáteli nevěsty
 • Ujistěte se, že je vše připraveno na svatební den (např. vyhledání prodejců, dodavatelů potravin, dekoratérů, fotografů atd.)
 • Proveďte nevěstu před svatbou, během ní a po svatbě
 • Pomozte nevěstě s jejími potřebami, jako je oblékání nebo převlékání z obřadu na recepci
 • Pomozte s hosty a zajistěte hladký průběh akce
 • Může se také podílet na kontaktování hostů nebo sbírání dárků a finančních prostředků
 • K dispozici pro ostatní přátele a rodinu, kteří mohou mít otázky týkající se svatby
 • Může být prostředníkem mezi nevěstou a ostatními lidmi
 • Zachovejte nevěstu po celou dobu svatby v klidu a soustředěnosti tím, že budete její spolehlivou přítomností nebo nabídnete řešení pro jakýkoli potenciální náhodný problém, jako jsou náhodné skvrny na svatebních šatech během svatby
 • Poskytujte po svatbě postřehy a rady pro nově vdanou nevěstu

Jaký je rozdíl mezi Maid Of Honor a Matron of Honor?

Hlavním rozdílem mezi družičkou a čestnou matrónou je vztahový status. Čestnou družkou je někdo, kdo nikdy nebyl ženatý, zatímco čestnou družkou je někdo, kdo byl vdaný.

Oba však hrají stejnou roli jako důvěrnice nevěsty. Ale je možné mít na svatbě čestnou i družičku?

Na svatbě můžete mít družičku a čestnou paní. Některé nevěsty chtějí svou svobodnou nejlepší kamarádku jako družičku, ale chtějí také svou blízkou sestru, která se náhodou provdala na jejich svatební oslavě.

Očekává se, že oba budou spolupracovat a sdílet odpovědnost. Přečtěte si, jak někoho požádat, aby byl na vaší svatbě, pokud si s těmito ženami chcete promluvit předem.

Má čestná představená řeč?

Stejně jako družička, i čestná matróna pronáší projev nebo přípitek. Proto bude řeč obsahovat také stejné předměty, jako je jejich vztah k nevěstě, páru a budoucnosti.

Díky zkušenostem s manželstvím se může čestná matróna také podělit o některé rady a další cenné tipy novomanželům. Humor je samozřejmě vždy vítán, aby byla akce odlehčenější.

Kdo stojí vedle Bride Maid nebo Matron?

Dlužnice stojí nejblíže nevěstě, a pokud má čestnou matrónu, bude jí nejblíže ta druhá. Čestná dáma bude stále nejblíže nevěstám, které mají obojí, následovaná čestnou matrónou.

Kdo jde první, služebná nebo čestná hlavní?

Pokud má svatba čestnou družku a družičku, mohou se procházet uličkou společně se svým nejlepším mužem a mládencem.

Závěr

A to je vše! Zjistili jsme, co je čestná matróna na svatbě, což je v podstatě stejné jako čestná, pokud je to vdaná žena.

Někdo však může být stále považován za čestnou matrónu, i když je rozvedená nebo ovdovělá. Doufáme, že jste se hodně naučili; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.